• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja Code::Blocks na Linux Mint

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,214 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Maniti Obywatel (1,220 p.)
Witam forumowiczów,

Mam następujący problem, przeinstalowałem dziś system na czystego linuxa Minta Cynamona i instalując Code::Blocks z menadżera oprogramowania instaluje wersję bez kompilatora (nie da się dodać opcji, tak jak na przykład w ubuntu, wszystkich pakietów w tym kompilatora). Moje pytanie jest następujące czy jest ktoś w stanie wypisać mi konkretnie wszystkie komendy do terminala na instalację tego programu wraz z kompilatorem.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2015 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
wybrane 22 sierpnia 2015 przez Maniti
 
Najlepsza

sudo apt-get install build-essential

I tyle.

komentarz 22 sierpnia 2015 przez Maniti Obywatel (1,220 p.)

tak zrobiłem, lecz nadal nie znajduje kompilatora a wydaje mi się, że został pobrany tutaj dołączam screeny

i z terminala (uruchomiłem Code::Blocks z teminala)

problem wydaje mi się leży po stronie nie podłączenia kompilatora lecz nie wiem jaką ścieżkę wstazać

komentarz 22 sierpnia 2015 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Ah, ale kompilacja przebiegła pomyślnie (pewnie klikałeś guzik "build and run" zamiast "build"), on po prostu miał problem z otwarciem terminala do uruchomienia programu. Zmień w ustawieniach terminal na drugą opcję: http://i.imgur.com/YqKaFCI.png
komentarz 22 sierpnia 2015 przez Maniti Obywatel (1,220 p.)
Wszystko pięknie działa wielkie dzięki :D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 568 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 860 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 854 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2015 w C i C++ przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,556 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...