• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie na iOS'a na Windowsie?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
816 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2015 w Inne języki przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Dzisiaj trafiłem na takiego news'a
http://www.dobreprogramy.pl/Visual-Studio-2015-lepszy-do-programowania-Androida-i-nie-tylko-niz-narzedzia-od-Google,News,64899.html

Sądząc po nim - da radę programować na iOS normalnie w VS? Korzystając z możliwości obiło mi się o uszy, że na początek programowanie na iOS'a jest o wiele łatwiejsze niż na Androida. Ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2015 przez niezalogowany
edycja 23 lipca 2015
Nie, nie da się. Pozwala na to platforma Xamarin zintegrowana ze środowiskiem, ale do testowania i tak będziesz potrzebował fizycznego urządzenia, a do projektowania UI - Maca z aktualnym XCode. Chyba, że wykupisz subskrypcję, która pozwoli Ci korzystać z Xamarin.Forms - jednolitej biblioteki do tworzenia natywnych interfejsów na wszystkich 3ch platformach. Ale jak już wspomniałem - to są dodatkowe koszta.

W drugą stronę działa to tak samo - możesz na macu napisać logikę (w Xamarin), ale aplikacji dla WP i tak nie skompilujesz. Jest z tym trochę pieprzenia, niemniej jednak temat godny uwagi.

Poza tym co rozumiesz przez "łatwiejsze"? Korzystasz z jednego języka, jednej platformy - wszystko praktycznie wygląda tak samo - musisz znać tylko struktury projektów poszególnych platform. No chyba, że mówimy tu o natywnym pisaniu (tj. swift/obj-c i java) - w takiej sytuacji faktycznie narzędzia od Apple wydają się przyjemniejsze.
komentarz 23 lipca 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Więc idąc tym tropem - w XCode nie napiszę appki na andka? Bo co osoba, to inne zdanie.

Miałem na myśli łatwiejsze, że obj-c jest bardziej przyjemniejszym językiem od Javy. Ale to raczej ocena subiektywna.
komentarz 23 lipca 2015 przez niezalogowany
W XCode nie, ale Xamarin Studio występuje również w wersji na Maca. Myślałem, że obracamy się wokół tej technologi.

Nie, Obj-C jest dość... Specyficzny, dużo lepiej pod tym względem wypada Swift.
komentarz 23 lipca 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Robiłem kilka podejść do obj-c, ale tragicznie mi się w nim piszę (kurs na codeschool).

Widzę, że się znasz na temacie OS, więc mam pytanko - trochę mnie to myli, bo gdy się chce pisać appki na Androida (powiedzmy), to trzeba znać Javę, ale jednak inni mówią, że lepiej olać książki z Javy i kupić od razu książkę ukierunkowaną pod pisania na Androida. Jak to w końcu z tym jest?
komentarz 24 lipca 2015 przez niezalogowany
Jeżeli poważnie myślisz o pisaniu pod Androida, to konieczność poznania JAVA Cię nie ominie. Rzucając się prosto na tę platformę będziesz jak "typowy programista jQuery" - co z tego, że będziesz coś pisał, skoro nie będziesz wiedział co ;)
komentarz 24 lipca 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Bo zastanawia mnie co dokładnie jest omawiane w książkąch w tematyce programowania na androida, jak jest to w dużej mierze Java.
komentarz 25 lipca 2015 przez niezalogowany

Zazwyczaj jest pokazany sposób wykorzystania biblioteki na praktycznych przykładach, ale trafiają się też pozycje, w których najnormalniej w świecie autor leje wodę - i kończąc książkę wiesz tyle, co przed jej przeczytaniem. Omijaj wideokursy z polskich platform - fakt, że miałem do czynienia tylko z jednym z nich. To był to po prostu przetłumaczony kurs ze strony androida w formie filmików.

Co do nauki, to wyznaję zasadę, że najlepiej uczyć się u samego źródła (w linku Android). W JAVA nigdy nie pisałem, ale na oficjalnej stronie znajduje się sporo materiałów, a żeby naprawdę konkretnie wskoczyć w Androida, trzeba równie konkretnie opanować język. Ale tak akurat jest (uważam) ze wszystkim.

komentarz 25 lipca 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Jak ktoś na oślep kupuje pierwszą lepszą książkę, to na pewno trafi na jakieś badziewie. Ja na YT mam w subskrybowanych angielskojęzyczne kanały o programowaniu i w niektórych są kursy Javy/Androida, ale jak na razie uczę się C++. :)
komentarz 25 lipca 2015 przez niezalogowany
To skończ z C++ i zacznij uczyć się JAVA jeśli faktycznie myślisz o programowaniu Androida.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2015 w Inne języki przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 172 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 104 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez qsti Nowicjusz (150 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...