• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista czy webmaster?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
3,025 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Jak w temacie: kim jesteś? Programistą, czy webmasterem? Wolisz tworzyć strony internetowe, czy programy w różnych językach? Założe się, że więcej będzie programistów, ale to już zależy od was ;)

20 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Webmasterka jest spoko, ale bardziej ciągnie mnie do "flaków" komputera, czyli programowanie niskopoziomowe(chociaż uczę się asma, to juz go kocham :D)
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Z czego się uczysz asma? Możesz polecić jakieś książki dla zielonych? :P
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja się nie uczę z książki, ale polecam bardzo serdecznie kurs bogdro.ciki.me. Dotyczy on asma 16bit, ale nie wyobrażam sobie, żeby uzywać go na codzień. Ja uczę się asma, bo chce zrozumieć zasady działania komputera i nie wykluczam stworzenia kiedyś(kiedyś :D) bardzo prostej(no, znaczy się ubogiej) dystrybucji linuxa :)
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Ambitnie. Życzę powodzenia. Mam w planach napisanie czegoś własnego a 'la Minix z jądrem całkowicie monolitycznym. Kwestia dotarcia do obsługi klawiatury, oprogramowania systemu plików no i własnej powłoki.
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
No tak :) Ale uważam, że asma trzeba bezwzględnie poznać ;)
komentarz 17 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (13,980 p.)
Sam zaczynam się uczyć asma i to co dałeś na pewno się przyda. Ja polecam obejrzeć filmy Gynveal Coldwin.
komentarz 17 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Oglądałem poradniki Gynvaela, ale po pierwsze opierają się one na asm loaderze(ja chcę czystego asma, a nie jakieś uproszczenia :D), a po drugie, on za bardzo się rozpędza - na kursie assembly gada o budowie czegoś tam, jak ja nawet nie wiem co to jest, a poza tym ciężko go zrozumieć, chociaż wiedzę ma przeogromną.
komentarz 5 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Gynveal zaczął naprawdę jak dla "zielonych", a później zaczął tłumaczyć jak dla kogoś średnio zaawansowanego.
+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Ja osobiście skupiam się na tworzeniu stron WWW, ale C++ też nie jest mi obcy.

Pozdrawiam serdecznie
+2 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez TenTakiTam Bywalec (2,460 p.)
Jestem to znaczy mam zamiar zostać programistą, ale lubie sie czasem pobawić HTML'em i CSS'em
+2 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
programistą koderem :D
komentarz 5 czerwca 2015 przez niezalogowany
No i to mi się podoba :3
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez SamSam Obywatel (1,120 p.)
Osobiście bardziej ciągnie mnie do stron, mimo iż znam C++ to jednak wolę budowę stron.

pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

I to, i to. Trzeba być tym człowiekiem renesansu cheeky

+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (13,980 p.)
To i to dla mnie się liczy, że coś tworzę dla kogoś jak i komputera xD
+1 głos
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Mnie jest to obojętne. Jestem i programistą i webmasterem.
komentarz 6 czerwca 2015 przez niezalogowany
Czyli taki uniwersalny jesteś ;) Umiem dużo HTML-a i CSS (dużo, czyli tyle ile było w kursie Mr. Zet i odrobinkę więcej), ale nakierunkowuję się na C++ ;)
komentarz 6 czerwca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
W tym kursie jest baaaaardzo mało :)
+1 głos
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Jeszcze nie jestem, ale chce być programistą :)
komentarz 6 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Trochę taki odkop. :P
+1 głos
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Programista JS.
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Sorry, ale trochę to pytanie jest nieodpowiednie, bo webmaster to też programista, to grafi, frontendowiec i bacendowiec, także  jedno zawiera się w drugim :)  Moim zdanianiem pytanie powinno być front-end, back-end czy inna technologia ?

W końcu strony się programuje w różnych językach, java, c#, php, upiększa w JS a stylizuje w CSS :)

Osobiście programista ^^
1
komentarz 16 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Nawet był taki kawał: programista HTML. No i to tyle :D Chociaż patrząc na twoją odpowiedź to nieprawda ;)
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To był tylko kawał :)
komentarz 6 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
To nie był kawał, bo HTML jest Turing complete… ergo - jest językiem programowania :P
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
Na forum na pewno będzie wiecej programistów nie-webowych, ponieważ filmy p.Zelenta były bardziej skierowane pod programowanie w c++.

