• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodawanie kolejnych informacji na stronie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
287 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
Cześć, w jaki sposób strony po dodaniu do nich informacji dzielą się na pierwszą, drugą i tak dalej? Chodzi mi o to w jaki sposób dodawać kolejne aktualności na stronie aby potem strona gdy już uzna że  więcej nie pomieści po prostu przejdzie do nowej części? np mam stronę 1321 a gdy skończą się możliwości dodawania kolejnego tekstu chcę by ta strona przeszła do 1322.Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi, chociaż sam przyznam że nie do końca wiedziałem jak ubrać w słowa mój problem.Uprzedzam tez że  w HTML i CSS 3 jestem początkujący stąd takie pytanie : )

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 12 sierpnia 2015 przez Wartownik
 
Najlepsza
No to chyba jesteś na prawdę bardzo początkujący bo HTML to czysty kod, który przeglądarka tylko wykona i nic tam samo się nie stanie. Co innego jeśli chodzi o PHP i bazę danych MySQL - wtedy posty, informacje czy cokolwiek można przechowywać w bazie danych i na tej podstawie robić przenajróżniejsze rzeczy np. wyświetlać je, stronicować czy co tam by Ci się zamarzyło.

Podsumowując HTML i CSS to sam czysty kod i to co wpiszesz w pliku to przeglądarka pokaże na ekranie i nie ma szans żeby cokolwiek się tam zadziało ;)

A tak przy okazji to skąd takie tagi?
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Wartownik Obywatel (1,990 p.)
przywrócone 12 sierpnia 2015 przez Wartownik
Dzięki serdeczne, byłem ciekawy co i jak z tym.Dopiero idę do technikum informatycznego więc stąd pytanie : ).A co do tagów to kliknąłem w te losowo wygenerowane.Pozdrawiam
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Rozumiem, mam nadzieję, że w miarę jasno wytłumaczyłem ;)

To tak na przyszłość nie klikaj losowych tagów, a wpisz takie, które opisują pytanie - więcej tutaj.

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

A dlaczego miałyby się skończyć? Jeśli chodzi ci o zrobienie widoczności postów tylko ileś na stronę, to sam musisz to zaimplementować. Najlepiej użyć do tego PHP wink

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
To nie jest robione w HTML, ale w PHP przy użyciu bazy danych. Liczy się ile newsów jest w bazie, a następnie dzieli na strony wg liczby newsów na stronę. Nazywa się to paginacja.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 864 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez WojtekS Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2018 w C# przez donekdzwonek Początkujący (420 p.)
+5 głosów
3 odpowiedzi 1,371 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...