• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapisywanie stanu zadania.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
228 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2016 w Inne języki przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Witam

Pare dni temu zaczolem pisac skrypt w Lua od obslugi serwera. Aktualnie pisze zadania i dialogi dla NPC, tak zwane "questy". A wiec mam pytanie: Jak optymalnie i najlepiej zapisac stan zadania, "questu", dialogu itd. w pliku i je ewentualnie odczytac?

Mam pare pomyslow jak by cos takiego zrobic ale zalezy mi na wydajnosci kodu wiec chce sie was poradzic. Moge dodac ze nigdy jeszcze nie robilem gry rpg wiec zabardzo nie wiem z czym to sie je.

PS. jak chcecie wyslac mi jakis kod to najlepiej zeby byl w c++ bo lua to jeszcze tak srednio rozumiem a z konwersacja z c++ na lua juz nie bede mial problemu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2016 przez Mariusz O Mądrala (5,290 p.)
Na jakim silniku działasz? Jak łączysz lua z c++? Mógłbyś zrobić userowi jakiś plik ini. I określać zmienne nazwami. QUEST_ABC_STATE = 1 (gdzie każda wartość odpowiadałaby byciu gdzieś dalej - 1 rozmowa, przyjęcie zadania; 2 - zabicie kogoś, 3 - odebranie nagrody [wykonanie])
komentarz 21 stycznia 2016 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Chodzi mi o to ze na serwerze jest zainstalowany plugin ktory pozwala pisac skrypty w lua. Tylko ze lua jeszcze tak srednio rozumiem wiec prosze o ew. kod w c++ ktorego lepiej rozumie. Potem bede sobie mogl przepisac kod na lua zrozumiale i bez problemow.

O rozwiazaniu ktore mi podales tez myslalem i chyba bedze najlepsze.

Zastanawialem sie tez o tym zeby nasze odpowiedzi w rozowie z npc zapisywaly sie w jednej tablicy o nazwie tego npc albo z numerem id. Tylko ze kod byl by skomplikowany i polegal by na szukaniu po wszystkich npc odpowiednich wartosci. ALe za to plik z zapisem by miej wazyl w przypadku jak bym napisal np. 100 npc i 400 questow.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,185 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w OpenGL, Unity przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 563 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 10 października 2023 w Inne języki przez Szczurzyca Nowicjusz (170 p.)

92,833 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,826 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...