• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer czy laptop

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,006 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)
Chciałbym zmienić komputer pod programowanie w android studio. Na czym pracujecie? Laptop czy może stacjonarny? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Obecnie posiadam laptopa i strasznie wolno na nim wszysko działa dlatego postanawiam się przesiąść.
Czy opcja z 2 monitorami to dobre rozwiązanie?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 listopada 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
edycja 2 listopada 2015 przez Javowiec

Laptop, jeżeli jesteś mobilny. Szczególnie zwróciłbym uwagę na dysk SSD, dobrą baterię, rozdzielczość ekranu i wagę. Można go wziąć wszędzie i zająć się czymś ciekawym np. podczas podróży do/z pracy zamiast oglądać ekrany akustyczne wzdłuż torów czy na studia.

Stacjonarny kojarzy mi się z bardziej zasobnożernymi działaniami typu granie w gry. Z tym, że jego nigdzie z domu ze sobą nie zabierzesz.

Miałem przez kilkanaście lat komputer stacjonarny, od roku używam tylko laptopa wink

komentarz 2 listopada 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Dodam jeszcze, że jeżeli wybierzesz laptopa, to koniecznie z matową matrycą. Kiedyś przy zakupie wybrałem błyszczącą i cóż...nie polecam :)
Tak jak niżej pisali, laptop jest lepszym rozwiązaniem, bo do programowania nie potrzeba aż tak dużej mocy obliczeniowej, że bardziej opłacalne byłoby kupienie stacjonarki. Obecnie pracuję na laptopie od 3 lat, mam tam i5 3.1GHz + dedykowana grafika do tego podłączam sobie monitor i wszystko fajnei widać :)
komentarz 3 listopada 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Tak szczerze, co Wy macie z tym SSD? :D Mam 1TB HDD 7200obr i nie narzekam, działa idealnie. ;)
+1 głos
odpowiedź 2 listopada 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Jeśli nie potrzebujesz programować poza domem to wybierz komputer stacjonarny - 2 monitory to naprawdę super rozwiązanie do programowania, poszerza przestrzeń roboczą.

Natomiast jeśli potrzebujesz programować także poza domem to wybierz laptopa. Do programowania nie trzeba mocnych podzespołów, zupełnie wystarczy w laptopie i3 + 4GB RAM lub w PC nawet Intel Pentium + 4GB RAM tak naprawdę wystarczy. Do tego radziłbym Ci zwrócić uwagę na zakup dysku SSD, który znacząco poprawia komfort pracy.
komentarz 2 listopada 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Do laptopa też możesz podpiąć monitor ;)
komentarz 2 listopada 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Do laptopa to trzeba podpiąć monitor bo 15-17 cali to nie jest monitor ;)
komentarz 2 listopada 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
Owszem jest, jeżeli w takim ekranie nie widzisz kup sobie okulary, są iPady i inne duperele *mniejsze i co? też powiesz że to nie monitor?
komentarz 2 listopada 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
W takim razie jak lubisz programować na 5 calach to już twój problem poza tym ja nigdzie nie napisałem, że nie widze na takim ekranie - może to ty masz problemy ze wzrokiem kolego?
komentarz 3 listopada 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
Głupszych ludzi na tym forum nie widziałem..

 

Dostane z 5 zgłoszeń, ale no już głupszej odpowiedzi na oczy nie widziałem.
komentarz 3 listopada 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)

 @receivebacon chciałbym zobaczyć jak programujsze mając jakiś złożony projekt na ekranie wielkości ipada :) pewnie z alt + tab ręki nie zdejmujesz 

komentarz 3 listopada 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
@damianmisztal, Ja dałem iPad jako przykład wielkości a nie mówiłem że ktokolwiek programuje na nich, co oczywiscie jest możliwe.

//koncze, spam.
komentarz 4 listopada 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)

 są iPady i inne duperele *mniejsze i co? też powiesz że to nie monitor?

tak powiem, że to nie monitro, gdyż jest to wyświetlacz 

komentarz 4 listopada 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

http://sjp.pwn.pl/sjp/monitor;2568295.html

monitor

1. «urządzenie wyposażone w ekran, służące do wyświetlania informacji»

2. «czasopismo urzędowe lub program informacyjny mające wyraz „monitor” w tytule»

3. «mały, opancerzony okręt»

0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2015 przez krzyszczep Nowicjusz (140 p.)
Miałem stacjonarny i mam obecnie Yoga11s. W lapku pełne HDMI więc jeżeli chce popracować na dużym monitorze lub na TV to po prostu podłączam, aby było wygodniej dokupiłem myszke i klawke na BT tak więc można. Jeżeli już korzystam na TV to wtedy bez stesu zamykam lapka i chowa gdziekolwiek (tak jak bym stacjonarkę gdzieś sobie posawił)

SSD 256gb jest dobre przy cold boot, wczytywaniu plików itp sprawach.

Moje przemyślenia... nie gram w gry, ale oglądam filmy i korzystam z lapka w celach edukacyjno użytkowych tak więc wystarczy mi do pracy OnTheGo jak i Dual monitor Lap+TV+Mysz i klawka i mam jak by dobry setup, natomiast stacja to tylko podpięta pod monitor/tv i człowiek jest przykuty do biurka ;)

Podobne pytania

+8 głosów
22 odpowiedzi 1,835 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2015 w Sprzęt komputerowy przez Eimens Maniak (69,240 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 440 wizyt
pytanie zadane 25 września 2015 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
4 odpowiedzi 694 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Rafał Darłak Początkujący (410 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...