• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić menu w jednym rzędzie??

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
354 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2015 w HTML i CSS przez morlok8 Użytkownik (790 p.)

Witam.

Wraz z znajomymi chcemy stworzyć stronę o pierwszej pomocy. Ja mam się zająć html'em i css'em. Napotkałem jednak pierwszy problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Na telefonie w menu ostatnia pozycja ( tj. Partnerzy ) przeskakuje mi do następnego wiersza. Nie wiem co jest tego przyczyną i jak temu zapobiedz. Z góry dziękuje za pomoc i chętnie przyjme uwagi dotyczące szablonu strony ( póki nie mam treści, nie chce robić podstron ).

Link do strony: http://www.jakratowac.pl/

Wygląd strony na moim telefonie :

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez Damianoo4444 Bywalec (2,700 p.)
edycja 29 czerwca 2015 przez Damianoo4444
Cześć, jestem początkującym webmasterkiem, ale slyszałem żeby na telefonie się ładnie to układało, trzeba stworzyć dodatkową wersje arkusza stylów, aby się mieściła na ekranie smartphona lub dać stronie responsywność(sama się będzie dostosowywać do wymiarów strony).Więcej niestety nie pomogę, bo praktycznej wiedzy jeszcze nie posiadam na ten temat :( Można spróbować rozłożyć te opcje w menu w %, jak jest ich 6 to po 16% (Może zadziała ?)

Co do szablonu, ja bym kolorystkę trochę zmienił, ale stronka w budowie więc pewnie cośjeszcze ulegnie zmienia :D

EDIT // Jeszcze co do szablonu, usunąłbym w opcjach menu, dotted line po opcji "Partnerzy", albo dodał przed opcją "Strona głowna", bo teraz wygląda troche asymetrycznie, a niektórzy zwracająuwagę na takie bzdety :P
komentarz 29 czerwca 2015 przez morlok8 Użytkownik (790 p.)
Problem jednak rozwiązałem zmniejszeniem odstępów za elementem. Wydaję mi się że właśnie brak tego miejsca przeżucał do następnego wiersza. Dzięki wielkie za pomoc i uwagi. Dotted line dodany, a kolorystka później ( czekam aż kobiety pracujące ze mną nad tym projektem coś ustalą :-D ).
+2 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez Anonim Mądrala (6,000 p.)

Można responsywnie, ale można też użyć tego w css:

@media (max-width: 1070px)
{
//style css dla urządzeń, które mają mniej szerokości niż 1070px
}
@media (min-width: 1070px)
{
//style css dla urządzeń, które mają więcej szerokości niż 1070px
}

Oczywiście 1070px zastąp inną wartością, która będzie ci pasowała.

komentarz 29 czerwca 2015 przez morlok8 Użytkownik (790 p.)

Problem jednak rozwiązałem zmniejszeniem odstępów za elementem. Wydaję mi się że właśnie brak tego miejsca przeżucał do następnego wiersza. Dzięki wielkie za pomoc. Nie wiedziałem nawet że jest taka opcja. Czekam aż będę mógł ją przećwiczyć. :-D

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Oskar4002 Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 277 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w HTML i CSS przez mmaatteusz Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 276 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2017 w JavaScript przez Sandraa Nowicjusz (170 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...