• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ile Waszym zdaniem pamięci RAM powinien mieć smartfon? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
9,797 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2015 w Offtop przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Do założenia tej ankiety zainspirowała mnie moja koleżanka, która zakupiła ostatnio Samsunga Galaxy Note 4, z 3 GB pamięci ram, tłumacząc, że "tyle jest jej niezbędnie potrzebne". Nie wnikam w jej zapotrzebowania, ale nie sądzę, żeby 3 GB ramu, na Androidowym smartfonie było potrzebne do odpalenia czegoś innego, niż World of Tanks Blitz, bo chyba nie znam innej, tak wymagającej gry na Androida. A Wy co o tym sądzicie?
Możliwe odpowiedzi:
Oczywiście, że smartfon musi mieć 3 i więcej GB pamięci RAM! To sprawia, że jest smartfonem! (8 głosów, 12%)
2 GB zupełnie wystarczy, na dzisiejsze potrzeby. (41 głosów, 60%)
Nie robię z telefonu serwera, więc 1 GB RAMU mi odpowiada. (13 głosów, 19%)
Mój telefon ma 512 MB RAMU. Nie potrzebuję więcej. (2 głosów, 3%)
Nie zwracam na to uwagi. Ważne, żeby urzadzenie działało prawidłowo. (3 głosów, 4%)
Inny (Napisz w komentarzu) (1 głos, 1%)

17 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Smartfon z systemem operacyjnym Android powinien mieć 1.5 lub 2GB RAM. To pozwala na zupełnie płynne działanie. Telefony mainstreamowych producentów mające po 1GB mogą okazać się niewystarczające, ponieważ dostarczają oni mnóstwo bezużytecznego oprogramowania żrącego ram (np. nakładka TouchWiz).
komentarz 6 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Dlatego mamy custom romy
komentarz 6 sierpnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
I tak nigdy takiego nie wgram bo boję się że mój telefon stanie się cegłą. Stabilność w niektórych przypadkach jest ważniejsza.
+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
edycja 6 sierpnia 2015 przez SebastianGomularz
3GB RAM to dobry telefon już. np sam Facebook zużywa około 70 MB RAM +procesy jakieś widżety gry i tych 3GB też może byc za mało.Mi np wystarcza1,5 GB w moim SG s4 mini gdyż ja nie używam Facebooka, nie gram w gry wiec mi tyle odpowiada.
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Panie, klawiatura Cię prześladuje? xD Popraw te literówki bo ciężko coś z tego zrozumieć : )
komentarz 6 sierpnia 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
szwankuje mi
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Mam w telefonie 512 MB i nie zdażyło mi się do tej pory, żeby to było za mało. Telefon działa płynnie, aplikacje których używam tak samo i w moim przypadku nie widzę potrzeby większej ilości ramu.
komentarz 6 sierpnia 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
To jaki Ty masz system??
komentarz 6 sierpnia 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Android 2.3.4
komentarz 20 czerwca 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
edycja 20 czerwca 2017 przez Mateusz Analityk
Jestem w stanie ci odpalić PC na 60 MB ram, tak aby potem przeglądać jeszcze na tym internet np. w konsoli te nowoczesne aplikacje i środowiska graficzne tyle tego ramu zabierają, że głowa boli...

Całkiem logiczne jest, że android tyje z czasem jego użytkowania i obecności na rynku między innymi dzięki aktualizacją. Tego czego system już nie potrzebuje programiści zwyczajnie nie usuwają z kodu i tak oto się właśnie tak dzieje, że potrzebne są nowsze szybsze telefony, aby mogły obsłużyć rówież i wysokopoziomowe języki programowania.

Kumpel ma laptopa. Takiego małego... pentium 3, 512 MB RAM. Może mieć arkusz kalkulacyjny, przeglądać internet, ale już bez obsługi java, bo się ścina i ram zapełnia, ale laptop dalej jest dobry postawiony na prostym linuksie.
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Mój smartfon lumia 435 ma 1gb ram i to wystarcza bo wp nie ma takich dużych wymagań
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Mój telefon ma 708 MB RAM i mi to spokojnie wystarcza. W 512 MB możliwe, że bym się nie zmieścił, ale taka ilość jaką mam spokojnie wystarcza do dzwonienia i czytania pdf-ów. laugh

0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Na spokojnie 2GB by wystarczyło :) 3 to już moim zdaniem trochę za dużo, ale jeżeli chce się mieć telefon 2-3 lata w co wątpię, to warto było by mieć jednak 3GB.
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
2 GB RAM to minimum.
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Artur Rabenda Obywatel (1,300 p.)
ja mam lumia 640 z 1gb ram jestem zadowolony i wystarcza mi to :) nie rób z telefony komputera :) z 1gb na luzie zrobisz wszytsko na telefonie :)
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Mam na swoim telefonie 800MB RAM. Mi to nie wystarcza, gdy patrzę ile ramu zostało to mam zajęte 90%, na szczęście jest guzik "wyczyść pamięć" i od razu mam 60%. Ale nagle się to jakoś zapełnia. Syfów nie instaluje, wyłączyłem jedynie nie potrzebnych aplikacji fabrycznych (np. Talback) i zainstalowałem kilka potrzebnych aplikacji i gier
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2015 przez niezalogowany

