• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk SSD gdzie zamontować?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,122 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2015 w Offtop przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
Hej, zamierzam kupić dysk SSD no i kieszeń wkładaną w miejsce napędu cd w laptopie i tutaj jest moje pytanie czy dysk SSD umieści w seryjnym porcie tam gdzie jest teraz HDD a jego włożyć w miejsce CD? Czy jest jakaś różnica między tymi dwoma portami w prędkości przesyłu danych?

Z góry dzięki za pomoc.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 17 czerwca 2015 przez damianmisztal
 
Najlepsza
SSD musi być podpięty w sata 3 inaczej nie uzyskasz pełnej wydajności.   Ponadto warto załączyć tryb AHCI w biosie jednak wiąże się to z przeinstalowaniem widnwosa chyba ze doinstalujesz sterownik ręcznie.  Też poprawia sporo wydajność.

HDD na sata 2 może być podpięty.
komentarz 17 czerwca 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
no to teraz kolego dałeś mi do myślenia, bo szczerze mówiąc nie wiem jakie złącze sata ja mam w laptopie nie jest on pierwszej młodości a grzebiąc w internecie nie mogę nigdzie takiej informacji znaleźć, czy jest jakaś meteoda aby w systemie to sprzawdzić no i czy jeżeli mam dajmy na to sata 2 jest sens kupna takiego dysku?
komentarz 17 czerwca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Sam to oceń czy jest sens, sata 2 ma przepustowość maksymalną  300-350MB/s różnie źródła podają, ale skłaniałbym się  bardziej do 300.  Dyski SSD osiągają rzeczywistą prędkość odczytu ok 510Mb/s i zapisu ok 450-470MB/s więc stracisz prawie 1/4 prędkości na sata 2.

Znajdź czy laptop obsługuje sata 3, jeżeli nie to raczej wstrzymał bym się z zakupem ssd mimo, że wydajnosć samego dysku wzrośnie 2-3x w porównaniu do HDD
0 głosów
odpowiedź 5 września 2015 przez Teagle Nowicjusz (210 p.)
ja myślę, że warto, ponieważ nawet jeśli to będzie sata2 tylko to i tak poczujesz różnicę, a gdy kupisz nowszy komputer to oczywiście SSD możesz sobie do niego przenieść. Ja tak właśnie zrobiłem i nie żałuję, bo moja stara Toshiba bardzo wolno działała, a to, że dałem jej kopa kupując SSD, pozwoliło mi normalnie pracować na niej jeszcze kilka miesięcy :)

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 655 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hannibalek Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez BENG Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Morek Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...