• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Umiem składnie, nie umiem programować OOP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
875 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2015 w C# przez Adam Nowicki Obywatel (1,600 p.)

Hej, od paru dni próbuję się nauczyć c# tak by później móc zabrać się za aplikacje webowe w asp net mvc. Przyswojenie podstaw i składni poszło mi szybko bo wcześniej również to robiłem w c++, jednakże znów zatrzymałem się na tym samym etapie. Ogarniam składnię, teorię, chcę zrobić jakiś swój prosty projekt w pełni obiektowo (np. prostą grę w konsoli typu chińczyk lub system newsów w konsoli) i jebs, nie mam pojęcia jak się za to zabrać i jak złożyć to wszystko w projekt. Jakieś rady? :/

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2015 przez niezalogowany
wybrane 8 marca 2016 przez Adam Nowicki
 
Najlepsza
Jeżeli nie wiesz, jak się za to zabrać, ani jak złożyć to do kupy, to znaczy, że NIE ogarniasz teorii ;)

Do napisania czegokolwiek (prostego) w konsoli, nie potrzebujesz się na nikim wzorować, bo KAŻDA książka jaką weźmiesz do ręki (traktująca o podstawach programowania w C#) będzie to omawiać. Mogę spytać z jakich źródeł korzystasz? Może to w nich leży problem.
komentarz 11 sierpnia 2015 przez niezalogowany

Z tego się ucz. Nie chcę szerzyć piractwa, ale wiesz...

komentarz 11 sierpnia 2015 przez Adam Nowicki Obywatel (1,600 p.)
Dzięki serdeczne ;)
+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
W prostych projektach nie ma sensu pisać obiektowo.

No po nie oszukujmy się - da ulepszyć program "hello World!" do wersji OOP?

W sumie to już piszemy obiektowo, np. używamy klase String (Jest to klasa)

Polecam przeglądać różne kodu na Github'ie.

Wiele tam się nauczysz jeśli chodzi o patrzenie na różne problemy w "inną stronę".
komentarz 10 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

No po nie oszukujmy się - da ulepszyć program "hello World!" do wersji OOP?

Tak ;) http://www.gnu.org/fun/jokes/helloworld.en.html Uczmy się od najlepszych :P https://github.com/EnterpriseQualityCoding/FizzBuzzEnterpriseEdition 

komentarz 10 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Oświeć mnie mistrzu, jak nie programować obiektowo w C#.
komentarz 10 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Tworząć klasy statyczne i operować na bajtach?

Można zrobić jedną klasę statyczną i programować funkcjonalnie jak w C++'sie.

Wtety klasa statyczna jest takim "namespace".

Jemu chodziło raczej o tworzenie swoich właśnych obiektów i je wykorzystywanie.
komentarz 10 sierpnia 2015 przez niezalogowany
IMHO już samo użycie słowa "klasa" w odniesieniu do programowania funkcjonalnego, to przejaw lekkiej hipokryzji ;)
komentarz 10 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Akurat ja mam inne zdanie. To, że w klasę się zamknie kilka niezwiązanych ze sobą funkcji i dodatkowo da im się static to wcale nie znaczy, że mamy obiektowy kod. To jest po prostu ubranie proceduralnego kodu w klasę. Nic więcej. Nie zyskujemy jakichkolwiek korzyści z OOP. Bo to nie jest OOP ;)
komentarz 10 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja doskonalę rozumiem przesłanie jego wypowiedzi, po prostu łapię go za słówka.
komentarz 10 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
"IMHO już samo użycie słowa "klasa" w (... )" Static class != class Dodajemy przed klasą słowo "static" a to jest duża różnica!
komentarz 11 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Ale to cały czas klasa, czyż nie?
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Statyczna klasa - w świecie OOP właśnie umarł jednorożec…

To, że trupa się da ubrać w garnitur wcale nie zmienia faktu, że to trup. Nawet jak nagle zaczyna też spełniać definicję "człowieka w garniturze" ;)
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Tak, ale statyczna.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 242 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w C i C++ przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 183 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2022 w PHP przez ZnaQu Nowicjusz (130 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...