• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór uczelni

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
1,037 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez starzec Początkujący (410 p.)
Dzień dobry wszystkim, Stanąłem przed wyborem jednej z dwóch uczelni i chciałbym poznać Waszą obiektywną opinie na ten temat. Sam ciągle poszukuje wszystkich "za" i "przeciw" dla każdej opcji, lecz ciągle nie potrafie ostatecznie tego rozstrzygnąć. Gdy już jestem przekonany do jednej z nich, zaraz pojawiają się nowe refleksje i przysłowiową pałeczkę przejmuje druga opcja. Do wyboru mam: 1. Uniwersytet Wrocławski, Wydział Matematyki i Informatyki, kierunek Informatyka, studia stacjonarne; 2. Politechnika Wrocławska, Wydział Elektroniki, kierunek Informatyka, studia stacjonarne. Gorąco licze na wasze sugestie.

7 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 30 lipca 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Powiem tyle. Wszyscy mądzrzy radzą bądź inżynierem, a to g... prawda.
Masz być dobrym informatykiem,programistą, czy kimkolwiek chcesz.
Jeżeli jest to Twoja pasja to będziesz się w tym rozwijał,a co sprawi,że będziesz najlepszy.
Wówczas, nikt na rozmowie kwalifikacyjnej nie powie " Co prawda jest pan świetny, potrzebujemy takich ludzi jak pan, zaoferowalibyśmy świętną pensję, ale jednak wie pan, my szukamy ludzi tylko z polibudy, a pan uniwerek skonczyl, to nic ze warszawski. "

Nie ulegajmy stereotypowym gadaniom rodziców, bo takie odnosze wrażenie, jakbym słyszał głosy starszych.
Wszyscy dobrze wiemy, że tak na prawdę w tej branży liczą się umiejętności.
Już dawno powinno do Was dotrzeć, że na rozmowie kwalifikacyjnej nikt was nie zapyta o uczelnie jaką skończyliście, bądź aktualnie robicie, ale o certyfikaty i co najważniejsze własne projekty.
Jeżeli masz umiejętności, to studia nie są aż takie ważne.

Pozdrawiam
komentarz 30 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jak by  firmy przyjmowały na podstawie papierka  większość przyjeła by debili.
komentarz 30 lipca 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Oczyiwiście, dlatego zwracam uwagę na ten problem, a na marginesie powiem, że są firmy które tak robią :)
komentarz 30 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Firmy jak firmy, ale są debile którzy idą na rozmowę np junior php, dostaje pytanie  co to jest interfejst albo klasa abstrakcyjna i mówi nie wiem..
komentarz 30 lipca 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
No racja, ale najważniejsze, że nie ma na to reguły, na każdej uczelni taki ktoś się trafi
komentarz 30 lipca 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Z innej perspektywy nie można też umniejszać, osób które dopiero zaczynają swoją "przygodnę" z programowaniem, jestem za tym, aby próbpwali, niech przynajmniej więdzą czego się od nich wymaga na początku pracy
+2 głosów
odpowiedź 23 lipca 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Skoro jesteś rozdraty to oznacza tylko jedno. Nie zorientowałeś się do końca w sytuacji :P
Na każdych studiach masz sporo "zapychaczy", na początku jest ich naprawdę sporo.
Dlatego, otwórz sylabusa i sprawdź co ci najbardziej leży, przedmioty techniczne elektronika,elektrotechnika,pewnie wytrzymałość materiałów, wiedza o materiałach, takie rzeczy, a na uniwerku raczej będzie nacisk na przedmioty ścisłe.
Sprawdź i poczytaj jak to wygląda.
Mnie osobiście, takie przedmioty bardzo denerwowały, bo było sporo pracy i nauki do wykonania, a pożytek z tego niewielki, w zasadzie znikomy :P
Tak jak mówie, wszystko jest zależne od tego co lubisz, albo wydaje ci sie ze lubisz :P
+2 głosów
odpowiedź 23 lipca 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Sam jestem na PWr na wydziale elektroniki, ale kierunek elektronika, a miałem współlokatora, który był na UWr na tym kierunku co podałeś.

