• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka informatyki do konkursów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
702 wizyt
pytanie zadane 4 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez persedi Użytkownik (840 p.)
Witam! Jestem w 1 klasie LO. Interesuje sie głównie programowaniem od dłuższego czasu. Brałem udział w kilku konkursach, ale z średnimi wynikami. Zainteresował mnie temat informatyki w innych kategoriach tj. web, bazy danych, systemy, hardware itp. Jest dużo konkursów w tej kategorii(wiedzy ogólnej o informatyce) w mojej okolicy i chciałbym wziąć w nich udział, ale nie wiem jak sie uczyć. W podręczniku do szkoły od informatyki nie ma niczego nowego. Macie jakieś swoje sposoby na nauke? A może jakieś źródła wiedzy? Mam z tym ogromny problem, a mam na to ogromną zajawkę.

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 4 października 2015 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
wybrane 5 października 2015 przez persedi
 
Najlepsza

Materiały:

Moje sposoby na naukę:

Gdy przerabiam teorię - robię notatki w formie map myśli.

Gdy coś przerobię, wrzucam to do mojego programu, który napisałem w Javie i on na podstawie danych o zapominaniu oblicza mi termin następnej powtórki danego materiału. Gdy przychodzi czas powtórki - powtarzam informacje z notatki (ach te zapominanie...) i używam je w sposób bardziej praktyczny np. w przypadku programowania: zaprogramuję jakiś prosty przykład wykorzystując tę wiedzę. Program, który używam jest dostępny na GitHubie: Repetition Master.

Poza tym, praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Wiedzieć coś, a potrafić to wykorzystać w praktyce to 2 różne rzeczy. Stawiaj sobie wyzwania - wymyślaj sobie projekty, jakieś zadania i ćwicz, aby zostać mistrzem wink

komentarz 5 października 2015 przez persedi Użytkownik (840 p.)
Świetna odpowiedź. Dziękuję bardzo, na pewno skorzystam :)
+1 głos
odpowiedź 4 października 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Konkursy z "programowania" to nic innego jak sama algorytmika i raptem 10 linijek kodu. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć ogarnij kurs Pana Mirosława, potem jakąś bibliotekę i realizuj właśny projekt. 

Kogo zatrudniłbyś jako programistę:

Ucznia po liceum, laureata dwóch konkursów informatyczno-programistycznych.

Ucznia po liceum, który we własnym zakresie napisał kreatywną grę, której poświęcił dużo pracy wykorzystując przy tym w pełni cechy obiektowości i kilka paradygmatów programowania. 

komentarz 4 października 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Skąd ten cytat jeśli można wiedzieć?
komentarz 4 października 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Dyrektor mojej szkoły. wink

komentarz 5 października 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Hm ja bym zatrudnił tego drugiego :)
0 głosów
odpowiedź 4 października 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Jest kilka kursów w internecie np. codecademy.com
Zainwestuj też w jakąś dobrą książkę, wystarczy wygooglować. Pan Mirosław ma również na swojej stronie podane polecane książki.
komentarz 4 października 2015 przez persedi Użytkownik (840 p.)
Niestety codecademy.com jak i książki ze strony Mirosława Zelenta dotyczą programowania. Są naprade świetne, ale nie tej dziedziny szukam :/

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez anteq69 Początkujący (260 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 299 wizyt

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...