• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy matura z informatyki się przyda?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,161 wizyt
pytanie zadane 17 października 2015 w Offtop przez Miszo Bywalec (2,100 p.)
Witam

Chodzę do LO, zdaje maturę z fizyki i informatyki rozszerzoną. Zamierzam pójść na politechnikę na kierunek związany z informatyką. Jedank bardzo się zastanawiam czy w ogóle opłaca się pisac maturę z infy. Przyda się, czy może nic mi ona nie da.

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Jeśli chodzi ci o przydatność na studia, to powinieneś sprawdzić zasady rekrutacji na uczelni, do której chcesz iść.
+2 głosów
odpowiedź 17 października 2015 przez niezalogowany
W przypadku kierunku informatyka na większości uczelni brany jest pod uwagę wynik matury z informatyki lub fizyki (można dowolnie wybrać, który przedmiot ma być brany pod uwagę)
komentarz 17 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
PIerwsze słyszę. To chyba najrzadsze połączenie - najczęściej się spotkać można matma lub fizyka.
komentarz 17 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Event, ja tak mam na PRz, że wybierasz pomiędzy informatyką i fizyką, a matematyka jest liczona oddzielnie.
komentarz 17 października 2015 przez niezalogowany
Tak było w przypadku studiów informatyki na PW + PWr (matma oddzielnie + informatyka/fizyka).
komentarz 17 października 2015 przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
Dokładnie tak samo na pb
+1 głos
odpowiedź 17 października 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
W Szczecinie ZUT nie wymaga matury z informatyki.
+1 głos
odpowiedź 23 października 2015 przez chervony Nowicjusz (210 p.)
Sprawdź co ma większy przelicznik tam, gdzie chcesz się dostać. Najlepiej skupić się chyba na matmie (ja tak robię). Jeśli nie masz problemu z fizyką, i są wymiennie z inf to się na niej skup. A jeśli czujesz się na tyle mocny z infy żeby ją zdać nawet byle jak to możesz to zrobić nawet dla sportu. O ile masz na to czas i chęci ;)
0 głosów
odpowiedź 17 października 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)

Było podobne pytanie: https://forum.pasja-informatyki.pl/15854/matura-z-informatyki

Ja co prawda poszedłem na uniwersytet, a nie na politechnikę, ale mi matura z informatyki nie była potrzebna, bo matematyka rozszerzona ma większy przelicznik.

0 głosów
odpowiedź 17 października 2015 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
mam zamier isc na PG na informatyke i mature zdawac z matmy, informatyki oraz angielskiego. jednak gdy przegladalem sobie arkusz z 2015, to sie przerazilem. Z pierwsza czescia arkusza wiekszego problemu by nie bylo, ale w 2 czescie nie wiem czy ruszylbym cokolwiek :/
komentarz 21 października 2015 przez nomundo Nowicjusz (100 p.)
Dasz radę, na PG jest o tyle dobrze, że jest liczony tylko jeden przedmiot głowny do rekrutacji (na informatykę -> matematyka lub fizyka lub informatyka) więc jak jedno nie pójdzie to jest szansa z drugiego :D
komentarz 21 października 2015 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
podejsc do informatyki napewno podejde, ale bardziej nastawiam sie na matme :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,030 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 452 wizyt
pytanie zadane 14 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Tajemniczy59 Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 282 wizyt
pytanie zadane 16 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Farezowsky Nowicjusz (240 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...