• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[KURS] Tworzenie gry przeglądarkowej - #4 Wprowadzenie szablonu

Object Storage Arubacloud
+8 głosów
551 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2015 w Nasze projekty przez Geek Pasjonat (19,660 p.)

Cześć :)

W kolejnym wpisie z serii tworzenia gry przeglądarkowej, wprowadzimy do gry szablon i stworzymy podstrony. Skorzystamy m.in z Bootstrapa.

Zapraszam :)

Wpis możesz znaleść pod tym linkiem.

Dzięki.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Fajnie :)
Haha, przepraszam, ale muszę to powiedzieć... :P
Moim zdaniem w poradnikach powinno się uczyć, aby nie mieszać kodu HTML z PHP, to już nie te lata! Twiga bier! :>
Mimo wszystko + za chęci!

IMHO powinieneś następny poradnik zacząć od Composera, powiedzieć coś o tym, pokazać z czym to się je, a następnie coś o PSR.
Może być troszkę zabawy, z racji tego, że pewno pokażesz przykład z Windowsem. ( Ja osobiście uważam, że nie powinno się programować na windowsie :D )
komentarz 9 czerwca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
No właśnie, dochodzi instalacja tych komponentów i dobrych kilka wpisów na to schodzi. Celem tego poradnika jest dać podstawy początkującym i zachęcić do samodzielnego pogłębienia wiedzy. A ze względu że ten poradnik będzie około 10-wpisowy to nie uważam tego wszystkiego o czym napisałeś za konieczne. Czy słusznie - nie wiem, ale taką "strategię" przyjąłem zaczynając to pisać i tego będę się trzymał.

Nie wykluczam, że jeszcze kiedyś zrealizuje tego typu projekt i wtedy opiszę wszystko, od postawienia linuxa po sam koniec :)

Dzięki za odpowiedź :)
komentarz 9 czerwca 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
W tym projekcie, to już raczej za późno na takie poprawki, ale koniecznie je weź pod uwagę w następnym - jeśli takowy przyjdzie Ci do głowy:)
" Czy słusznie - nie wiem" - każdy PHPers Ci powie, że należy oddzielać HTML od PHP. Dzięki temu w kodzie mamy ładnie, a osoby zajmujące się webówką mogą spokojnie sobie szablon robić nie zaglądając do backendu.
W każdym bądź razie, śledzę blog i paczam!
hehe. :)
komentarz 9 czerwca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Nie wątpie w słuszność oddzielania, trochę źle się wyraziłem. Chodziło mi właśnie o to że przy założeniu 10 wpisów i będąc obecnie przy 4 to mijałoby się z celem. Dzięki i zapraszam :D
+1 głos
odpowiedź 9 czerwca 2015 przez NeroTestero Gaduła (3,240 p.)
Twoja nowa strona ma świetny desing!
komentarz 9 czerwca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Dzięki! :) 12 znaków
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2015 przez err0r Obywatel (1,520 p.)
wiesz moze już ile będzie dokładnie odcinków?

Podobne pytania

+10 głosów
5 odpowiedzi 1,005 wizyt
+11 głosów
3 odpowiedzi 9,374 wizyt
+11 głosów
4 odpowiedzi 944 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...