• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pisanie w C#

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
628 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2015 w C# przez Lukasz Bywalec (2,320 p.)

Witam szukam dobrego srodowiska do pisania w C#, Visual C# 2010 mi nie pasuje. Macie jakies propozycje, a i jeszcze czy znacie jakis sprawdzony kursimage do tego języka?

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 lipca 2015 przez pablocity Początkujący (330 p.)
edycja 12 lipca 2015 przez pablocity
Rozumiem, że aspekt wizualny w IDE jest ważny, ale co do VS to proponowałbym darmową wersję Community 2013. Według mnie nie warto odrzucać tak potężnego narzędzia, a w stosunku do wersjii 2010 (szczególnie jeśli była to wersja Express) to zostało dodane sporo rzeczy w porównaniu z wersją płatną, ale teraz do rzeczy kolorowanie można zmienić w sposób jaki się chce wystarczy wcisnąć TOOLS > OPTIONS > ENVIRONMENT > FONTS AND COLORS i tutaj już można eksperymentować ;)

EDIT:

Co do kursu polecam ten http://www.centrumxp.pl/dotNet/20,kategoria,Kurs-C-cz-I.aspx

Myślę że najlepszy kurs w sieci, ale ze swojej strony polecam książkę Rusz głową C#.

Dla mnie książki są lepsze do nauki programowania, gdyż kurs możesz czytać albo nie, kiedy jest motywacja to dobrze, gorzej kiedy się kończy, kupując książkę mamy świadomość że wydaliśmy na nią pieniądze to po pierwsze, a po drugie książka ( przynajmniej ta ) jest napisana naprawdę dobrze, z humorem, oraz zawiera ogromną dawkę wiedzy na tematy podstawowe i nie tylko.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 2 lipca 2015 przez Dorion300
Ja używam z xamarin studio i nie narzekam http://www.monodevelop.com/download/ Był podobny temat o kursach https://forum.pasja-informatyki.pl/30861/materialy-do-nauki-c%23-i-net
komentarz 2 lipca 2015 przez Lukasz Bywalec (2,320 p.)
sciągnąłem xariam i nie chce się włączyc pobrałem .NET i ten drugi i dalej nic ;/
komentarz 2 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Jaki błąd?

Po zainstalowaniu?

Czy podczas instalacji?
komentarz 3 lipca 2015 przez Lukasz Bywalec (2,320 p.)
Instalacje pomyślna a jak włączam to żadnego błędu, nawet w procesach się nie pojawia.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2015 przez niezalogowany
Proszę państwa cóż za arystokrata... VS mu nie pasuje! Szczyt wszystkiego -.- Jak kolega wcześniej również korzystam z Xamarin Studio. Jeżeli w grę wchodzą aplikacje webowe, to możesz skorzystać z Brackets i Visual Studio Code. Mimo wszystko żadne z tych środowisk do pięt nie dorasta VS, mogę spytać co Cię w nim tak drażni? (z czystej ciekawości oczywiście)
komentarz 2 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Mi też nie pasował po jest taki...bezpośredni.. coś w tym stylu. (brzydko koloruje)

A Xamarian studio ma fajną kolorystykę, układ i ładnie koloruje składnię. (tło nie jest całkowite białe)

 

O wiele przyjemniej mi się programuje w XS niź w VS.

Ale i tak ma zainstalowany VS gdybym potrzebował zrobić "zasoby pliku .exe"

Ma tam fajny edytor i bardzo łatwo i  przyjemnie się dodaje pliki do zasobów. (.resx)

Xamarian studio jedynie co robi to tworzy szablon i pokazuje: "O tu masz plik i gotowy szablon...Resztę rób sam"
komentarz 2 lipca 2015 przez niezalogowany
Co do kolorystyki, to IMHO jest to największa wada Xamarin. Fakt - ma ciemne tło edytora, ale ogólny theme jest jasny - w nocy po prostu wypala oczy (nawet z f.lux) -- aczkolwiek to kwestia gustu.

Do Xamarina jestem zmuszony ze względu na system z którego na codzień korzystam. Mimo wszystko sama inicjatywa tej platformy z wykorzystaniem C# to dla mnie mały raj na ziemi ;)

Co do VS - on też tylko tworzy szablon, żadnej magii nie uprawia :P
komentarz 2 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
VS nie tylko tworzy szablon ale pozwala nim "manipulować" po prostu klikasz co ma dodać do .resx

Czy to ma być zwykły plik, albo plik audio, a on robi resztę roboty.

W Xamarian studio jedynie co robi to szablon a resztę pracy trzeba sam wykonać (XML i trochę C#)

 

VS ma białe tło. a białe tło bardziej wypala wzrok.

Kiedy ustawiam w VS ciemne tło to niezłe rzeczy się dzieją. wszystko wygląda paskudniej i robi się taka biała ramka na wybranej linijce gdzie chcemy pisać.
komentarz 2 lipca 2015 przez niezalogowany
Biała ramka w linijce, którą edytujesz, to zapewne efekt zmiany motywu edytora, a nie całego IDE. W kwestii zasobów natomiast, no cóż... Mnie to jak najbardziej odpowiada, gdyż osobiście uważam takie czynności za szablonowe, więc automatycznie nie mam ochoty się tym zajmować ;)

Żeby nie było - nie jestem jakimś zagorzałym fanem VS - po prostu najbardziej mi odpowiada, bo jak na kombajn przystało - przejmuje najbardziej trywialne zadania zupełnie niezwiązane z logiką aplikacji.
komentarz 3 lipca 2015 przez Lukasz Bywalec (2,320 p.)
Nie arystokrata i VS wcale nie drażni tylko nie pasuje wyglądem, i temu pytam się o inne środowska!
komentarz 6 lipca 2015 przez niezalogowany
Ale nie spinaj pośladów - odrobina dystansu nikomu jeszcze nie zaszkodziła ;)
komentarz 7 listopada 2015 przez Bravo555 Gaduła (3,970 p.)
Korzystam z VS 2015 RC i jest moim zdaniem awesome. Ciemne tło jest świetne, kolorystyka jest świetna, snippety i podpowiedzi też są świetne. Czego chcieć więcej?
0 głosów
odpowiedź 12 lipca 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)

Polecam kurs Cezarego Walenciuka, sam wiele z niego się nauczyłem: http://www.cezarywalenciuk.pl/category/c.aspx

Oprócz tego polecam zakup książki: http://helion.pl/ksiazki/c-rusz-glowa-wydanie-iii-jennifer-greene-andrew-stellman,cshru3.htm

Pozdrawiam serdecznie

komentarz 13 lipca 2015 przez Lukasz Bywalec (2,320 p.)
joker, pablocity dzięki napewno zapoznam się z trescią.

Podobne pytania

+24 głosów
3 odpowiedzi 2,355 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 238 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 372 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,092 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...