• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Drukarnia 3D czy się opłaca ? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
860 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2015 w Nasze projekty przez Dany Obywatel (1,370 p.)
Planuje założyć firmę zastanawiam się nad drukarnią 3D co sądzicie? Jaki sprzęt polecacie ? Firmę planował bym założyć w nie wielkiej miejscowości raczej rynek lokalny by mnie nie interesował lecz krajowy (miedzy krajowy) po przez wyrobienie sobie marki w internecie i sprzedaż online, co myślicie czy byli byście zainteresowani np wydrukowanie jakiegoś waszego nie wielkiego projektu w 3d za jakieś 5- 20 zł ?

Pytanie do ankiety

Czy kozysta korzystał bys z sklepu internetowego który drukował by na zwmówienie jakiś pomysł lub gotowe projekty ?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam
Możliwe odpowiedzi:
Tak (19 głosów, 44%)
Nie (4 głosów, 9%)
Nie wiem (5 głosów, 12%)
Może (15 głosów, 35%)
komentarz 1 marca 2018 przez slauyen2p Nowicjusz (100 p.)

Moim zdaniem co raz bardziej się opłaca ten biznes ponieważ rośnie zapotrzebowanie oraz zastosowanie elementów jakie można wydrukować w drukarce 3d.
______________________
http://ubot3d.pl/

11 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
Zastanów się tylko, czy chcesz zasięgać rady nastolatków i początkujących w IT, bo to tutaj przytłaczająca większość.
komentarz 1 czerwca 2015 przez niezalogowany
No hej, napisał, że ,,z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi" ;)
komentarz 1 czerwca 2015 przez figorin Bywalec (2,040 p.)
moim zdaniem,jeżeli się na czymś nie znasz,nie powinieneś się na ten temat wypowiadać,bo możesz jedynie komuś zaszkodzić.
komentarz 1 czerwca 2015 przez niezalogowany
Dobra, spokojnie, napisałem jedynie, że autor rozważy wszystkie odpowiedzi, a każda z nich powinna być pomocna, zobaczy wtedy opinie różnych użytkowników :|
komentarz 1 czerwca 2015 przez Dany Obywatel (1,370 p.)
Spójnie nie gdzie napisałem ze będę realizował każdy pomysł który mi zaproponujecie wezmę pod uwagę a to znaczna różnica i każdy różniący się od siebie punkt widzenia na daną sprawę jest dla mnie czymś wielkim
komentarz 1 czerwca 2015 przez niezalogowany
No i dziekuję bardzo za potwierdzenie :) Jednak już chyba nie będę się wypowiadał na ten temat...
komentarz 2 czerwca 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
Co z tego, że początkujący IT i nastolatkowie są tu większością, czy drukowanie 3D jest tylko dla dorosłych specjalistów? Może jakiś nastolatek będzie chciał mieć coś 3D, wtedy złoży zamówienie.
komentarz 2 czerwca 2015 przez niezalogowany
Dziękuję po raz drugi, ale widzę, że większość starych zgredów (za przeproszeniem) mnie zjechało do końca, więc chowam swoją odpowiedź :/
+4 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Podobno ktoś kupił drukarkę i wiecie, co wydrukował? Większą drukarkę! No po prostu genialne!
komentarz 2 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
NIech się stanie, że drukarki zaludnią Ziemię.
komentarz 1 marca 2018 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

@katolik6, Rozmnażanie przez pączkowanie ;)