3 i więcej, osobiście nie widzę problemu w rozwoju technologi smiley

0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2015 przez tytanik2011 Użytkownik (930 p.)
Moim zdaniem 1gb w zupełności wystarcza. Na swoim lg l90 tyle mam i jestem zadowolony.
0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Mój ma 71MB ram.
komentarz 29 czerwca 2017 przez niezalogowany
???????
komentarz 2 lipca 2017 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Nokia e63 :P ale juz zdążyłem zmienić.
0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Generalnie to nie ważne ile by się miało RAMu to Android pochłonie znaczną jego część razem z tymi durnymi aplikacjami działającymi w tle typu "kiosk Play", należy je od razu wyłączyć albo najlepiej zrobić roota (trzeba pamiętać, że traci się gwarancje). Jeżeli telefon będziesz używał do dzwonienia, smsowania lub odbierania maili starczy i 512mb.  No ale jeżeli po instalujesz aplikacje typu FB, Instagram, Twitter to może się okazać, że i 2gb to będzie za mało.
0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2015 przez M4tthew Gaduła (4,480 p.)
2 GB ramu jest luzik nie musisz się martwić niczym tylko używasz
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Telefon jest do dzwonienia a nie do gier. Do zdjęć mam lustrzankę, do gier stacjonarkę, Do FB są ultrabooki albo tablety. Koniec i kropka.
komentarz 20 czerwca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Na wspomnienia Cię wzięło? laugh

komentarz 20 czerwca 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
wyświetlił mi się temat na dole nie spojrzałem na datę ;)
–1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
No faktycznie, większe gry wymagają przeważnie 1 gb ram na Androida, ale trzeba też doliczyć jakieś antywirusy i inne aplikacje czy też widzimisie użytkownika i nagle te 3 giga nam się zapełniają ;)
–1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Niektórzy ludzie robią  z telefonu drugi komputer. Mi wystarczy coś względnie małego, mam 512 ramu i autentycznie mi wystarcza. Gdy wiem że będę potrzebował czegoś mocniejszego zabieram tablet albo laptopa. Przynajmniej nie mam problemu z kaflami które się do kieszeni nie mieszczą.
komentarz 6 sierpnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Z tymi "kaflami" to tak jakbym powiedział, że nie mam problemów z telewizorami, które nie mieszą mi się na ścianie. Nie każdemu coś takiego odpowiada, ale to nie jest żadna wada, a wręcz zaleta, z której nie każdy musi korzystać. Wszystko to zależy od naszych upodobań. A takie pisanie wydaje mi się nieodpowiednie.

Pozdrawiam. smiley

komentarz 6 sierpnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Nie mam problemu z wielkościa telefonów, sam poprostu ich nie znoszę. Dla mnie ekran takiego note jest za mały do internetu czy pracy, a jednocześnie mocno wadzi w kieszeni. Z drugiej strony ludzie często maja tylko telefon, więc może to byc pewnego rodzaju kompromis. To samo mogę powiedzieć o Iphonach, przy moim trybie życia są bezsensowne bo kruche, dla Ciebie mogą być ze względu na stabilność idealne. Wychodzi taka ilość smartphonów dzisiaj że każdy znajdzie coś dla siebie, zależnie czy szukamy małego komputera czy czegoś co nam się nie rozwali po brodzeniu w bagnie.
komentarz 20 czerwca 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
edycja 8 lipca 2017 przez Dash
Minęły dwa lata, dzisiaj dostałem downvota i natchnęło mnie żeby skomentować jeszcze raz, z perspektywy czasu i skonfrontować się ze swoim dawnym ja. Wtedy w kieszeni miałem Xperię U, 512 ram, malutki ekran i niesamowita wręcz pancerność. Co do ramu, myliłem się bardzo, aktualnie mam chyba 1gb, na Androidzie potrzebowałbym co najmniej 2-3gb. Tak, mam iPhona, 5s, kupiłem go w sumie niedawno po napisaniu tego postu gdzie stwierdziłem że Iphone jest  nie dla mnie. Życie zweryfikowało, szybsze tempo dnia dodzinnego i natłok obowiązków wymagają w kieszeni niezawodnego, wielofunkcyjnego centrum dowodzenia, które można zawsze mieć przy sobie. 2:0 dla mnie obecnego. Jedynie  co do wielkości ekranu, uważam że telefon powinien być mały. Zamieniłem się na jakiś czas z kolegą na sporego htc (z ramką na dole i u góry), zrezygnowałem po dwóch dniach. Nie mieścił mi się do żadnej kieszeni oprócz tylnej i tej w marynarce :p
komentarz 8 lipca 2017 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)

Ja tworząc powyższą ankietę miałem w kieszeni Samsunga Galaxy Trend, obecnie mam iPhone 6s Plus z zamiarem przesiadki na 7 Plus. Pozdrawiam wink

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 2,640 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 665 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2017 w HTML i CSS przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
+1 głos
5 odpowiedzi 50,321 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2015 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...