• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto kupić te książki - początkujący programista?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,169 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2015 w C i C++ przez puux Początkujący (280 p.)

Witam, tydzień temu zacząłem moją przygodę z programowaniem i postanowiłem zacząć od C++.

Obejrzałem już 6 odcinków kursu Pana Mirosława, lecz chciałbym kupić jakieś sensowne książki/e.

W moje oko wpadły dwa tytuły

C++. Przewodnik dla początkujących oraz Język C++. Szkoła programowania. Wydanie VI

Moje pytanie jest następujące, czy warto kupić te dwa tutyły na raz czy może tylko jedna z nich wystarczy na początek?
Pytam, ponieważ w dniu dzisiejszym są dość spore promocje w większości księgarni i obie te ksiązki mógłbym dostać za nie całe 116zł, gdzie normalnie kosztują one ponad 160zł.
Nie wiem tylko czy jest brać obie, ta druga z tego co patrzyłem ma aż 1200 stron.
Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na ten temat? Nie chciałbym marnować pięniedzy, jeśli np. obie zawierają te same informacje i mija się z celem kupienie obu.
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc! 

 

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 listopada 2015 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
ja bym zaczal od C++. Przewodnik dla początkujących. Najpierw tez sie napalilem na szkole programowania, ale na pierwsza ksiazke po prostu za ciezka jest :D
+1 głos
odpowiedź 27 listopada 2015 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
edycja 27 listopada 2015 przez Sedi
A ja proponuję inaczej. Na początku musisz w ogóle wiedzieć, czy programowanie jest dla Ciebie, więc może zamiast wydawać pieniądze na książki, warto poszperać po internecie ?:) To jest tak, jak z kupowaniem szynki w sklepie. Nie kupujesz 100kg od razu, gdy nie wiesz, czy Ci będzie smakowała. I poza tym z książek się nie powinno uczyć, a raczej rozwiązywać z nich przykłady, a następnie samodzielnie wykonywać ćwiczenia/zadania(Ale samodzielnie!). Jak dla mnie, to najważniejsze jest, by na początku w ogóle pisać, a nie zastanawiać się nad książkami, czy aplikacjami w których będzie się tworzyć. Zresztą chyba Mirek o tym mówił w jednym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=nXwDEL-ivis

Pozdrawiam :)
komentarz 27 listopada 2015 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)

z książek się nie powinno uczyć, a raczej rozwiązywać z nich przykłady

Co to to nie. Głupoty raczysz mówić, ponieważ książka daje ogromne wiadomości, których nie wychwycisz w żadnych mini-poradnikach. Takie jak zarządzanie pamięcią i jak wszystko dokładnie działa (teoria, bez znajomości której możemy strzelać i trafiać, ale na dłuższą metę nie mamy pełnego zrozumienia zagadnień)

Co do części o tym, że warto zobaczyć, czy w ogóle programowanie jest dla niego to tak - jak najbardziej popieram. 

komentarz 27 listopada 2015 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
Oczywiście teoria jest bardzo ważna, nawet rzekłbym, że czasami ważniejsza niż praktyka. Przypomniał mnie się dowcip:

Przychodzi chłop do mechanika i daje mu auto do naprawy. Ten robi jeden puk i auto jak nowe.

-I mówi, należy się stówa.

-Za co stówa ?

-1zł za puknięcie, 99zł za wiedzę

 

Teoria jest więc bardzo ważna, mnie chodziło bardziej o to, że jeśli ktoś będzie tylko czytał książki, a nie robił przykładów :)

Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2015 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Nie wiem z jakiej promocji chcesz skorzystać. Jeśli to Helion to myśle, że możesz sobie darować drugą książkę za 50%. Zobacz tutaj http://czytam.pl/k,ks_205931,Jezyk-C++-Szkola-programowania-Prata-Stephen.html http://czytam.pl/k,ks_324648,C++-Przewodnik-dla-poczatkujacych-Allain-Alex.html To nie jest chwilowa promocja, oni takie ceny maja non stop. Wydaje mi się, że jedna książka na poczatek wystarczy. Jak będziesz miał problem ze zrozumieniem czegoś to jest forum i wujek Google. Potem zdecydujesz jaka książka by się jeszcze przydała.
komentarz 27 listopada 2015 przez puux Początkujący (280 p.)
Akurat chodziło mi o promocję na matrasie, ale dzięki za podrzuczenie też innego sklepu!
A która według Ciebie byłaby lepsza na początek?
0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2015 przez puux Początkujący (280 p.)
@Frendom

Czytając spis treści obu książek tak właśnie myślałem, że może być jak dla mnie zbyt ciężka.
W takim razie póki co wybiorę te pierwszą, dziękuje za pomoc!
0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2015 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Przepraszam, za brak formatowania wcześniejszej odpowiedzi.

Jeśli masz konto na Chomiku, to poprostu przejrzyj sobie jedna i druga.

To jest najtańsza wersja z Allegro

http://allegro.pl/c-przewodnik-dla-poczatkujacy-wyprzedaz-wys-0-i5560895453.html
0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Jeżeli chodzi o  Język C++. Szkoła programowania. Wydanie VI to pierwszy rozdział może przestraszyć ale potem wszystko jest dobrze wyjaśniane więc luz. ( Zazaczam że jeszcze nie przerobiłem całej)
0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2015 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Wpadłem dziś na coś ciekawego

http://helion.pl/ksiazki/c-rusz-glowa-david-griffiths-dawn-griffiths,cruszg.htm

http://allegro.pl/c-rusz-glowa-mega-wyprzedaz-55-wys-0zl-i5825725581.html

 

Jest napisana w niesamowity sposób.  

Na każdej stronie obrazki, lużny język, łatwo się przyswaja.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 394 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 687 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Rafał Darłak Początkujący (410 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 767 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2015 w Offtop przez Jan1233 Użytkownik (590 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...