• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Chrome OS - co sądzicie.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
799 wizyt
pytanie zadane 3 października 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Jackob'97 Użytkownik (670 p.)
zamknięte 3 października 2015 przez Jackob'97
Jak w temacie.
Chrome OS - system stworzony i rozwijany przez Google od 2009 roku.
Jestem ciekaw waszych opinii bo szykuję się do kupna niskobudżetowego laptopa/netbook'a i moją uwage przyciągneły Chromebooki.

Z chęcią sam bym spróbował używać go na komputerze ale niestety nie mam starego pc/laptopa a nigdzie nie znalazłem porady co do instalacji jako drugiego OS tak jak np przy GRUB'ie na Linux'ie. Na maszynie wirtualnej jest problem z podłączeniem sieci - nie wykrywa jej.

Z góry dziękuje za opinię i odpowiedzi :)
komentarz zamknięcia: Wystarczająca ilość opinii argumentów po obu stronach dyskusji.

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 3 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
wybrane 3 października 2015 przez Jackob'97
 
Najlepsza
Stanowczo odradzam, lepiej pobierz sobie jakiegokolwiek Linuksa i wyjdziesz na tym sto razy lepiej. Ten system to zabaweczka służąca co najwyżej do przeglądania internetu i grania w minigierki, a nie prawdziwej pracy.

Można także spotkać wiele laptopów, które są po promocji, bo nie mają systemu na pokładzie, a podzespoły mają dość dobre - radzę się zainteresować właśnie takimi ofertami, niż Chromebookiem.
komentarz 3 października 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Przeczytałem przed chwilką na Wikipedii:

Ponieważ przeglądarka ma wbudowany odtwarzacz, będzie jedyną aplikacją obecną domyślnie w urządzeniu. Docelowa grupa użytkowników Chrome OS to osoby spędzające dużo czasu w internecie. 

+1 głos
odpowiedź 3 października 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Jeśli chcesz go kupić do przeglądania internetu to spoko, chociaż i tak myslę, że nawet do tego mało się nadaje Chrome OS.
+1 głos
odpowiedź 3 października 2015 przez Jackob'97 Użytkownik (670 p.)
Widzę dużo minusów ale też potrafię znaleźć plusy.
Jako że jestem aspirującym frontend developerem i w ogólnym tego słowa znaczeniu programistą to wydaję mi się że wszystkie moje pracę moge przechowywać w chmurzę oraz pracować nad nimi w przeglądarce używając takich IDE jak cloud9 czy jsbin. Zdaje sobie sprawę że to nie jest wystarczające często ale to też nie ma być główny komputer, jedynie taki który biorę do szkoły/na wyjazd czy podróż.

Dziękuję za wasz feedback. Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 3 października 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
ChromeOS będzie fajny jak w końcu wprowadzą specki leżące obecnie w W3C, a w Polsce będzie wszędzie zasięg netu ;) Natomiast na chwilę obecną poleciłbym raczej coś w ten deseń: http://chromixium.org/
0 głosów
odpowiedź 3 października 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Uważam, że lepiej jakiś linux, chyba że masz małe wymagania

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 410 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 174 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 998 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil29072 Obywatel (1,700 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...