• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakim programie zaczynać przygodę z programami okienkowymi

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
591 wizyt
pytanie zadane 24 października 2015 w C i C++ przez Kalinek Nowicjusz (190 p.)
Witam, dzis mam mały dylemat. Jak dotąd przy tworzeniu aplikacji konsolowych korzystałem z visual studio, jednak nie wiem czy teraz przy tworzeniu aplikacjii okienkowych korzystać z niego dalej czy przerzucić sie na proponowany przez Pana Mirosława program "cpp builder" co o tym myslicie?

10 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 25 października 2015 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Zostań przy Visual'u, jest lepszy niż cpp builder, a jak napisał jeden z kolegów - jest słaby.
komentarz 26 listopada 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Zgadzam się z kolegą. Do tego 80 zł zainwestowane w podręcznik typu Visual C++. Gotowe rozwiązania dla programistów Windows i od kompa można odchodzić tylko w ramach żywienia i fizjologii laugh

+2 głosów
odpowiedź 24 października 2015 przez furas Maniak (53,800 p.)
W Visual Studio też zrobisz programy okienkowe.
+2 głosów
odpowiedź 24 października 2015 przez niezalogowany
Słuchaj, ja bym na twoim miejscu po prostu ściągnął tego Buildera, żeby dokończyć kurs u Mr. Zet'a i dowiedzieć się paru nowych rzeczy, pobawić się nim jeszcze trochę, a potem wziąć się za coś poważniejszego, czyli SFML (jeśli wolisz gry) albo Qt (jeśli wolisz programy okienkowe). Ja na przykład tak zrobiłem ;) Aktualnie rozwijam swoje skille z SFML-a, co tobie też polecam (po skończeniu kursu). Jakby co, to programy w SFML-u też można pisać w VS (do Qt najlepiej ściągnąć osobne IDK).
+2 głosów
odpowiedź 25 października 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

proponowany przez Pana Mirosława program "cpp builder"

Starsza wersja która tak mocno Pan Mirek poleca jest słaba.

Ona jest dobra tylko na początku, visual studio jest dobrym programem, a nawet lepszym, więc polecam zostać.

+1 głos
odpowiedź 25 października 2015 przez sofnir Gaduła (4,690 p.)
Hej, ja również polecam ci ściągnać cpp buildera i przerobić kursy, a potem zrobić jakąś własną, nieskomplikowaną aplikację w builderze i później przerzucić się na coś innego. Builder jest bardzo dobry do nauki mi on dał bardzo dużo, jak zacząłem pisać swój pierwszy kod w SFMLu to najpierw myślałem sobie "hmm jak to się robiło w cpp builderze, aha tak, to jak to teraz zrobić w SFMLu, hmm, muszę mieć button, ale najpierw muszę go sam zrobić (...), hmm, a teraz muszę zrobić onclicka, hmm ...". Ciężko to opowiedzieć :D
+1 głos
odpowiedź 25 października 2015 przez niezalogowany
edycja 25 października 2015
Ja właśnie zrezygnowałem z typowego RAD i przesiadlem się na geany. Pisze pod okienka w wxwidgets cpp
+1 głos
odpowiedź 26 listopada 2015 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Ja od tygodnia piszę w C# w Visual Studio. I z tego co oglądałem filmi Pana Mirosława (Nie ściągałem Buildera)

to widzę że okienko projektuje się mniej więcej tak samo , a sam kod jest prostszy w Visual Studio
0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Można użyć biblioteki np. sfml, i samemu wszystko kontrolować: jak wygląda przycisk, itp itd
komentarz 26 listopada 2015 przez niezalogowany
No, to samo można w Qt, tylko że SFML jest bardziej do gier. A tak poza tym, odkopałeś temat ;)
komentarz 26 listopada 2015 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
jak to odkopałem temat?
komentarz 26 listopada 2015 przez niezalogowany
No tak trochę ;) Temat był z końca października, więc niby jeszcze nie tak dawno, ale autor już dostał odpowiedzi, a do tego raczej powtórzyłeś to co już było. Mnie to nie wnerwia, nie zrozum mnie źle, tylko że stwierdziłem fakt :)
0 głosów
odpowiedź 26 listopada 2015 przez reex Początkujący (450 p.)
a jak to wyglada w sytuacji MACA. W czym polecacie pisac aplikacje okienkowe C++ ??
komentarz 18 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Xcode, Qt... Wiem, kicha... właśnie sobie zainstalowałem Xamarina i biorę się za tworzenie programów okienkowych w C#.
0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2016 przez niezalogowany
Polecam dokończyć tutorial u Pana Zelenta i zająć się np. sfmlem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 20 października 2015 w C i C++ przez baszmest Gaduła (3,080 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2016 w SQL, bazy danych przez Rafał Matuszczak Początkujący (340 p.)
+79 głosów
92 odpowiedzi 10,682 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...