• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed [MONITOR] - Kreska na ekranie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,549 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2016 w Offtop przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
zamknięte 12 kwietnia 2016 przez event15

Witam,

Włączam sobie komputer jak co dzień i nagle zauważam jakąś kreskę. Jest ona żółta na tle białym, a granatowa na tle czarnym (czym ciemniejsze tło, tym ta kreska też ciemniejsza). Wie ktoś jak temu zaradzić ? Trochę denerwujące, a szczególnie na ciemnych stronach. Warto dodać, że około tygodnia temu też miałem problem z monitorem, bo działał jak był odwrócony do ściany, a gasł jak go odwracałem w moją stronę. Tylko, że wtedy udało mi się go jakoś powoli, delikatnie przesunąć.

Szukałem w Google ale nie znalazłem tam dokładnego rozwiązania problemu, znalazłem jakiś obrazek, przedstawiający to samo co mam (tylko w innym kolorze).

Tak więc w skrócie jest to wina monitora (popsuł się) czy coś na klikałem i da się to jakoś naprawić ?

komentarz zamknięcia: rozwiązane

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
 
Najlepsza

około tygodnia temu też miałem problem z monitorem, bo działał jak był odwrócony do ściany, a gasł jak go odwracałem w moją stronę. 

Kabel od karty graficznej do monitora dobrze wpięty (nie ma luzów)?

komentarz 15 stycznia 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Równo z wysłaniem tej wiadomości kreska znikła, poczekałem 10 minut, nic nie dotykając kreska znowu wróciła, przed chwilą znowu znikła na parę sekund i kolejny raz się pojawiła. Zaraz wszystko posprawdzam.

Przepraszam za duplikat odpowiedzi, ale tak wam się zdarzyło, że w tym samym czasie napisaliście odpowiedź, i jest ona bardzo podobna :)
komentarz 15 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Jeśli kabel od grafiki (i od prądu dla pewności też) jest dobrze wpięty po obu stronach, to możesz jeszcze sprawdzić na innym kablu.. Podepnij tez monitor pod inny komputer (w zasadzie to inną kartę graficzną). Jeśli dalej to samo, to monitor do naprawy.
komentarz 15 stycznia 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15

Wszystko odpiąłem i podpiąłem na nowo, na razie działa (50 minut), zobaczymy w przyszłości, czy się znowu nie popsuje. W ogóle to przez przypadek trochę przechyliłem monitor do góry podczas kontroli czy nie ma luzów i kiedy teraz go chciałem poprawić tak jak był wcześniej to pojawił się pasek na sekundę. Najlepiej nie będę teraz dotykał monitora, w razie pojawienia się paska będę powtarzał te czynności aż do skutku.

Dzięki za pomoc w naprawie smiley

+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Raczej nie miałeś co naklikać żeby mieć taką kreskę na ekranie. To na 100% wina hardware'u, czyli monitora. Z tego miejsca więcej ci nie poradzę. Posprawdzaj czy kable nie mają luzów w gniazdach ale to raczej nic nie da.
komentarz 15 stycznia 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Równo z wysłaniem tej wiadomości kreska znikła, poczekałem 10 minut, nic nie dotykając kreska znowu wróciła, przed chwilą znowu znikła na parę sekund i kolejny raz się pojawiła. Zaraz wszystko posprawdzam.
komentarz 15 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Kreska znikała i pojawiała się jak monitor po prostu sam sobie leżał i nikt nim nie ruszał, czy jak był przesuwany i poruszany?
komentarz 15 stycznia 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Monitorem nie ruszałem, jedynie myszką. Ale kable od myszki nie mają styczności z innymi kablami, jest podpięta z przodu.
komentarz 15 stycznia 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Zrób to co napisał kolega pode mną. Jeśli wszystko sie nie powiedzie to monitor do naprawy lub wymiany.
komentarz 15 stycznia 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Na razie działa, zobaczymy co będzie później, jutro czy za tydzień. Dzięki za pomoc :)
+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2016 przez niezalogowany
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
To może być problem z zasilaczem może masz pęknięte kondensatory
komentarz 15 stycznia 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Na razie problem znikł (patrz odpowiedź u góry), ale i tak dziękuję za pomoc :)
komentarz 15 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Problem nadal jest, tylko zależy pewnie od ustawienia monitora czy się uwidacznia czy nie.
komentarz 15 stycznia 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Musi na razie wytrzymać, raczej nie jestem gotowy na zakup nowego monitora.
komentarz 15 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Zanim kupisz nowy, zanieś do serwisu ten - dowiesz się ile może kosztować naprawa i czy opłaca się ją wykonać (o ile jeszcze masz gwarancję).
komentarz 15 stycznia 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15

To jest mój monitor:

Więc chyba nie opłaca oddawać się go do naprawy, tylko już na poważnie pomyśleć o nowym. Gwarancji to on już nie ma chyba z 4 lata :D

komentarz 15 stycznia 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Nie wiesz, czy sie nie opłaca. Jeśli to będzie np. 50zł to może i się opłaca :)
komentarz 15 stycznia 2016 przez xCodezaur Bywalec (2,850 p.)
przywrócone 12 kwietnia 2016 przez event15
Tak mi się teraz przypomniało, że w szafie mam drugi monitor. Jeśli pasek znowu się pojawi to go wyciągnę :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,235 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w HTML i CSS przez TracerYT Początkujący (440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 699 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 597 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...