• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

A gdyby tak mały projekcik z udziałem nas wszystkich?

Object Storage Arubacloud
+61 głosów
2,657 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
edycja 5 kwietnia 2015 przez Nonek

Witam was wszystkich,
Dziś rano do mojej głowy wpadł pomysł ,aby zrobić projekt z Wami :D wszytskim kto będzie chiał dorzucić cegiełke swojej wiedzy i coś napisać będzie mógł to zrobić.

Sam projekt jest i wydaje się do zrobienia, a jest to: Framework HTML/CSS (czystym dla wprawy) podobny do HTML Kickstartera czy do Bootstrapa czy do Primera (od GitHub).

Założenia:

- Lekkość  konstrukcji (dlatego używamy czystego HTML5/CSS3 i JS

- Dostępność Open Source

- Praca na GitHubie (osobiście mogę się opiekować i mergować branche)

Myślę że wielu z nas nauczyło by się też dzięki temu jak działa społęczność na GitHubie i jak się używa systemu kontroli wersji do pracy zespołowej :)

Czekam na wasze przemyślenia na ten temat ! :D

PS. Pomysł powstał na szybko.

 

Możecie pisać do mnie na aplikacji Telegram: @nonekq
Możecie odwiedzić grupę na Facebooku dotyczącą projektu: Prototype (https://www.facebook.com/groups/452385081577882)

IRC
Sieć:
freenode.net
Kanał: #prototype53

32 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Waszek Gaduła (4,130 p.)
Pomysł - mega. Projekty wspólne zawsze rozwijają i myślę, że obecni tu potwierdzą, że np. na studiach nic tak nie rozwija jak projekt. Do tego można zrobić coś naprawdę fajnego i użytecznego. Mamy świeże spojrzenie, każdy jest inny, znamy inne frameworki, wiemy, co w nich lubimy czego nie. Na początku zanim zaczniemy kodzić proponuję zrobić mega burzę mózgów z kimś, kto będzie przewodził, kto będzie moderował dyskusję i sporządzał notatki. Ja pragnę podzielić się z Wami nie tylko doświadczeniem programistycznym, które nabywam od najmłodszych lat, ale chciałbym, żeby ten projekt był przeprowadzony zgodnie z tym, jak robi się to w prawdziwych firmach, żeby wynieść z tego także umiejętności miękkie. Pierwszy Tip: 80% pracy przygotowanie do projektu - kodzenie 20%

Have a nice day! :)
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
Zapraszam na IRC trwa burza mózgów :)
komentarz 7 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Nie moge sie polaczyc z freenode
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez CrookedKnee Gaduła (3,150 p.)
Świetna myśl ! Swojej "cegiełki" raczej nie dołożę, ale z przyjemnością będę obserbował przebieg całej akcji, życzę powodzenia w realizacji projektu !
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)
Pomysł genialny, z chęcią poznam nowych ludzi z którymi napiszę coś dobrego jak i się podszkolę ;)
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez APNL Obywatel (1,440 p.)
Też z chęcią wezmę udział. Zawsze warto się rozwijać, mam nadzieję, że pomysł nie upadnie tak szybko jak powstał.  :)
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Genialny pomysł, popieram to, chętnie wezmę w tym udział :)
0 głosów
odpowiedź 26 kwietnia 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Dołączyłem do grupy, chętnie podpatrzę, jak wygląda taka praca. Co prawda dopiero się uczę, ale jak będzie jakaś robota dla żółtodzioba, to chętnie się podejmę. :)
0 głosów
odpowiedź 5 maja 2015 przez ErDek19 Użytkownik (870 p.)
Podpisuje się pod tym :)
0 głosów
odpowiedź 24 maja 2015 przez NeroTestero Gaduła (3,240 p.)
Tak "co kilka głów to nie jedna". Pomysł jest super. Wbrew przekonanią framework'a nie jest trudno napisać w zależności co chcemy osiagnąć i ile mam czasu.
komentarz 24 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Nie żeby coś, ale akurat chyba ta inicjatywa umarła…
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2015 przez niezalogowany
Pomysł naprawdę interesujący, ale zdajesz sobie sprawę z tego, jaki chaos będzie panował ;)
komentarz 25 maja 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Panował na tyle wielki, że inicjatywa chyba umarła… Zostało z niej to: https://github.com/Comandeer/LameCSS
komentarz 25 maja 2015 przez niezalogowany
O kurcze, nie zwróciłem uwagi na datę pytania. Tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że moje sceptyczne podejście ma swoje dobre strony ;)
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez chris Gaduła (3,680 p.)
Nigdy nie brałem udziału w czymś takim. Dlatego jestem jak najbardziej na tak. Tymbardziej, że cały ten GitHub wydaje się ciekawą opcją.
komentarz 9 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Ale wiesz, że to umarło? Zostało z tego jedynie to: https://github.com/Comandeer/LameCSS
komentarz 9 sierpnia 2015 przez chris Gaduła (3,680 p.)
Słabo, nie zwróciłem uwagi na datę ^^
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Może byśmy zaczęli kodować w GIT i jakąś do tego interaktywną apkę w Visual Studio np. aplikację do obsługi tej strony w Apache Cordova na Androida oraz czytnik RSS do tej apki byśmy dorzucili?
0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Projekt nadal aktualny? Chętnie się dołączę. Dosyć dobrze znam HTML i CSS, a JS się uczę.
komentarz 14 stycznia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Wiem ze projekt umarł, ale mam jakieś nadzieje...

Podobne pytania

+5 głosów
4 odpowiedzi 564 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2018 w Nasze projekty przez Radekol Bywalec (2,880 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 3,716 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...