• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Drukowanie strony internetowej.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
256 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez babiak Obywatel (1,810 p.)

Witam,

mam problem z CSS,a mianowicie z @media print. Chcę zrobić wersję strony do wydruku więc wyłączyłem niepotrzebne div-y np. footer, menu itp. A zostawiłem sam div content w którym mam tabelkę. Ta tabelka niekiedy trochę zajmuję - około 500 wierszy i jest w różnych kolorach (zależy od wartości w okienku <td>). W wersji do wydruku cała tabelka ma być po prostu biała i ten efekt uzyskałem jednak nie wszystkie wiersze się ukazują. Zawsze kilku brakuję - nie wiem dlaczego. A ilość brakujących wierszy zależy od orientacji drukowania (pionowa/pozioma).  Ma ktoś jakieś pomysły? Załączę kod

    .td_normal, .td_korekta, .td_dodano, .td_anuluj
    {
            background-color: white !important;
            border: 1px solid black;
            font-size: 10px !important;
    }
    
    .meble td
    {
            background-color: white !important;
            border: 1px solid black;
            font-size: 16px !important;
    }
    
    .meble .td_title
    {
            background-color: lightslategray !important;
            border: 1px solid black;
    }
    
    .td_title, .moce_th 
    {
            background-color: lightslategray !important;
            border: 1px solid black;
    }

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
wybrane 7 sierpnia 2015 przez babiak
 
Najlepsza

Nie są to po prostu wiersze, które wystają poza stronę? Nie ma gdzieś jakiegoś overflow: hidden?

komentarz 4 sierpnia 2015 przez babiak Obywatel (1,810 p.)
ale w wersji do wydruku w #content mam z kolei: min-height: 100% !important;
komentarz 4 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Ale procentowe wartości dla wysokości działają tylko wówczas, gdy rodzic ma ustaloną wysokość. W Twoim wypadku tak nie jest. Spróbowałbym nadpisac także max-height na wartość auto

komentarz 4 sierpnia 2015 przez babiak Obywatel (1,810 p.)

Bez zmian (w żadnej przeglądarce). A możesz mi wysłać jak Ty to zawsze robisz? Czyli kod odpowiedzialny za content oraz kod odpowiedzialny za drukowanie contentu? Bo już nie mam sił na to, a wiem, że coś źle mam bo żadna przeglądarka nie drukuje ładnie. Tylko nie wiadomo co.

komentarz 4 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Wysłałbym Ci, gdybym miał… Prawdę mówiąc dawno nie pisałem czegoś, co mogłoby być drukowane (no apek się raczej nie drukuje ;)).

Możesz spróbować zerknąć na kod od drukowania w H5BP: https://github.com/h5bp/html5-boilerplate/blob/master/dist/css/main.css#L205 → jest tam nawet fragment poświęcony zwłaszcza tabelkom.
komentarz 7 sierpnia 2015 przez babiak Obywatel (1,810 p.)
Udało się to rozwiązać. Dobrze kombinowałeś z tym max-height: auto. Ja sobie postanowiłem zrobić stronkę na zasadzie takiej, że nagłówek jak i stopka były nieruchome a zawartość strony jak się nie mieściła w tych moich 720 px to pojawiał się scrollbar i można było przewijać go podczas gdy stopka i nagłowek były w tym samym miejscu. To było problemem z wydrukiem. Wyrzuciłem ten max-height : 720 px (zmiana na max-height: auto nic nie zmianiała) i teraz nie ma przewijania diva zawartości scrollbarem, a problem zniknął jak ręką odjął. Wielkie dzięki za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 724 wizyt
pytanie zadane 5 września 2016 w PHP przez Stiuil06 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...