• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tytuły waszych ulubionych gier

Object Storage Arubacloud
+37 głosów
4,324 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Offtop przez niezalogowany
edycja 18 listopada 2018

Chciałbym się dowiedzieć w jakich grach gustują informatycy. Czy będą to gry bardziej logiczne albo z bardzo dobrą fabułą np. Portal 2 czy Half-life, czy raczej strzelanki typu Counter Strike, Call of Duty czy Battlefield. No więc jeśli chodzi o mnie, to:

komentarz 13 maja 2019 przez Graczyk67 Nowicjusz (120 p.)
  • Diablo 1, 2,
  • Heroes 3,

87 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Podaliscie juz bardzo duzo swietnych gier, ale malo kto widze pamietal o tych starych grach, wiec moze skupie sie na nich:

Dungeon Keeper - jedna z najlepszych strategii w jakie gralem, wyprzedzajaca swoja "epoke" o dobrych kilka lat. Jesli ktos nie gral, to goraco polecam, nawet na dzisiejsze czasy gra w pelni grywalna i wciagajaca.

Dune 2 - prekursor wyznaczajacy standardy dla gier z gatunku RTS, mega wciagajaca strategia.

UFO Enemy Unknown - swietna strategia turowa, chronimy ziemie przed najazdem kosmitow, bardzo wciagajacy rozwoj bazy, rozwoj zolnierzy, odkrywanie nowego sprzetu, broni i technologii obcych
komentarz 12 sierpnia 2015 przez niezalogowany
edycja 18 listopada 2018
No, o starych grach to było inne pytanie, ale powiem szczerze, że żadnej z nich raczej nie znałem.
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
http://epicport.com/en/dune2/browser Tu masz Dune 2 online mozna pograc ;) Ale ta gra jest juz dosc archaiczna.

Natomiast szczerze polecam Dungeon Keeper, warto w to pograc nawet teraz, bo chociaz grafika juz nie olsniewa mowiac delikatnie, to gra jest swietna, ma niepowtarzalny klimat i strasznie wciaga.

Tu na przedsmak intro z gry :P https://www.youtube.com/watch?v=f-eqvZhm4p8
komentarz 12 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Dzięki, na pewno sprawdzę. A ja nawet lubię stare gry ;)
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Ja sie wychowalem na tym, mialem komputer z procesorem 486 o zawrotnej predkosci 25Mhz, mialem dwa dyski twarde, wiekszy mial 500MB, a mniejszy 200MB :D Dungeon Keeper mi nie dzialal oczywiscie i moglem grac jedynie u ojca w pracy od czasu do czasu w weekend hehe
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Przy okazji, jest tez druga czesc Dungeon Keeper, ktora oczywiscie jest bardziej rozbudowana i ma lepsza grafike, ta czesc tez polecam! :)
komentarz 12 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Hah :D To taki komputer to był w tamtych czasach szpan, można się nim było chwalić przed kolegami ;)
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Nie do konca, mialem kolegow ktorzy wtedy mielu juz pentium 1 133Mhz z Windowsem 95 i mogli grac w takie gry jak GTA 1, czy Populus itp. Ale ja mialem cala mase starych gier pod DOS'a i kupe zabawy :)
komentarz 12 sierpnia 2015 przez niezalogowany
:O No to jednak oni mieli wypasiony sprzęt, jak na tamte czasy oczywiście ;)
0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)

Muszę nadrobić parę starszych tytułów ale zdecydowanie aktualne top 6(kolejność losowa):

  • Gothic 1/2
  • Heroes 3
  • Knights and merchants
  • Wiedźmin 2/3
0 głosów
odpowiedź 22 września 2015 przez baszmest Gaduła (3,080 p.)
edycja 22 września 2015 przez baszmest

Singleplayer

  • Każdy Wiedźmin to mistrzostwo !
  • Każde Call of Duty w jakie do tej pory grałem (cod2, mw,mw2,mw3, black ops, WaW) zapewnia genialną rozrywkę!
  • Portal 2 w swej genialności jest na równi z Wiedźminem.
  • Mafia II Nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić gdy ją skończyłem.
  • Assasins' Creed - częsci 1,2, Brotherhood (w inne nie grałem) - Strasznie wciągajace i przyjemne gry
  • Don't starve - Bardzo przyjemna audio wizualnie, swietna, gdy chcemy pograć w coś niezobowiązującego
  • więcej nie pamiętam, pewnie były jeszcze jakieś perełki.. :)

 Multiplayer

  • Battlefield 3 - Bezkonkurencyjny pod względem grafiki, symulacji pola bitwy, destrukcji obiektow i ogólnych wrażeń.
  • Counter-Strike: GO - Nie trzeba przedstawiac, prawda ? Uzależnia aż za bardzo :D
  • League of Legends - parafrazując J.Piłsudskiego: Gra wspaniała, tylko ludzie k***y
  • Diablo 3 - Jest poprostu niesamowice przyjemna i wciagająca - również w singleplayer.
  • Jeśli mamy dobrą ekipe to świetny jest PAYDAY 2 - z randomami nie ma tego uroku
  • nie gram duzo multi, dlatego tak mało gier :)

Online 

  • The Settlers Online - jak ktoś lubi tego typu gry, to na pewno sie wkręci na długi czas
  • Shakes & Fidget - Jeden z symboli dzieciństwa, każdy u mnie w szkole w to grał :)
  • ogólnie grałem w bardzo duzo róznych gier przeglądarkowych, ale wszystkie oprócz tych szybko się nudzą.

