• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer - dziwna sprawa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
302 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kegamee Użytkownik (640 p.)
Witam,

Jakieś 3 tygodnie temu mój tata wymienił sobie swój już bardzo stary komputer na troche nowszy, ale tez nic specjalnego. Komputer chodził do wczoraj. Odpalam go, niby normalnie słychać kompter ale na monitorze nic się nie pokazuje, wygląda to tak jakby w ogóle nie był do tego komputera podłączony.Gdy po długim czasie nic się nie dzieje i chcę wyłączyć komputer to przytrzymanie przycisku "power" nic nie daje. Jedyny sposób żeby go wyłączyć to wyłączyć zasilanie, wcześniej tak nie było. Dodam że komputer był kupiony razem z klawiaturą która od początku była jakaś dziwna bo wydawała takie cichę dzwięki jakby coś w niej stukało. Jak pierwszy raz odpaliłem tego kompa to nawet nie wiedziałem skąd to stukanie, ale jak przyłożyłem ucho do klawiatury to dopiero wtedy miałem pewność. Jeszcze jedna rzecz to że po wyłączeniu komputera diody w myszcze, klawiaturze złącze od ethernetu i td. się świeciły ale to akurat może kwestia ustawień w biosie. Wie ktoś może o co może chodzić? Na poczatku pomyślałem sobie że karta graficzna siadła, ale jak komputer nie chcę się wyłączyć z "przycisku start" to raczej nie w tym tkwi problem. Jakieś pomysły?

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)

tata wymienił sobie swój już bardzo stary komputer na troche nowszy, ale tez nic specjalnego

Z tego wnioskuję, że komputer nowy nie był. Zanim zaczniesz wymieniać wszystkie podzespoły po kolei na nowe, polecam gorąco wymienić baterię z płyty głównej (taka mała, płaska, okrągła - jak do zegarka). Kosztuje ok. 3zł, a często  spadki napięcia na niej (spowodowane po prostu jej zużyciem) potrafią robić spore zamieszanie w komputerze.

0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
Sprawdzałeś kable nawet te w środku czasami mogą się obluzować. Monitor jest włączony wiem że to brzmi idiotycznie ale sprawdz czy on działa i jak jest podpiety do pc. Reset ustawień bios, możesz zamienić klawiaturę na inna jakaś stara nie urzywana? Jeśli to nie pomoże to może to być coś bardziej poważnego.
komentarz 22 czerwca 2015 przez kegamee Użytkownik (640 p.)
Z monitorem jest wszystko ok bo mam jeszcze ten stary komputer i sprawdzałem na nim jest wszystko ok ; /
komentarz 22 czerwca 2015 przez vverum Gaduła (4,340 p.)
Sprawdz wnętrze komputera, spróbuj z odłączona klawiaturą. Jakim kablem podłączasz monitor jeśli HDMI to użyj starego.
komentarz 22 czerwca 2015 przez kegamee Użytkownik (640 p.)
Próbowałem z odłączoną klawiatura, nawet wszystko odłączyłem i zostawiłem tylko monitor też nie pomogło. Monitor mam podłączony kablem DVI. Ogólnie ten komputer coś świruje, po tym jak odłączyłem wszystko i wcisnąłem "power" to się nic nie działo, dopiero po jakichś 2minutach jak wcisnąłem to odpalił ale nadal nic nie wyświetla na monitorze.
0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Przytrzymanie przycisku start niekoniecznie wyłącza komputer. Z klawiatury nie powinny dochodzić żadne dźwięki (chyba że masz jakieś głośniki wbudowane w klawiaturę (?)). Moim zdaniem mimo wszystko wygląda to na kartę graficzną albo monitor.
0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Ja tak miałem jak poluzowałem zasilanie płyty głównej podczas czyszczenia z kurzu chłodzenia procesora. Docisnąłem i ruszyło. Najgorzej kiedy możliwości debugowania są ograniczone niemal w 100% :P
komentarz 22 czerwca 2015 przez kegamee Użytkownik (640 p.)
Otworzyłem kompa, podociskałem wszystkie złącza i nic. Nikt do niego wcześniej nie zaglądał, więc raczej nic by sie samo nie rozłączyło
komentarz 22 czerwca 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)

Jeszcze tylko zresetowanie biosa (wyciągnięcie bateryjki z płyty głównej i wsadzenie) lub tak jak napisał  draghan wymienić ją. 

Jak masz gdzieś blisko jakiś serwis/sklep komputerowy to warto tam podrzucić blaszaka jeśli dalej nie będzie działać

0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)

Właśnie przypomniałem sobie jaka jeszcze może być przyczyna ( u mnie w pracy jedna osoba tak zrobiła smiley), mianowicie ktoś wyłączył komputer "na sztywno" podczas aktualizacji windowsa. Efekt był podobny do opisanego przez autora tematu.

komentarz 22 czerwca 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
heh... niedawno mieliśmy taką sytuację w informatycznej XD dysk się poszedł... na śmietnik.
0 głosów
odpowiedź 22 czerwca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Też uważam że wsadzenie płytki z Windowsem i użycie opcji naprawy z niej może wiele wyjaśnić.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez MaciejPL Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Toczkens Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 411 wizyt

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...