• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

A gdyby tak mały projekcik z udziałem nas wszystkich?

VPS Starter Arubacloud
+61 głosów
2,575 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
edycja 5 kwietnia 2015 przez Nonek

Witam was wszystkich,
Dziś rano do mojej głowy wpadł pomysł ,aby zrobić projekt z Wami :D wszytskim kto będzie chiał dorzucić cegiełke swojej wiedzy i coś napisać będzie mógł to zrobić.

Sam projekt jest i wydaje się do zrobienia, a jest to: Framework HTML/CSS (czystym dla wprawy) podobny do HTML Kickstartera czy do Bootstrapa czy do Primera (od GitHub).

Założenia:

- Lekkość  konstrukcji (dlatego używamy czystego HTML5/CSS3 i JS

- Dostępność Open Source

- Praca na GitHubie (osobiście mogę się opiekować i mergować branche)

Myślę że wielu z nas nauczyło by się też dzięki temu jak działa społęczność na GitHubie i jak się używa systemu kontroli wersji do pracy zespołowej :)

Czekam na wasze przemyślenia na ten temat ! :D

PS. Pomysł powstał na szybko.

 

Możecie pisać do mnie na aplikacji Telegram: @nonekq
Możecie odwiedzić grupę na Facebooku dotyczącą projektu: Prototype (https://www.facebook.com/groups/452385081577882)

IRC
Sieć:
freenode.net
Kanał: #prototype53

32 odpowiedzi

+13 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Od dawna chciałem z kimś jakiś projekcik zrealizować, jednak jestem trochę "zielony w temacie".
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
I właśnie o to chodzi w tym projekcie żeby pomoc każdemu kto nie brał udziału w projekcie z innymi :-)
komentarz 2 maja 2015 przez molaki Obywatel (1,700 p.)
Czyli osoby zielone - jak ja będą mogły np. śledzić rozwój kodu?
komentarz 25 maja 2015 przez niezalogowany
Mah bad - komentarz w złym miejscu
+8 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez qvo Obywatel (1,670 p.)
A czy taka osoba jak ja, znająca tylko podstawy, mogła by wziąć udział, żeby obserwować jak taka praca wygląda w praktyce i przeglądać sobie kod?
komentarz 5 kwietnia 2015 przez k!e# Bywalec (2,250 p.)
Wydaje mi sie ze tak. :)
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
No oczywiście ze tak, o to chodzi by sie czegoś nauczyć :-D
+7 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Świetna myśl! dodatkowo, można by pomyśleć o szybszej formie przekazywania wiadomości a'la chat. Wpadł mi do głowy pomysł o założeniu kanału na mIRC, wtedy to możemy wszyscy razem dyskutować in-real-time ;)
komentarz 5 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Dobry pomysł, przydałby się jakiś shoutbox
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
Można tez używać telegrama (po to został stworzony ) tam sie tworzy grupy, ale IRC tez fajnie :-) kto sie tym zajmie ? Jednak szybsza forma dla wszystkich którzy z IRC sie nie spotkali będzie wydaje mi się Telegram (wiem mam fioła na punkcie tego programu) xD
komentarz 5 kwietnia 2015 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
O Telegramie nie słyszałem, a pod jakimi platformami działa Win / Linux / OSX ? Postaram się ogarnąć kanał na IRC, ewentualnie napiszę tutka co i jak z connectem na dany serwer i kanał :)
+5 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Wiktor Gawronski Początkujący (300 p.)
Przydałby się jakiś podgląd na żywo jak wygląda takie pisanie strony dla tych którzy bardzo chcą się tego nauczyć, a nie ogarniają na początku nic. Sam kiedyś miałem duży problem z pisaniem czegokolwiek.
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
Tzn ? Jak ? Mówisz żeby np nagrywać ? :-D
komentarz 5 kwietnia 2015 przez k!e# Bywalec (2,250 p.)
Można użyc TeamViewer i streamować w przeglądarce. ;)
komentarz 24 maja 2015 przez niezalogowany
+4 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Rodzyn Użytkownik (980 p.)
Hm, czemu nie :D Z chęcią chciałbym uczestniczyć w takim projekcie ;) HTML, CSS znam na wylot ;) A JS czy jQuery ciągle się uczę :) Tylko masz już jakiś pomysł co mogłoby to robić? W sensie jak mogłoby wspomagać naszą pracę przy tworzeniu stron? :)
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
W podobny sposób jak jest to rozwiązane na kick starter czyli bloki (klocki) które użytkownik może poprostu wkleić i tylko zastąpić to co potrzebuje swoim kodem/tekstem aczkolwiek nie wiem czy nie było by to złe (ponieważ bardzo ogranicza). W grę wchodzi też cos takiego jak jest w Bootstrap czyli całość oparta o odpowiednie klasy typu kolumny dzielące sie na różne szerokości w zależności od urzadzwnia, klasy od tektu, klasy od formularzy itd Jeśli zgłosiło by sie kilka osób można by rozdzielić prace (ustalić kolorystykę itd) i każdy by dostał cos swojego (jeden formularze drugi Buttona itd) Pisze chaotycznie a to dlatego ze pomysły wylatują z głowy jak torpeda ciężko mi w tek chwili to uporzadkowac :-D z gory przepraszam za to
komentarz 5 kwietnia 2015 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Ja mogę na miarę swoich umiejętności pisać kod w PHP :) zrobić panel admina do zarządzania bazą danych w MySQL, dzielenie wyników na strony, logowanie, zarządzanie kontami, to zależy od potrzeb ;) a o czym strona? coś w formie newslettera? a może sklepik?
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Rodzyn Użytkownik (980 p.)
Hm, piszemy framework front-endowy ;) W sumie chcemy coś co trochę przypominało by pure.css heh ;)
+4 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Przydało by się takie większe projekciwo, bardziej doświadczeni wzięli by się do kodowania a bardziej zieloni (tacy jak ja) mogliby chociaż popatrzeć na kod oraz jak powstaje projekt.
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
Myślę ze każdy mógłby wziąć udzial, a kal czegoś nie wiesz to sie nauczysz o to mi chodziło zakładając ten temat :-)
+4 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Dawid Sobieszczuk Mądrala (6,240 p.)
Dobry pomysł. Z chęcią rozwine swoje umiejetności pracy zespołowej. HTML5, CSS3, JS, JQuery i Bootstrapa znam bardzo dobrze. Chetnie podziele się swoją wiedzą, a może też ktoś mnie czegoś nauczy.
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
Interesuje mnie jak ty to widzisz :-) ? Cały projekt ?
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Dawid Sobieszczuk Mądrala (6,240 p.)
edycja 5 kwietnia 2015 przez Dawid Sobieszczuk
Jeszcze się nie zastanawiałem. Przydałoby się ustalić do czego ten framework będzie służył. Napewno będzie responsywny tak jak bootstrap.