Ja preferuje prorgramwoanie na desktopa, webów nie lubię :)
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Stworzyłem ankietę na ten temat :) Polecam
komentarz 5 czerwca 2015 przez niezalogowany
Czy ty mi się tutaj promujesz? Ale chyba nawet odpowiedziałem w tej ankiecie ;)
komentarz 5 czerwca 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
No oczywiście :D
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Nie wiem czy można mnie nazwać webmasterem, ale ogólnie bardziej ciągnie mnie do stron niż do programowania.
0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez NeroTestero Gaduła (3,240 p.)
Najlepiej umieć wszystko :D Jednak nie da się byc we wszytskim najlepszy... ale da się być dobrym :P
komentarz 6 czerwca 2015 przez niezalogowany
Nooo... W takim razie w czym jesteś dobry? :D No wybierz chociaż jedno :3
komentarz 6 czerwca 2015 przez NeroTestero Gaduła (3,240 p.)
No wiesz trudno mi wybrać :} Ale chyba lubię dużo mysleć nad warunkami więc może jednak Programista c++ , a z drugiej lubię tworzyć strony :P
komentarz 6 czerwca 2015 przez niezalogowany
Dobra, uważam że jesteś programistą, ale lubisz się pobawić w Notepadzie :P
0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez niezalogowany
Ja bardziej webmaster, webdeveloper, webdesigner, to najbardziej ludie ale do programowania np do C++ C# też mnie ciągnie do pisania programów więc to i to co wygra się okaże :)
0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez Jejkej Obywatel (1,030 p.)
Ja dopiero się uczę, i szczerze mówiąc nie wiem w którym kierunku pójść - umiem co nieco C++, assemblera, bawiłem się bashem/perlem i przejżałem poradniki Mr. Zelenta traktujące o HTMLu, js, css'ie oraz php. Wielką frajdę daje mi tworzenie stron internetowych, ale nadal nie jestem pewien co ze sobą zrobić, może mały porady? :)
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
No, skoro frajdę ci daje webmastering, to powinieneś iść w tym kierunku ;) Mnie frajdę daje np. zrobienie gry w SFML-u używając C++, ale to już jest gust ;P
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez adamek0123 Obywatel (1,530 p.)
Webster i programista :). (Mnie zaprawde ciagnie do php css html c++ c# java itp ja chce umiec wszystko ) a tobie tez poecam wszystko czyli te 2 technologie skup sie na tym co najbardziej lubisz robic :)
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
Ach tak, tak, umiem HTML, CSS i odrobinkę JS (tyle co w tutorialach Mr. Zet ;)), a zamierzam jeszcze nauczyć się PHP i MySQL, też tyle co jest u Zelenta. Nie żeby to było moje jakieś marzenie, albo coś, ale chciałbym poprostu to umieć ;) Ale jednak bardziej mnie ciągnie do C++ ;P
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)
Ja programuje w Pythonie, można w tym języku tworzyć serwisy internetowe jak i aplikacje tylko na desktop, ogólnie śledząc oferty pracy jest duże zapotrzebowanie na webówki dzisiaj.
komentarz 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
O! Ten język tak mi się podoba! Znaczy się, składnię widziałem parę razy i widać, że jest baaardzo prosta ;) Poza tym podoba mi się w nim nazwa (podobno nazwa pochodzi od Latającego Cyrku Monty Python'a, bo lubił oglądać ten serial, uwielbiam go, pooglądałem wszystkie odcinki dwa razy :D) i logo, ale jeszcze nie zacząłem nauki z nim. Ale zacznę w wakacje ;) Czy poradziłbyś mi jakieś dobre tutoriale, było już takie pytanie na forum, byłem na nim i było tam parę stron, ale jeszcze chciałbym twojej oceny, które wybrać ;) Dzięki, fajnie się czegoś jeszcze o Wonszu dowiedzieć :P
komentarz 7 czerwca 2015 przez Kaspero Obywatel (1,920 p.)
Cześć w internernecie masz całą masę tutoriali, http://pbe.lightbird.net/ lub na youtube https://www.youtube.com/watch?v=ujOTNg17LjI

Cały jego kanał ma wiele filmików z pythona.
Jak umiesz już programować w C++ lub C# to zacznij sobie od pyGame i zrób sobie jakąś gierkę,
https://www.youtube.com/watch?v=ujOTNg17LjI
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez niezalogowany
Webmaster ciekawe zajecie, ale ja bardziej w niskopoziomowym C++,  C,  Pythonie.  Asma bym sie nauczyl, szukam dobrych tutoriali/ksiazek.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 576 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 392 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 170 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jarek K. Początkujący (330 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...