• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Czy moja strona jest dobra [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
671 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2015 w HTML i CSS przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
zamknięte 28 grudnia 2015 przez Kacper Duda

Która strona jest lepsza i co mogę poprawić.

Tworzę obecnie stronę dla szkoły mojej (gimnazjum)

Od wielu lat jest ta sama wersja strony nawet wile linków na niej nie działa link: http://www.gimnazjum1.nowytarg.pl/gim1/index.php

A tutaj moja propozycja szkolnej strony http://stronakacpra.boo.pl/szkola

Mam do Was pytanie, która strona jest lepsza (w ankiecie). Oraz piszcie co mogę poprawić (kolorystyka raczej musi buć ta sama)

Z góry dziękuję za wypełnienie ankiety.

Możliwe odpowiedzi:
Moja Strona (nowa) (4 głosów, 24%)
Poprzednia Strona (stara) (13 głosów, 76%)
Ankieta zamknięta
komentarz zamknięcia: Otrzymałem już wszystkie podpowiedzi i dziękuje za nie.

8 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
wybrane 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda
 
Najlepsza
Graficznie obie strony to klapa :D

ale nie powiem ta druga robi lepsze wrażenie :P

Fajnie rozwijaj się!
komentarz 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
No to co mógłbym poprawić ?
Doradź coś mi.
komentarz 26 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Mówisz, że robi wrażenie? Myślę, że wrażenie może zrobić tylko na przedszkolakach, które pierwszy raz w życiu włączyły internet. Totalna masakra. No i nie wiem do czego tam jest ten bootstrap.

Żarty żartami, ale aktualna strona wizualnie wypada o wiele lepiej.
komentarz 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
Jesteś POTWOREM przez takie osoby jak ty nie mam chęci do programowania.
komentarz 26 grudnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Poczytaj o kolorach, designie.

Szukaj wzorów w internecie, na pewno trochę przeglądasz strony www i staraj się robić podobna, po jakimś czasie wykreujesz swój gust i będzie to dobrze wyglądało :)
komentarz 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
edycja 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda
Dzięki postaram się zastosować.
komentarz 26 grudnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Spokojnie Kacper, writen to akurat dobry forumowicz, odebrałeś to jako krytykę na pewno miał to być żart, często tutaj owe padają, Na pewno go źle zrozumiałeś :)

 

Na spokojnie i do przodu! powodzenia w dalszej nauce.
komentarz 28 grudnia 2015 przez niezalogowany
@Kacper prosiłeś o krytykę i ją otrzymałeś. Zgadzam się z @writen, stara wersja może faktycznie ma stary design, ale jest dużo czystsza i czytelniejsza (wygląda też profesjonalnie i 'godnie' jak na instytucję państwową przystało).

W twojej wersji dobre wrażenie robi jedynie górne menu, jak się zacznie schodzić niżej to żaden element nie pasuje do siebie kolorystycznie (kolory to istna tragedia, losowo je wybierałeś?), część elementów wygląda jak wyciągnięta z Painta. Strona pozostawia po przeglądaniu niesmak.

Zdecydowanie stara wersja > twoja wersja
+4 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2015 przez migacz100 Mądrala (5,410 p.)
Jeśli mam porównywać obie te wersje i jednak którąś wybrać to ta starsza jest lepsza, ponieważ ona reprezentuje stary styl stron internetowych i wygląda sensownie jak i czytelnie.
+2 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Jako, że sam jestem uczniem gimnazjum, i dosyć często zaglądam na stronę mojej szkoły, to proponowałbym Ci umieszczenie planu lekcji w bardziej widocznym miejscu, jako iż jest to jedna z najczęściej oglądanych treści przez gimnazjalistów. Serdecznie pozdrawiam.
komentarz 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
edycja 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda
Dzięki za podpowiedź.
Co jeszcze byś dodał/poprawił ?
+2 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

Powiem tak. Aktualna strona jest o wiele bardziej czytelna od twojej i mimo że kod to totalna klapa, prezentuje się całkiem nieźle.

Twój szablon niestety wygląda jakby był namalowany w Paint, a kod jest tak samo brzydki i niesemantyczny (divy jako elementy menu? surprise niezły żart). Załadowałeś całego bootstrapa, a wykorzystałeś tylko grid system i klika mniejszych klas, no bez sensu.

komentarz 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)

Mówiłem to jedynie demo !!!
Wszystko ładnie zrobię ale potrzebuje czasu. Nie długo postaram się zamienić divu na ul i li a poza tym za pomocą frameworku AngularJS skrócić kod. Nie tak ostro stary. Mam 13 lat nie umiem WSZYSTKIEGO !!! sad
To nie jest nawet konstruktywna krytyka.

komentarz 26 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)

To po co to tutaj prezentujesz? Skąd mamy wiedzieć w jaki sposób to poprawisz i jak po tych poprawkach będzie to wyglądało? W tej chwili nie jest to strona, która mogłaby zastąpić aktualną.