Hmm. Może stworzymy framework przenaczony do tworzenia layoutów dla forów. Weżmiemy jakieś forum(może kilka) rozbijemy je na poszczegulne elementy i stworzymy coś swojego.
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
Dobry pomysł :)
+4 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
HTML 5 CSS3 i Adobe Photoshop opanowane, mogę wjechać :)
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
Dołączają do grupy na FB i do kanału IRC na freenode :-D
+4 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Bravo555 Gaduła (3,970 p.)
Bardzo chętnie dołączę do projektu o ile nie będzie zbyt zobowiązujący :) Nigdy nie miałem okazji uczestniczyć w takim grupowym projekcie i chętnie poobserwowałbym jak wyglądają różne kwestie (jak np. kontrola wersji) w praktyce oraz nauzcyłbym się czegoś od lepszych i bardziej obeznanych w temacie. HTML, CSS, PHP ogarniam mniej więcej od roku, więc względnie niedługo, ale spróbowałbym swoich sił w takim projekcie.
+4 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez k!e# Bywalec (2,250 p.)
IRC
sieć: freenode.net
kanał: #prototype53
+3 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Black hunter Użytkownik (500 p.)
W założeniach nawet komunizm był dobry…  ale jeśli bedzie to wyglądać przynajmniej częściowo tak jak autor zakłada to chętnie sie czegoś dowiem nowego. Znam całkiem dobrze html/css i zabieram sie właśnie za js. Nigdy nie pracowałem z żadnym frameworkiem, dlatego jestem szczególnie ciekaw jak cos takiego bedzie działać.
+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
edycja 5 kwietnia 2015 przez Nonek
Ogólnie zainteresowanych zapraszam do rozmowy ze mną (jeśli czują taka potrzebę na privie) uzywam takiego messengera który sie nazywa Telegram do pobrania na Windows lub Android/iOS. Nick to: @nonekq

