• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Bibloteka graficzna C++, którą wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
514 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2015 w C i C++ przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)
zamknięte 21 sierpnia 2015 przez efiku
Witam chciałbym zrobić jakąś prostą grę w c++. Szukam jakiejs bibloteki graficznej (razem z jakimś dobrym kursem) , która by się do tego nadawała.Jestem na poziomie mniej więcej kursu pana Zelenta, obiektówki nie znam.
komentarz zamknięcia: Proszę zapoznać się z wyszukiwarką i podobnymi tematami pod tym postem

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)

Ludzie nie umiecie używać wyszukiwarki ?? wpisałem w nią twoje pytanie oto wynik : 

Potem wpisałem "biblioteka graficzna c++", jest pełno takich tematów... Na pewno znajdziesz tam wszystko czego potrzebujesz ;)

komentarz 21 sierpnia 2015 przez Hatter Gaduła (3,180 p.)
Wystarczy że zjedziesz niżej pod tym tematem i już masz.
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Istnieje wiele bibliotek graficznych, ale ja bym ci radził zainteresować się od razu biblioteką multimedialną do pisania gier, czyli grafika + dźwięk + obsługa wejścia i wyjścia. Na sam początek oczywiście chcesz napisać grę 2D. Ja bym radził ci zainteresować się SFML, SDL lub Allegro (z podkreśleniem SFML). Jest od groma różnych kursów dla tych bibliotek.

Życzę miłego kodzenia!
komentarz 21 sierpnia 2015 przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)

Ok to zobacze SMFL, dziękismiley

komentarz 21 sierpnia 2015 przez niezalogowany
@Patrycjerz - NIEEEEEEEEEEEEEEE!!! Znowu to samo!!! Zamknął temat (tym razem efik -.-) 24 sekundy przed kliknięciem "Odpowiedz"!!!!11!1!!1oneoneone A tak się rozpisałem!!!

@ignacjusz - NIEEEEEEEEEEEEEEE!!! W SFML-u pisze się obiektowo!@#$%^&* ERROR: banned for stupid spam and shift key palpitation. Dobra, odbiło mi przez chwilę ;D Słuchaj ignacjusz, w SFML-u pisze się obiektowo, więc jak chciałbyś się uczyć SFML-a, to musiałbyć CONAJMNIEJ nauczyć się całego kursy Pana Zelenta. Conajmniej, bo to i tak mało :/ Najlepiej jeszcze przeczytać ,,Symfonię C++" Jerzego Grębosz, a następnie ,,Pasję C++", jeśli chciałbyś porządnie doszlifować swojego C++, ale jeśli chcesz robić fajne gierki (no, jednak gierki, a nie gry ;)) to powinien ci wystarczyć kurs Pana Zelenta ;)
komentarz 21 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Filip, przecież aby używać obiektów oraz metod nie potrzeba tworzyć swojej gry obiektowo wink

komentarz 21 sierpnia 2015 przez niezalogowany
WTF? O_o Paradygmat (specjalnie sprawdziłem to słówko na Wikipedii, bo zapomniałem jak to się nazywa :F) to sposób programowania, czyli np. obiektowy. Programowanie obiektowe, to min. tworzenie klas, obiektów tych klas, metod tych klas itp. itd.

I teraz pytanie: jak to jest, że nie trzeba pisać obiektowo, skoro robi się obiekty, klasy, metody [...] O_o Porypane, zupełnie nie rozumiem...
komentarz 21 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

SFML jako biblioteka, to zbiór już zdefiniowanych klas (oraz innych rzeczy, ale to pomińmy), więc aby tego używać, to nie potrzeba stworzyć w swoim projekcie ani jednej klasy. Świetnym przykładem jest prosty kodzik na stronie SFML: http://www.sfml-dev.org/documentation/2.3.1/ - nie ma tam ani jednej deklaracji klasy w naszym projekcie smiley Oczywiście ja mówię o kodzie naszego projektu, a nie projekt + biblioteka, który już razem jest obiektowy.

komentarz 21 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Aha :O No to rzeczywiście, można by powiedzieć, że masz rację ;)
komentarz 21 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Ale jednak na takim podejściu to daleko się nie zajdzie ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 548 wizyt
pytanie zadane 12 października 2015 w C i C++ przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 730 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2015 w C i C++ przez kacperszo Użytkownik (860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2015 w C i C++ przez Lonaro Użytkownik (630 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...