+2 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Ryzyk fizyk. To jest, jak ktoś już wspomniał, coś świeżego. Chyba nikt nie wie czy powstanie w tej dziedzinie nisza rynkowa. Jeżeli jednak, to masz szanse na gruby hajs, bo chyba nie ma jeszcze rozwiniętej za bardzo konkurencji. Polecałbym rozeznać się w rynku. Popytaj w jakie grupy powinna być targetowana- tworzenie modeli 3d (figurek etc. na mikro skalę), projekty, concept arty etc. Wtedy będzie można oszacować potencjalne zyski. No i Unia Europejska. Jak dobrze naczarujesz czeka Cię spore dofinansowanie i to bezzwrotne. Z tak nowatorskim pomysłem powinno CI się udać.
komentarz 1 czerwca 2015 przez Dany Obywatel (1,370 p.)
Dzięki miałem takie podejdzie ale im bardziej się w to zagłębiam ty coraz więcej wątpliwości ale jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie ma
+1 głos
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)
Temat drukowania 3D jest świeży i nie wiadomo czy takie biznesy będą miały miejsce. Dobrze, że celujesz międzynarodowo, ale jak to zawsze bywa - musisz zaoferować coś co ludzie będą chcieć.
+1 głos
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez Anonim Mądrala (6,000 p.)
Drukarkę 3D(Pyramid Studio) mam w domu, więc nie byłbym zainteresowany. :)
komentarz 1 czerwca 2015 przez niezalogowany
W domu?! O_o Ile kosztuje takie cudeńko (jak nie chcesz mówić, żeby się "nie chwalić" to trochę zaokrąglij ;)).
komentarz 1 czerwca 2015 przez Anonim Mądrala (6,000 p.)
4700zł tak około, ale zależy od wielkości, są tańsze.
+1 głos
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Nie pytaj tutaj. Tu jest 2k informatyków, którzy z reguły są bardziej za technologią.
+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez RemigiuszWaleska Obywatel (1,170 p.)
Dużo zależy od tego czy znasz się na graficę trujwymiarowej, ponieważ znaczna większość takiego rynku to nie tylko wydruk ale również tworzenie projektu (czyli ta sama zasada jak w zwykłych drukarniach); jeżeli tak to; świetny pomysł na firmę, niewielkie ryzyko, na start wystarczą warunki domowe, drukarka termosublimacyjna, i program do grafiki trujwymiarowej np blender, który jest darmowy, ewentualnie dostęp do internetu :).
+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Arsetus Gaduła (4,760 p.)
Według mnie pomysł może wypalić, gdyż nie ma za dużo takich firm w polsce. Ja dla przykładu już 5 lat temu opanowałem 3 programy do grafiki 3D, niektóre zaś projekty chciałbym mieć w formie fizycznej a nie tylko na kompie. W innych firmach nie mam zamiaru tego drukować, skoro każą płacić 60zł za wytworzenie małego obiektu 10cm x 10cm x 3cm, do tego jeszcze przesyłka.

Jeśli twoja firma powstanie i będą w niej przyzwoite ceny, to się do Ciebie zgłoszę.
+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Moim zdaniem, może ci się to opłacić pod warunkiem, że zrobisz dobrą strone iternetową i się dobrze zareklaujesz, sam chce sobie kuić taki sprzęt, ale raczejdo celów samorowojowych (zajmuje się budową robotów więc może być przydatne).

Jeszcze nie kupiłem żadneggo sprzętu ale z tego co czytałem to to :https://zortrax.pl może być dość dobre na początek.

Jeśli zdecydjesz się na zakup to napisz, chętnie coś takiego kupie chociaż by po to by zobaczyć do czego ten wydruk się nadaje :D Pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Pyro Gaduła (4,210 p.)
Przelicz ile by cię kosztowało wyrobienie jakiejś rzeczy np. 15 zł dolicz zysk dla siebie np. 5 zł i jeszcze ewentualnie wysyłke a z nią różnie bywa musisz też się zastanowić czy będą ludzie na to szli bo jak nie będzie klienteri to raczej średnio uciągniesz
+1 głos
odpowiedź 2 czerwca 2015 przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)
Zaznaczając że nie mam miałem wiele wspólnego z drukiem 3d ALE na moim wydziale jest to jeden z bardziej lubianych kierunków na obronach(obok mikrosystemów), mówi się że to przyszłościowe ale poza uczelnią w życiu nie widziałem drukarki 3d(czytaj to może być nisza może nie teraz ale za pare lat?).
Mam tipa, w którym kierunku mógł byś chcieć szukać kontrachentów.

Druk 3d może byćwykożystywany do tworzenia MEMS'ów(mikrosstemów), w polsce rynek wynosi całe 0 zł ale niemcy są obok stanów i japoni największymi potentatami w tej branży, przy czym nie jest tak że w polsce się nie wytwarza memsów to w polsce nie ma memsów, one są dosłownie wszedzie od telefonów po samochody itd.

Więc zapotrzebowanie jest, mniejesze lub większe.

Wiadomo że duże firmy i tak wszystko sporawadzają ale zawsze możesz rozejrzeć się w tym kierunku bo jak już mówiłem druk 3d to daje pewne możliwości w tym kierunku :)

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 319 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2015 w Offtop przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)
+3 głosów
3 odpowiedzi 703 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2016 w Algorytmy przez Koms Początkujący (380 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...