• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki/Blogi/Informacje na temat Directx 11/12

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
449 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2015 w C i C++ przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

Witam
Po tagach nie znalazłem, jeżeli istnieje podobny temat to poproszę o link wink
Chciałbym poznać biblioteke Directx w wersji 11, a najlepiej 12.
Poradniki jakie znalazłem w sieci albo dotyczyły starszych wersji albo zamykały się na narysowaniu jakieś bryły.
Czy moglibyście dać linki gdzie znajde informacje na temat biblioteki directx 11 lub 12? Najlepiej w języku Polskim, choć może być też angielski. 
Pozdrawiam wink

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Projektowanie gier 3D. Wprowadzenie do technologii DirectX 11

Serio, jak ogarniesz matmę w tej książce stawiam browara. laugh

komentarz 9 stycznia 2016 przez Mateusz Tocha Bywalec (2,560 p.)
Daj spokój z tą matmą, jeżeli czegoś potrzebujesz to ogarniesz ;) Wiem po sobie co prawda jestem już po studiach, ale warto po prostu się przemóc i poznać ten zapisu. Macierze są bardzo przydatne we wszelakich operacjach, transformacjach, skracają ilości działań matematycznych naprawdę polecam.

Ale na początku weź sobie przeskocz trochę ten rozdział stwórz okienko, coś narysuj, a dopiero potem sprawdzaj sobie matematykę. Jeżeli mogę polecić ci program do szybkiego sprawdzenia matematyki to MathCad lub MATLAB ale ten drugi to taki kombajn że początki mogą być trudne, ale charakteryzuje się łatwym skryptowym językem podobnym do C++.

 

Bardziej z tym DirectX jest teraz taki problem że to wszytko jest łatwiej pisać na Win 8 i wyżej co trochę uprzykrza mi życie ale można znaleźć dużo tutoriali, z kolei pisanie tego pod WinAPI też nie jest fajne. Dlatego teraz zmagam się teraz trochę w jaki sposób to odpalić pod Win7 z C++\CLI na platformie NET

http://blogs.msdn.com/b/chuckw/archive/2015/01/06/direct3d-win32-game-visual-studio-template.aspx

http://www.directxtutorial.com/LessonList.aspx?listid=111

https://www.youtube.com/watch?v=0kpSiitk4eI&list=PLF9B0522C7BC3C1C2
+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2015 przez niezalogowany

Najciemniej pod latarnią...

Podobne pytania

+3 głosów
14 odpowiedzi 1,246 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2016 w Offtop przez NeQ Początkujący (470 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Piotrek Karasiński Obywatel (1,870 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 277 wizyt
pytanie zadane 13 września 2016 w HTML i CSS przez KubVard Użytkownik (510 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...