• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Który język według Was dawniej był bardzo popularny, a dzisiaj jest mało co używany?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
994 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2015 w Offtop przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Który język według Was dawniej był bardzo popularny, a dzisiaj jest mało co używany?

12 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
wybrane 26 czerwca 2015 przez Mieszko I
 
Najlepsza
Pascal, uczyłem się go w technikum w 2 klasie od niego zaczeło się moje prawdziwe programowanie.

jezyk ten nie dorównuje c i jave.
+6 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
hebrajski, aramejski
komentarz 25 czerwca 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)
dopisałbym chętnie logomocję lub ELI ale mój nauczyciel informatyki nadal tego uczy.... :)
+3 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
FORTRAN - chociaż w NASA dalej go używają ;)
+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 24 czerwca 2015 przez Dorion300
język czyli..... Programowania czy zwykłej komunikacji? (Angielski, Rosyjski)

Według mnie najlepszym źródłem jest internet:

http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html
komentarz 24 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
komentarz 24 czerwca 2015 przez niezalogowany

"The ratings are based on the number of skilled engineers world-wide" niewiele ma to raczej związanego z pytaniem.

komentarz 24 czerwca 2015 przez niezalogowany

@Comandeer - to już bardziej miarodajne.

komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany

githut.info - nie wierze python jest 3

+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Pascal jest obecnie praktycznie nie używany a kiedyś był bardzo popularny.
+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez niezalogowany
Hm, jak wszyscy piszą Pascal, ale ja nic o tym nie wiem :D Mam dopiero 15 lat, więc wiem o tym tylko dlatego, że na forum dużo osób pisze, że ich pierwszym językiem programowania był Pascal, dużo osób (sprawdź sobie, oto moje pytanie https://forum.pasja-informatyki.pl/9506/jaki-byl-twoj-pierwszy-jezyk-programowania ), ale wiem, że teraz się go już prawie nie używa. Jak też napisał Commandeer napisał Fortran (FORTRAN), w końcu jest jednym z pierwszych, ale o tym że NASA go używa to nie wiedziałem, dzięki za ciekawostkę ;) Chciałem jeszcze napisać C, ale w sumie teraz jest popularniejszy C++, ale C też się dużo używa.
komentarz 24 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
C jest najpopularniejszym jezykiem do programowania mikrokontrolerów.

W arduino piszemy w C.
komentarz 24 czerwca 2015 przez niezalogowany
O właśnie! Chciałbym się kiedyś nauczyć Arduino, czy czego tam tego typu ;) ... No patrz! A da się w C++? Jak tak, to będę jeszcze bardziej ucieszony ;)
komentarz 24 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
Tak widziałem nawet w C#, ja miałem styczność z arduino(tylko program) podczas programowania quadrocoptera, kod był napisany w C.

Arduino jest kompatybilny z wiekszościom rzecy, języków ponieważ jest to jedynie mikrokontroler z programatorem.
komentarz 24 czerwca 2015 przez niezalogowany
O to fajnie :3 Muszę sobie więcej poczytać o tych mikrokontrolerach i innych tego typu rzeczy, bo są dość popularne na forum i trochę mnie zainteresowały ;)
+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Zdecydowanie Delphi (Pascal / Object Pascal)
+1 głos
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jeszcze nikt nie napisał o assembly :D A kiedyś bez niego świat nie istniał :-) A teraz, jeśli mówisz komuś, że uczysz się asma to ma cię za debila i mówi, że to strata czasu :(
komentarz 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
Wydaje mi sie ze ASM obok C to najpopularniejszy jezyk niskopoziomowy, Czesc wnetrznosci kazdego systemu operacyjnego jest napisana w ASMie.
komentarz 25 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Tak, ale ludzie posługują się tego typu zasadą "używaj asma tylko tam gdzie to konieczne". Systemy pisze się w C(linux)/C++(windows), a asma używa się tylko w szczególnych konkretnych przypadkach, z którymi może nie poradzić sobie jeden z powyższych języków. Ale kilkadziesiąt lat temu, kiedy nie było C, ASM był jednym z najpopularniejszych języków i używano go praktycznie do wszystkiego, a teraz nie używa się go nawet przy pisaniu sterowników, bo robi się to w C.
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Pascal miał potencjał, choć już nie jest on tak wysoki jak dzisiejszych języków programowania.
0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)

Język maszynowy, a niech tam! laugh

0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2015 przez niezalogowany
edycja 24 czerwca 2015

basic commodore, mój pierwszy język programowania. rok 1990 o ile dobrze pamiętam.

0 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2015 przez niezalogowany
Oprocz Pascala o to chyba jeszcze Visual Basic

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 325 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2021 w Java przez Hubert731 Obywatel (1,650 p.)
+24 głosów
56 odpowiedzi 4,370 wizyt
0 głosów
7 odpowiedzi 955 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...