• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[SFML] [Box2D] [c++] Dwie pierwsze gry - zapraszam [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+9 głosów
960 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2015 w Nasze projekty przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
edycja 5 lipca 2015 przez Dash

Witam, 

właśnie ukończyłem swoje dwie pierwsze gry. Serdecznie zapraszam do ich przetestowania, oraz zagłosowania w ankiecie która wam się bardziej podoba :) 

@EDIT BUGFIX: Gra już nie zacina się po kliknięciu na nią myszką. Podwójne kliknięcię na pasek tytułowy powoduje od teraz maksymalizację ekranu, a nie zawias systemu <fanfary>. Poza tym, dodałem krótką instrukcję w myszy(snake), mówiącą jak powrócić do menu. BUGFIX.2 Rozjaśniona tekstura czekolady, brak crasha po wciśnięciu ENTER na ekranie porażki. 


Remake Snake'a: 

Wersja Windows:   https://drive.google.com/file/d/0By5hFwoeelz3a01UM1RoRlQ2ckE/view?usp=sharing

Wersja Linux    :   https://drive.google.com/file/d/0By5hFwoeelz3MnFhYjVkYThGQ0U/view?usp=sharing

Wersja Linux 32bit : https://drive.google.com/file/d/0By5hFwoeelz3Y1JUc1dwRVY0Z2s/view?usp=sharing


Remake Pong-a (uwaga na muzyczkę) 

Wersja Windows:  https://drive.google.com/file/d/0By5hFwoeelz3b0ozR194WDFybnM/view?usp=sharing

Wersja Linux   : https://drive.google.com/file/d/0By5hFwoeelz3b0xDYXRoNWtRckk/view?usp=sharing


INSTRUKCJA:

Pliki pobrać, następnie wypakować w dowolnym miejscu. Pojawi się folder, odpowiednio MYSA bądź XtremePong. W środku, oprócz masy zupełnie zbędnych technicznych śmieci, znajdziemy interesujący nas plik z rozszerzeniem .exe. Po podwójnym kliknięciu/tapnięciu touchpadem powinna otworzyć się gra. Aby wyjść należy zjechać w menu do opcji "wyjście" bądź "koniec gry" i nacisnąć ENTER.

STEROWANIE: 

Po menu poruszamy się przy pomocy Strzałek (góra/dół), enterem zatwierdzając wybraną opcję. 

Mysza reaguje na strzałki, po przegranej należy wcisnąć ESCAPE aby wrócić do menu. 

Paletka działa na klawisze GÓRA/DÓŁ (strzałki), po przegranej ESCAPE aby wrócić do menu. 

Serdecznie w imieniu moim i Weroniki (grafika) proszę o opinię i zgłaszanie błędów. 


ps. Mały challange: W grze MYSA pod windowsem, w plikach gry jest ikonka. Niestety nie udało mi się zmienić wygladu pliku .exe.  Jeżeli komuś sie chce ją podmienić, to będę mu wdzięczny i uaktualnię pliki na dysku google. 

Możliwe odpowiedzi:
MYSZA (6 głosów, 100%)
PONG (0 głosów)

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)
Link do Snake nie działa
komentarz 3 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Poprawione, dziękuję.
komentarz 3 lipca 2015 przez Maurycy0621 Bywalec (2,140 p.)

Ok, pograłem trochę w ww. tytuły, i mniej więcej moge określić moje stanowisko:


a) PONG - gra przyjemna, aczkolwiek nie na dłuższą metę. Myślę,  że dobrym pomysłem byłoby zaimplementowanie jakiejś tabeli wyników, czy cuś wink

b) MYSZA - gra przypadła mi do gustu. Przyzwoita grafika, budująca napięcie muzyka, po prostu miód, maliny i orzeszki laugh

Co do "pomysłów" na ulepszenie gry, to tak jak wyżej przydałaby się jakaś tabela wyników, po śmierci myszy wg. mnie powinna być informacja, jak się restartuje grę (w Pongu to było, a ja mimo, że jeszcze przed chwilą grałem w Ponga, zapomniałem jak się wychodzi cheeky. Do tego dochodzi (może tylko na moim komputerze) co jakiś czas błąd kraficzny, który sprawia, że mysz, która idzie prosto, ma poskręcany ogon, co wygląda komicznie. Na koniec tego "hejtu" co jakiś czas okienko gry (każdej) wyświetla, że jest brak odpowiedzi, mimo, że można normalnie grać.

Serdeczne pozdrowienia.

+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Ciekawe gry, ale czego zajmują tak duży rozmiar? Na windows 7 gdy kliknąłem dwa razy na pasek nazwy w grze PONG to wyskoczyło mi brak odpowiedzi i nie mogłem ponownie uruchomić gry, aż nie uruchomiłem ponownie komputera.
komentarz 3 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
edycja 3 lipca 2015 przez Dash
Duży rozmiar może być związany jest z formatem grafiki (przynajmniej w myszy) oraz dźwięku. Odpowiedni PNG oraz WAV. Co do błędu z nieodpowiadającym oknem, występuje tylko na Windowsie, można jednak nadal zjechać strzałkami na opcję wyjścia i wyjść z gry w "przewidziany" sposób. Już pracuję nad naprawą tego.

@Poprawione
+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)

Ta Mysza jest po prostu boska :D

Kilka uwag:

-Ma się troche wrażenie, że linie na których leżą "znajdźki" nie pokrywają się do końca z linią po której chodzi Mysza
 Daje to efekt taki, że Mysza łapie przedmioty przebiegając odrobinę obok nich.
 

