• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z partycjami

Object Storage Arubacloud
0 głosów
898 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2015 w Systemy operacyjne, programy przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)
edycja 16 listopada 2015 przez typowyAndrzej

Do swojego laptopa podłączyłem dysk zewnętrzny (przez USB), który chciałem sformatować i przepartycjonować, niestety coś poszło nie tak..

 

Co zrobiłem?

Skorzystałem z funckji Zarządzanie Dyskami, w której chciałem sformatować partycje na dysku zewnętrzym podłączonym przez USB, by następnie usunąć zbędną partycję, żeby poszerzyć główną maksymalnie. Dysk wcześniej znajdował się w innym laptopie.

Podczas usuwania 2. partycji z dysku zewnętrznego, niespodziewanie na ekranie pokazał się BSOD, który w mgnieniu oka doliczył do 100, ale co? ..nie zdążyłem przeczytać. Po czym laptop (Dell) się zresetował, a Windows nie chce się uruchomić. Wyjąłem dysk wew. i podłączyłem do innego laptopa, jako zewnętrzny poprzez USB. Ku zaskoczeniu drugi laptop (Samsung) nie wykrywa mojej głównej partycji na dysku wew. z Della. W Disk Menegerze widać tylko tyle:

partycja nie ma żadnej litery, ani systemu plików, po prostu. Tak samo wyglądała ta partycja na dysku zewnętrznym, na któym doceleowo przeprowadzałem operacje. Trzeba powiedzieć, że ta nieznana partycja (450,06GB) była jedyną i główną na laptopie z którego korzystam. Są tam ważne pliki prywatne i systemowe.

Potrzebuje pomocy w naprawieniu problemu, bez utraty danych (formatowanie i usuwanie partycji nie wchodzi w gre) LUB w odzyskaniu tych danych przed koniecznym ponownym sformatowaniem dysku.


@EDIT:

Pierwsze rozwiązanie, ale i kolejny problem..

Udało mi się jakoś odświeżyć dysk i partycja stała się widoczna na Samsugnu, mogę skopiować pliki więc ostatecznie format wchodzi w grę. Niestety pojawił się kolejny problem. Podczas uruchamiania pojawia się napis:

 

Nie jestem w stanie uruchomić Recovery i naprawić systemu Windows (w nim utraconych plików).

Laptop to Dell Inspiron 3520.


@EDIT2:

Jest jeszcze gorzej

Niestety coś dziwnego stało się po podłączeniu dysku pod laptopa z Ubuntu. W MiniTool Partition Wizard File system zmienił się na RAW (?) i Windows (na innym laptopie) nie ma dostępu do dysku. Check file system w Partition Wizard wykrył już mnóstwo błędów na dysku, ale jeszcze nie ukończył operacji.

Absurd
Wszystko byłoby wporządku, gdyby nie fakt, że wtedy ten błąd o braku bootmgr nie pozwalał mi na wejście do recovery i naprawienia systemu, jako że to laptop nie mam płyty instalacyjnej, a próba pobrania ze strony Microsoft skończyłą się niepowodzeniem - po wpisaniu kodu produktu wysłali mnie do producenta laptopa, który zainstalował to oprogramowanie.


@EDIT3: 

Jest lepiej, ale nadal źle..

Partition Wizard ukonczył operację Checkdisk, mam dostęp do partycji, niestety z uciekły z niej niektóre foldery, np. folder Users. Mam wrażenie, że są to te foldery, które próbowałem skopiować (podkreślam skopiować, nie przenieść), na dysk z Ubuntu (z fs ext4). Próbuję zrobić Checkdisk poraz drugi. Niestety nadal nie mogę uruchomić recovery..

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 listopada 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Skoro partycja nie ma żadnej litery to trzeba ją przypisać. Tego typu operacje polecam wykonywać w diskparcie. polecenie assign letter.

Powodzenia laugh

komentarz 15 listopada 2015 przez typowyAndrzej Nowicjusz (210 p.)
edycja 16 listopada 2015 przez typowyAndrzej
Skorzystałem z funkcji mountvol i mountvol /r, po czym uzyskałem dostęp do dysku. następnie skopiowałem najbardziej warte pliki i dalej próbowałem uruchomić system. Niestety po uruchomieniu laptopa wyskakiwał błąd o braku bootmgr, po jakimś czasie zaczęły wyskakiwać błędy dot. problemu z kablami(?), PXE Media Test Failure, check cable.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 67 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Vemu Nowicjusz (240 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...