• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prośba o pomoc w wystylizowaniu menu w css i sprawdzenie bezpieczeństwa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
207 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2016 w HTML i CSS przez miszon Początkujący (350 p.)
edycja 20 stycznia 2016 przez miszon

Witam,

aktualnie pracuję nad aplikacją w php do wyciągania danych z bazy mysql [TUTAJ]

Bardzo irytuje mnie położenie menu z góry, ale próbowałem umiejscowić je w innym miejscu i było jeszcze gorzej.

I tutaj moja prośba, czy mógłby mi ktoś doradzić jak mniej więcej mógłbym je wystylizować żeby wyglądało ładnie i nie przysłaniało wykresu.  Dodatkowo zastanawia mnie dlaczego mimo tego że rodzaj i rozmiar czcionki są ustalone ma ona różny rozmiar względnie na telefonie i PC

I jeszcze jedno. Ta strona jest postawiona na Raspberry Pi i "wypuszczona w świat" poprzez ruter, a więc chodzi mi o to czy mógłby ktoś sprawdzić czy moja strona nie jest podatna na jakieś proste ataki, proszę o to ponieważ jestem początkujący w php i serwerach a zawsze warto mieć pewność że strona jest bezpieczna.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Michal Szymocha

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2016 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
wybrane 23 stycznia 2016 przez miszon
 
Najlepsza
Skoro menu domyślnie jest schowane pod przyciskiem proponuje zrobić tak:

Dać z lewej strony (np left: 0px; top: 0px;) przycisk, np taki https://cdn1.iconfinder.com/data/icons/basic-ui-elements-plain/422/06_menu_stack-128.png Najlepiej oczywiście na ikonce np z bootstrapa, a nie na zdjęciu.

Po kliknięciu rozwinąć menu na 100% szerokości ekranu i wysokości takiej, jaką będzie miał przycisk. W przypadku mobilnych też 100% szerokości, tylko wysokość większa.
komentarz 21 stycznia 2016 przez miszon Początkujący (350 p.)
edycja 21 stycznia 2016 przez miszon

Dzięki za podpowiedź, 

Bootstrapa nie będę dodawał do mojej strony, bo to nie ma według mnie większego sensu, ale zrobiłem coś podobnego w czystym CSS tylko wysuwa się z lewej, a nie z góry.[LINK]

komentarz 22 stycznia 2016 przez Sprytnykrzys Gaduła (3,900 p.)
No już jest dużo lepiej! :)
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Dlatego, że wielkość plamki jest inna. Jeżeli robisz stronę responsywną używaj np. %.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 597 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 196 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 87 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,647 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...