-Jakiejś grafiki chyba brakuje, bo momentami zamiast rzeczy do zjedzenia jest czarny prostokąt:

 

Humorystyczna grafika i muzyka. Bardzo na plus :D

 

Co do Ponga: moim zdaniem opcja rozpoczęcia gry od nowa po zwycięstwie/przegranej powinna być szybsza, bardziej intuicyjna. Poza tym całkiem spoko :)

komentarz 3 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Przypatrz się, czarny prostokąt to czekolada :D

Mysza i znajdźki nie są przymocowane do żadnej siatki. Przedmioty pojawiają się w totalnie losowych miejscach, tak samo mysza porusza sie w dowolny sposób po mapie. Można ewentualnie zmniejszyć powierzchnię żarcia, żeby nie można go było wyłapywać wibrysami.
komentarz 3 lipca 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)

Popracuj odrobinkę nad designem tej czekolady, coby była wyraźniejsza :) taka moja opinia.

 

Krzaczy się trochę ogon, od czasu do czasu.

komentarz 3 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Czekolada rozjaśniona, kolizja owocków zmniejszona (ciężej je trafić). Dzięki.  Ps. masz pozdrowienia od grafika za wyciągnięcie go z łóżka ;)
+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
Czy te gry są skompilowane na x64 bitowe wersje systemu? Chciałem w nie pograć na Ubuntu 14.04 x32 ale nie chcą się włączyć... (Tak, zmieniłem uprawnienia ;) )
komentarz 3 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Obie są x32. Powiedziałbyś dokładnie co nie działa?
komentarz 3 lipca 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)

No właśnie nie wiem co nie działa cheeky

Po wpisaniu $ ./Desktop/MYSA/MYSA konsola zwraca error:

bash: ./Desktop/MYSA/MYSA: cannot execute binary file: Exec format error

 

 

Trochę o moim systemie:

Linux version 3.13.0-55-generic (buildd@phianna) (gcc version 4.8.2 (Ubuntu 4.8.2-19ubuntu1) ) #94-Ubuntu SMP Thu Jun 18 00:28:41 UTC 2015
NAME="Ubuntu"
VERSION="14.04.2 LTS, Trusty Tahr"

No, trudno, nie pogram sobie na linuxie ;) Spróbuję na windows 8.1

 

komentarz 3 lipca 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)

https://wiki.gentoo.org/wiki/Knowledge_Base:Chrooting_returns_exec_format_error

 

The error Exec format error means that the binary being executed is made for a different architecture than the environment currently booted. It usually occurs when the system has been booted on a 32-bit system when a 64-bit environment is trying to load. 

Reboot the live environment and choose the correct architecture (most LiveCDs support a 64-bit kernel as well as a 32-bit option, although it is not booted by default). Look for entries labeled gentoo64 or linux64 if trying to boot a 64-bit system.

Po wpisaniu w konsolę

$ uname -m

dostaję to: i686 czyli architektura x32.

 

Dash, co zwraca Ci konsola po wpisaniu powyższej komendy? Bo myślę, że gra jest po prostu zbuildowana pod inną architekturę wink

 

komentarz 3 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
że mam 64 bitowy system. Chyba jednak skompilowałem pod 64 :/ . Biorę się za przeróbkę, tylko nie wiem ile mi to zajmie. Pierwszy raz to robię.
komentarz 3 lipca 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)

Oj klikałem, i to nie raz cheeky Sposób z cd też nie działa, to po prostu wyższy problem.

 

Przy okazji, dlaczego masz tyle spritów dla ogona i myszy? Nie lepiej byłoby użyć jednego sprite dla myszy i go obracać? To samo z ogonem, wystarczyłyby tylko dwa obrazki.

Pozdrów koleżankę od grafiki, fajnie, że pracujecie w teamie (wnioskuję po INFO.txt) wink

komentarz 3 lipca 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
komentarz 3 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Może wiesz o co chodzi, gdy dodaje flagę -m32, po zainstalowaniu multilib i kilku innych tym podobnych pakietów które kazali, dodaniu do linkera -lstdc++, przy próbie kompilacji wyskakuje undefined reference to /i tutaj wszystkie new oraz delet użyte w kodzie/.
komentarz 3 lipca 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
Spróbuj dodać te flagi -std=c++11 -I/usr/include -I/usr/local/include -L/usr/lib -L/usr/local/lib tam jest duże i (jak Iwona) w drugiej i trzeciej fladze... Późno już, jutro poszukam lepszych rozwiązań ;)
komentarz 4 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Dopiero teraz zauważyłem ten komentarz :P Obracanie myszy w trakcie działania programu było dość problematyczne, często powstawały artefakty i błędy grafiki. Ogony za to są zupełnie "niekompatybilne" ze sobą. Koleżanka pozdrowienia dostała, chociaż była równie zdumiona jak ja, że ktoś czyta "ReadMe" czy inne "info" :)
+1 głos
odpowiedź 3 lipca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Wduszenie enter po przegranej w Mysza powoduje zawieszenie programu.
komentarz 3 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Naprawione, już wgrywam nową wersję na serwer. Dziękuję za feedback.
0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2015 przez thequba481 Nowicjusz (210 p.)
Miło z twojej strony, że zrobiłeś wersję na Linuxa.
komentarz 3 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Miło że zrobiłem wersje na Windowsa :P. Gra pierwotnie powstała na linuksie, półtora dnia ją na winde przerabiałem.....Ale dziękuję :)

Podobne pytania

+6 głosów
2 odpowiedzi 420 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2017 w Nasze projekty przez Radek Słowiński Początkujący (320 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 409 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2016 w C i C++ przez Kamil Korenkiewicz Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 318 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,543 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...