A teraz, dla odmiany, gry niezwykle cenione i popularne przez zdecydowaną większość graczy, które jednak kompletnie NIE przypadły mi do gustu:

  • Skyrim - pograłem dosyć długo, ale na miłośc boską, ile można robić nudne powtarzalne questy? Fabuła kompletnie nie wciągająca i emocjonująca
  • każda FIFA, PES - granie w piłke na kompie jest nudne i tyle. lepiej pograć naprawdę
  • Need for Speed - Nie wiem, może jestem dziwny ale ciagłe jeżdzenie samochodem mnie nie kręci (czyt. szybko nudzi)
  • Gothic - To samo co skyrim - po prostu mam uczulenie na tego typu RPG - Wyjatkiem jest Wiedźmin
  • Fallout 3 (inne także) - mam chyba alergię na post-apo RPG

A wy co sądzicie wszystkich o tych grach ? chetnie podyskutuję :) 

komentarz 22 września 2015 przez emSon Stary wyjadacz (10,480 p.)
Jak dla mnie tylko niektóre części COD'a zapewniały dobrą rozrywkę. Dziwi mnie to, że kochasz Wieśka, a gardzisz Skyrimem i Gothikiem - wszystkie te gry to praktycznie jeden gatunek.
komentarz 22 września 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Co do Gothica, to mamy całkowicie inne gusta. Ja tę grę ubóstwiam! Jedna z lepszych, jakie grałem. Bardzo spodobał mi się jej klimat, który jest mroczny i gęsty. Jest grą, która jest przystępna dla każdego. Postać nie posiada miliona różnych wskaźników umiejętności, ale te najpotrzebniejsze. Świat też nie jest ogromny i łatwo go ogarnąć. Fabuła jest bardzo oryginalna i to sprawia, że sama gra jest wyjątkowa. Uciążliwą wadą są błędy, ale przynajmniej mi nie przeszkadzały one w zatonięciu w świecie gry.

Co tu wiele mówić - gra legenda! (i nie tylko dla mnie)
komentarz 22 września 2015 przez niezalogowany
Miło, że dałeś Portala 2 ;) Zamierzam też kiedyś zagrać w Payday i może bardziej kiedyś w Wiedźmina, Skyrima i Fallouta, bo niezbyt lubię RPG-ów ;)
komentarz 22 września 2015 przez baszmest Gaduła (3,080 p.)
Sam się dziwię, dlaczego Wiedźmina uwielbiam, a Skyrima i Gothica nie moge przejsc do koca bo mi się strasznie nudzą. Myśle, że to moze dlatego, że Wiedzmin ma genialną fabułe, która jest bardzo mocno zwiazana z tym co robimy. W skyrimie mamy większą dowolność, przez co nie odczuwa się tak bardzo tego biegu wydarzeń i akcji w jakiej bierzemy udział. A gothic to nie wiem... Zniechęciłem się  chyba kiedyś przez mase błędów i crashy w jednym miejscu (w gothic 3 bodajże)
0 głosów
odpowiedź 4 października 2015 przez notabigthreat Mądrala (7,060 p.)
edycja 21 marca 2016 przez notabigthreat

Mowa o komputerowych?

Eversion: http://zarat.us/tra/eversion/
The Powder Toy: http://powdertoy.co.uk/

komentarz 4 października 2015 przez niezalogowany
No, przeważnie komputerowe :)

Fajne gry, ci powiem ;)
0 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2015 przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)

S.K.I.L.L Special force 2

 

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2015 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)

Far Cry 3 heartheart najlepsza część ever ;)

komentarz 25 grudnia 2015 przez niezalogowany
Teraz to z tym Far Cry'em tak kombinują, chyba tylko pierwsze trzy części były, hm, normalne. 4 i 5 to już science-fiction i fantasy ;)
0 głosów
odpowiedź 21 marca 2016 przez Baitosh Nowicjusz (230 p.)

Moje ulubione gry to:

  • Thsi War of Mine
  • Counter Strike Global Offensive
  • Tom Clancy's Ghost Recon Future Soldier
  • Sid Meyer's Civilization V
  • Minecraft
  • Twierdza Krzyżowiec I
  • Game Dev Tycoon
  • Don't Starve Together

 

0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
  • Outlast
  • Slender: The Arrival
  • Nosferatu: Gniew Malachiego
  • Haunting Ground
  • Minecraft
  • Darkorbit
  • The Forest
  • Terraria
komentarz 21 czerwca 2016 przez niezalogowany
To ja grałem tylko w Minecraft'a :| No i jeszcze Terrarię, ale tylko jakiegoś cracka żeby sobie zobaczyć, więc to się nie liczy ;) A znam, ale nie grałem w Outlast'a, Slender'a i The Forest, no ale to są dość popularne gry (widzę, że lubisz horrory ;)).
komentarz 5 sierpnia 2016 przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
gościu lubi zdecydowanie horrory i sandboxy. Ja tam nie przepadam za sandboxami. Nie ważne czy w Terrarie, czy w Minecraft, zawsze gry tego typu nudziły się po jakiś 5min zabawy. :/
komentarz 5 sierpnia 2016 przez niezalogowany
No, każdemu nie można dogodzić ;)
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2016 przez Dziki Początkujący (340 p.)