Z praktyki wiem, że na PWr po prostu łatwiej zdać przedmioty. Dla jednych to plus, dla drugich minus. Obie uczelnie mają swój system zdawania przedmiotów i moim zdaniem ten na PWr jest bardziej prostudencki - jednym słowem - gówno robiąc zdasz. Ponadto na PWr masz czasami kursy orgranizowane przez topowe firmy IT np. Nokia, IBM, Opera, HP itd. Na UWr spotkałem się z tylko z Credit Suisse.

Co do UWr - jest o wiele ciężej, ale i lepiej uczą. Jedynie to mogę napisać o tej uczelni.

I taka moja malutka rada. W IT doświadczenie = wielki plus, nazwa uczelni = "aha spoko, ale pokaż nam jak programujesz".
+1 głos
odpowiedź 26 lipca 2015 przez starzec Początkujący (410 p.)
Niestety na Politechnikę nie dostałem się z pierwszej preferencji na informatykę, lecz na teleinformatyke, zatem raczej wybor jest prosty - wybieram informatyke na Uniwersytecie. Aczkolwiek jeszcze nie wyciągnąłem papierów (jutro wyciągam), wiec mam jeszcze czas na zastanowienie sie. Dziękuje za liczną pomoc!!
0 głosów
odpowiedź 19 lipca 2015 przez Damianoo4444 Bywalec (2,700 p.)
Cześć, miałem podobny problem z wyborem tylko ze w Warszawie :P Zazwyczaj politechnika uczy sporo technicznych rzeczy związanych np z elektryka(popatrz na przedmioty realizowane na obu uczelniach i zobacz co ci bardziej pasuje). Na uniwersytecie, jest mniej technicznych rzeczy i klada duży nacisk ma przedmioty ścisłe. Osobiście zdecydowałem sie na niestacjonarny tryb zajęć na innej uczelni, aby zdobywać od danego początku doświadczenie, zastanawiałeś sie nad takim rozwiązaniem ?
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)

Powtórze się jeszcze raz: 

Szczerze w dzisiejszych realiach.. określ się co chcesz robić bo informatykiem może być każdy.. ja np wybrałem programowanie, zabierałem się za projekty najlepiej jak mogłem, czytałem o nowinkach ich wykorzystaniach, sql'a ogarnąłem również na studiach i terminy np: widoki zmaterializowane etc nie są mi obce. Gdzie my na studiach nawet tego nie tknęliśmy.

Kolega zabrał się za sieci, ale nie w stylu bo są łatwiejsze. Kupił książki CISCO CCNA CCNP itd, ogarnął angielski zrobił kursy dzisiaj bez doświadczenia, (bez tytułu inż. jeszcze pół roku), dostał pracę w jednej z lepszych firm w mieście, przy pensji bardzo wysokiej jak na brak doświadczenia, lecz posiadał wiedzę. Napomknę że swój plan sieciowca zorganizował  w dwa lata przy dużej częstotliwości nauki.

Powiem również, że na brak baletów i pogrywania w różne gierki nie narzekaliśmy.

 

https://forum.pasja-informatyki.pl/38014/porownanie-uczelni-i-miast#a38045 

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2015 przez squelka Nowicjusz (140 p.)
Nic nie wiem o tych uczelniach, ale w rankingu Perspektyw PWr jest 3 a Uniwersytet 17.

W ogóle bycie inżynierem to zawsze duży plus dla informatyka,niezależnie w czym się będzie specjalizował.

Inżynier=praktyk.

Dla mnie wybór jest oczywisty,szczególnie,że PWr cieszy się dużą renomą. Najbardziej wszechstronni programiści jakich znam są po politechnikach.
komentarz 26 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Inżynier=praktyk.

 

Niezłe bzdury
komentarz 26 lipca 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Dokładnie :D
Ściema dzisiejszych czasów :P "Po studiach będziesz wszystko wiedział"
Chciaż to w sumie racja, szkoda tylko,że samą teorię, a praktyki ZERO

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 415 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kocim Użytkownik (810 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 651 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Prime_Bull Obywatel (1,820 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 325 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...