Ewentualnie utworzyłem grupę na Fb: https://www.facebook.com/groups/452385081577882
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Rodzyn Użytkownik (980 p.)
Już doszedłem do grupy :)
+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez k!e# Bywalec (2,250 p.)
Mozna by takie cos zrobic tylko kto to bedzie uzywal pomijajac pare osob.
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Rodzyn Użytkownik (980 p.)
Oh, spokojnie :) Jeżeli wyjdzie nam projekt to myślę że bardzo duża społeczność ;) Jeżeli każdy miałby takie wątpliwość jak ty to nie sądzę aby powstał AngularJS, jQuery czy też nasz teraz kochany Boostsrap :)
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
I to właśnie chciałem napisać :-)
+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (13,980 p.)
Ja też wezmę w tym udział. Jquery, javascript, HTML5/CSS3 i php ogarnięte więc mam nadzieję, że zrobimy coś odjazdowego.
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
Dołączaj :-D
+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Fajny pomysł, tylko jak na razie ograniam C++, ale ogarniam podstawy JS. :) No i dołączyłem do grupy na FB.
+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Świetny pomysł, z chęcią się czegoś nauczę. :)
+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,260 p.)
Z chęcią dołączę do projektu, to zawsze okazja do nauczenia się czegoś nowego :)

Ogarniam podstawy HTML, CSS, JS i jQuery. Nie mam doświadczenia z projektami, więc będę musiał wszysko ogarnąć na początku.
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Maniek Bywalec (2,170 p.)
Proponuję następujących żeczy:

-komunikator: skype lub team speak 3

-edytcodeanywhere.com (online, darmowy, BEZ REKLAM, edytowanie plików od razu z FTP)

-hosting: hostinger.pl (darmowy z PHP wersji 5, mysql, z ftp, BEZ REKLAM)

jak jesteście za to mogę zorganizować event.
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Nonek Obywatel (1,780 p.)
co do komunikacji został ustalony IRC :) i Facebook :) chodzą też słuchy o TS więc narazie mamy full opcje :)
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,730 p.)
Dolaczylem do grupy na FB, Ps. widze ze masz tam juz Commandera :)
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Chętnie wziąłbym udział w takim projekcie z racji tego, że nigdy w czymś takim nie uczestniczyłem (nie liczę prac przy rozwoju pewnej gry, bo to trochę inaczej wyglądało) i mógłbym nauczyć się od najlepszych i bardziej doświadczonych kolegów. :P Sam ostatnio zastanawiałem się nad rozpoczęciem jakiś prac nad własnymi rozwiązaniami, ale ciągle to odwlekałem z racji hmmm niezbyt ogromnej wiedzy, w sumie to nawet nie wiem jak zmierzyć swoje umiejętności, ale wiem, że jeszcze sporo do nauki. HTML, CSS (wraz z LESS) i Bootstrapa znam, korzystać z jakiś gotowych rozwiązań czy skryptów również potrafię, zrobiłem kilka projektów - głównie frontend, bo w tym kierunku chciałbym pójść, krótko mówiąc jakąś tam wiedzę mam (orientuje się również w wielu tematach, o czymś czytałem, ale jeszcze nie stosowałem itd) więc nie powinno być tak źle, wiadomo w razie czego są dokumentacje, inni koderzy. ;)

Dajcie tylko znać czy jest jeszcze możliwość dołączenia to jak będę miał okazję to wpadnę na irc, czy gdzie tam się zbieracie. Jeśli projekt będzie tętnił życiem to można pomyśleć nad utworzeniem tutaj odpowiedniej kategorii specjalnie przeznaczonej dla naszego narzędzia. Stworzenie czegoś nowego na miarę Bootstrapa czy Foundation byłoby ciekawe, oczywiście wiadomo małymi krokami i na spokojnie.

Podobne pytania

+5 głosów
4 odpowiedzi 538 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2018 w Nasze projekty przez Radekol Bywalec (2,880 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 3,679 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...