Przede wszystkim wywal te border-radius, lub przynajmniej ustaw na maksymalnie 3px. Poczytaj bardzo dużo na temat typografi oraz naucz się poprawnie dobierać kolory. Proponuję też żebyś zainteresował się stylami Flat Design lub Material Design.

Aktualnie to wygląda jakby dziecko dostało farbki i coś tam sobie bazgrało.

I nadal nie wiem po co ci ten bootstrap. Dla szpanu, czy jak?

Chcesz skrócić kod korzystając z Angulara? Serio, skończ z żartami. Ten Angular chyba też dla szpanu, bo raczej do niczego innego przydać się nie może.

Nikogo nie interesuje ile masz lat. Oceniamy to co widzimy. A widzimy wielkie coś, które nie nadaje się do niczego.

Jeśli jeszcze nie umiesz wszystkiego, to raczej nie powinieneś robić strony, która jest wizytówką tak poważnej instytucji.

To nie jest nawet konstruktywna krytyka.

I co w związku z tym? Dostałeś kilka sugestii, których nawet nie potrafisz odczytać.

komentarz 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
Dobra zwracam honor, ale na prawdę musiałeś z przedszkolem wyjeżdżać ?

Postaram się douczyć tego wszystkiego, czego na razie nie umiem. No i mimo tego wszystkiego dzięki za radę, chyba na prawdę nie powinienem projektować czegoś tak niepoważnego tak poważnej instytucji.

Jeszcze raz dzięki i przepraszam zamykam tę pytanie.
komentarz 26 grudnia 2015 przez writen Nałogowiec (29,060 p.)
Musisz się też nauczyć samemu motywować, bo jak stwierdziłeś, że po moich komentarz ci się zaczęło odechciewać, no to niedobrze.
komentarz 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
Mi w sumie łatwo motywacja nie odchodzi, ale jak czytałem "... robi wrażenie na przedszkolakach, którzy ..." to chyba sam rozumiesz, że się nie chce dalej w brnąć. Ale spoko jak już nie ma kłutni to nic się nie dziej
+1 głos
odpowiedź 25 grudnia 2015 przez niezalogowany
Pomyśl nad jakimś cms dla strony szkoły gdzie co chwile coś się dzieje to must have
komentarz 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
edycja 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda
To na razie jest demo

Poza tym nie mogę zmieniać mechaniki strony jedynie nowy szablon, nic więcej, ale w przyszłości (może  w 3kl.) uda mi się ukończyć i całą stronę wraz z mechaniką.
Planuję to stworzyć na frameworku AngularJS
0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2015 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
Diękuję wam wszystkim za radę każdemu chciałem dać najlepszą odpowiedź, ale się nie da, więc każdy ma tą strzałkę do góry.
0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2015 przez kacper1445 Gaduła (4,880 p.)
Jak dla mnie to w swojej stronie źle dobrałeś kolory... No chyba zielone aktualności średnio pasują do niebieskiego menu. Tak samo stopka mnie dobiła. A o czcionce nie wspomnę. Tutaj masz dobrą stronkę do czcionek: https://www.google.com/fonts . Tylko jak będziesz wybierał, to wybierz po lewej stronie w zakładce "Skript", "Latin Extendet", bo wtedy masz pewność, że będzie poprawnie wyświetlała polskie znaki. Kiedy już wybierzesz, to w prawym dolnym rogu klikasz "use". Wybierasz atrybuty czcionki i niżej masz linijki kodu to HTML-u - wpisujesz pomiędzy <head>...</head>, i do CSS-a. Myślę, że załapiesz co i jak :) A co do kolorów - zawsze możesz zapytać się jakiejś koleżanki o radę, bo dziewczyny mają raczej lepszy gust kolorystyczny od facetów ;) Albo zobaczyć na jakąś ładną stronę. Tutaj masz strony uczniów twórcy tego forum: http://miroslawzelent.pl/informatyka/szablony-stron-www-wykonane-przez-uczniow/ chociaż i tutaj kolorystyka w niektórych pracach mi osobiście się nie podoba :)
komentarz 28 grudnia 2015 przez Kacper Duda Obywatel (1,970 p.)
Dzięki już wiem.
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2015 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Strona dość fajna ale jakby napisy byly mniejsze to dobrze.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 484 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 1,465 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 316 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2023 w Offtop przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)

92,563 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...