-Zdecydowanie Skyrim i Morrowind

-Dune 2000 aż się łezka w oku kręci

-Sacred 1 do dziś są serwery mp laugh

-Seria Bioshock

-GTA Vice City Stories potem San Andreas i V

-Lost Planet w kolejności 2,3,1

-Project cars

-NFS Hot Pursuit 2, Shift 2, Most Wanted i ten nowy 2016

-Simsy 3,4  i SimCity

-Oczywiście seria FIFA od 09 się grało

-WatchDogs

-SuperHot 

-This War of Mine

-Cała seria FarCry

-FallOut też cała seria

 

 

 

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2016 przez Serwex Użytkownik (810 p.)
► Metin2

► Gothic 1-3

► Gta SA

► Risen 1-2

► LOKI <3333
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Moimi ulubionymi grami jest Farming Simulator 2015 uwielbiam, oczywiście GTA SA, no i CS:GO który mi się już znudził.
komentarz 5 sierpnia 2016 przez niezalogowany
To ja w CS:GO gram dalej tylko 4fun, tak żeby sobie postrzelać ;)
0 głosów
odpowiedź 4 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 4 sierpnia 2016 przez jpacanowski
  • Duke Nukem 3D
  • Shadow Warrior
  • Quake 2
  • Quake III: Arena
  • Half-Life 1, 2
  • Black Mesa

Wszystkie inne gry już mnie nie interesują jakoś, choć czasami lubię postać za kogoś plecami gdy w coś nowszego gra ;)

Te pogrubione to gry najbardziej mi zapadające w pamięć.

komentarz 5 sierpnia 2016 przez niezalogowany
To ja w Black Mesę grałem trochę, niedługo, bo kupiłem sobie jedynkę i ten dodatek od razu odinstalowałem. Ale jeśli chodzi o Half-life'y - po prostu super gra, nic dodać, nic ująć. Jedynka według mnie nie była tak dobra jak następne części (pewnie dlatego, że nowsze części mają po prostu lepszą grafikę, więcej fabuły i akcji), ale jedynka również była ekstra ;)

Jeśli chodzi o Quake'a, to ja grałem tylko w Quake: Live, więc w fabularnego Quake'a nie grałem.
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2017 przez abe192 Nowicjusz (140 p.)
Heavy Rain,

Last of Us

Mafia 1,2

Far Cry 3
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
  • Divine Divinity (najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem)
  • Heroes III
  • Diablo 2
  • Twierdza Krzyżowiec
  • Gothic I, II
  • Crossfire NA (pogrywam do dzisiaj, a siedzę w nim od 2009)

 

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2017 przez luk392 Użytkownik (800 p.)
1.Trackmania - wszystkie części

2. Earth - wszystkie części tzn. 20140, 2150, 2160

3. Heroes 3 - Klasyka ;-)

4. Diablo 2 - Oczywiście nie mogło zabraknąć

5. Submarine Titans - stary dobry RTS

6. Mafia - pierwsza część
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
opertation flaspioit z 2001 r. twórcy tą grą wyprzedzili historię, gra w 3D wojenna o akcjach NATO w czasach zimnej wojny
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2017 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
- Wiedźmin 3: Dziki Gon

- The Elder Scrolls V: Skyrim

- Starcraft 1 i 2

- Stronghold Crusader

- Warcraft 2 i 3

- Age of Emipres II

- Kozacy II

- Don't Starve

- League of Legends ; )
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2017 przez MrRozgunek Użytkownik (810 p.)

Moje ulubione tytuły:

  • Don't Starve
  • The Binding Of Isaac
  • Limbo
  • Super Meat Boy
  • The Walking Dead
  • Hearthstone
  • Counter-Strike: Global Offensive
  • GTA (Grałem we wszystkie części)
0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2017 przez Prorok Polska Nowicjusz (190 p.)
  • Robocraft
  • Terraria
  • Prey
  • Plague Inc: Evolved
  • Subnautica
  • Skyrim
  • Turmoil
  • Portal
  • Portal 2
  • Paladins
  • Prototype 2
  • Creeper World 3
  • Dying Light
  • Starcraft II legacy of the void
  • kiedyś minecraft
0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2017 przez niezalogowany

Doom wink

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 432 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2015 w Inne języki przez LogicznyMat Użytkownik (940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 436 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2016 w Offtop przez Arbuz666 Nowicjusz (230 p.)
+9 głosów
25 odpowiedzi 1,327 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2016 w Offtop przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,614 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...