• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodatkowy dysk SSD w laptopie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,259 wizyt
pytanie zadane 5 września 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)
Hej. Mam zamiar dokupić dysk SSD do mojego laptopa (Dell Inspiron 7520). Jako, że jest to laptop i mam możliwość zakupu dysku na mSATA chciałbym połączyć stary dysk z nowym. Jakie rozwiązanie jest bardziej optymalne?

1. Instalacja systemu i aplikacji na SSD, reszta HDD,

2. Instalacja i trzymanie wszystkiego na HDD, cache'owanie na SDD za pomocą Intel Rapid Storage Techonology.

Fabrycznie mam już zainstalowany program (Intel Rapid...).

P.S.

Może są lepsze sposoby na wykorzystanie SSD?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie wiem zbytnio o co chodzi w tym drugim rozwiązaniu, ale pierwsze rozwiązanie moim zdaniem dobre :)
komentarz 5 września 2015 przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)

"Technologia, która ma na celu przyspieszenie pamięci masowych – w tym przypadku przez buforowanie często używanych plików na dysku SSD".

Czytaj więcej na http://www.pcformat.pl/Z-intelem-szybciej,a,3332,strona,2?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

komentarz 5 września 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
będzie to bardzo używać dysk ssd
+1 głos
odpowiedź 5 września 2015 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Cache'owanie to nie wszystko. SSD ma ogólnie szybszy odczyt danych (i zapis przeważnie też) od HDD. Dlatego dane (system, programy, gry, przeglądarka itd.) umieszczane na SSD będą się szybciej uruchamiać niż w przypadku HDD. Pierwsza opcja jak najbardziej na tak.
+1 głos
odpowiedź 5 września 2015 przez SilkKheldar Nowicjusz (160 p.)
System zdecydowanie należy zainstalować na SSD. Aplikacje można podzielić między SSD i HDD. Na SSD te gdzie zależy nam na szybkości oraz najczęściej używane. Dane można trzymać na HDD, szczególnie multimedia, chyba że są to pliki do montażu filmów itp. - w takim wypadku właściwa konfiguracja 2-3 dysków jest bardzo istotna dla wydajności renderingu. Jeżeli zdarza Ci się często używać przez dłuższy czas tylko przeglądarki to niech będzie zainstalowana na SSD (i jej cache też) to oszczędzisz energię bo laptop wyłączy dysk HDD. Uwaga! są programy (też darmowe), które pozwalają "sklonować" obecny dysk (systemowy) HDD na nowy SSD co pozwala na zaoszczędzenie sobie czasu na instalację systemu i aplikacji. Potem można odpowiednio poprzenosić dane lub poustawiać foldery systemowe na dysk HDD (np. moja muzyka, moje filmy, ...).
0 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)
Ok. To w takim razie czy da się legalnie przenieść system na inny dysk jeśli był zakupiony w wersji bez płyty? To jest chyba wersja OEM, ale nie jestem pewny.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 370 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Łobin Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 485 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2023 w Systemy operacyjne, programy przez chillin Nowicjusz (200 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,479 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...