• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Blog pana Mirosława :)

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
396 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2015 w Offtop przez draghan VIP (106,230 p.)
zamknięte 1 czerwca 2015 przez efiku
Witam. :)

Mam pytanie, odnośnie samej strony bloga pana Mirosława. :)
Nie znalazłem w stopce informacji "powered by", nie ma tego w FAQ, a dział "Kontakt" - co zrozumiałe - został zarezerwowany tylko do konkretnych pytań. Stąd pytanie - czy to autorska technologia, czy blog został postawiony na którymś z ciekawych skryptów (jeśli miałbym zgadywać, stawiałbym na Wordpressa albo b2evolution)? :)

Pytanie nie ma żadnego ukrytego podtekstu, jedynie dręczy mnie ciekawość - bo strona wygląda super i do tego płynnie działa. :)

Pozdrawiam! :)
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany.

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
wybrane 1 czerwca 2015 przez draghan
 
Najlepsza

Blog działa na Frameworku Symfony. Pozdrawiam

Znając ten FW zrobienie bloga to robota na kilka dni. Gorzej już z częścią graficzną ( tu chyba najwięcej czasu zchodzi :D )

Kilka ciekawych linków:
http://symfony.com/doc/master/cmf/index.html
http://symfony.com/doc/current/cookbook/index.html
http://symfony.com/doc/2.7/best_practices/index.html
+1 głos
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Kiedyś widziałem wpis:

 

"Blog wkrótce będzie przerabiany, dlatego iż przenoszę go na framework Symfony." - Coś podobnego.

Sądzę iż własna robota.

+1 głos
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez niezalogowany

Widzisz b2evolution i wordpress to CMS czyli Content Manage System, a Symfony to Framework, CMS to bardzo proste narzędzie umożliwiające nawet nie znającym się na językach webowych stworzyć dość prosty serwis, Framework zaś to narzędzie ułatawiające pisanie stron, również znajduje się na serwerze razem z plikami strony, bardzo podobnie jak CMS (w przypadku symfony trzeba znać również PHP i to obowiązkowo). Z prostszych Frameworków można sobie uzywać Bootstrapa trzeba znać tylko html i css. No tak ktoś ktoś spyta ale Po co wogóle jest ten Framework otóż np. bootstrap  pozwala szybko tworzyć responsywne strony ma też wiele bibliotek stylów np fajne rozwiązanie z kolumnami (grid) czy z ramkami do zdjeć. Sprawa jest tak łatwa że w niektórych przypadkach że szukasz sobie thema css który Ci sie podoba tworzysz w htmlu strukture strony nadajesz klasy i w ciągu 0.5 godziny masz naprawde świetny efekt plus do tego jeszcze responsywność strony http://getbootstrap.com/customize/ poczytaj dokumentacje o możliwych bibliotekach styli w tym frameworku. Jest tez wiele innych frameworków tych prostszych i tych bardziej skomplikowanych Myśle że pomogłem :)

1
komentarz 1 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)

Bardzo ładnie opisałeś różnice, między CMS a frameworkiem. :) Myślę że ktoś na pewno skorzysta. :)

Mnie nadal interesuje tylko odpowiedź na pytanie, jak pan Mirosław stworzył tę konkretną stronę. :) Sądze, że częściowo już dostałem odpowiedź od Sebastiana Brożka, ale poczekam dalej - być może uda mi się ściągnąć uwagę sprawcy mojego zainteresowania. :)

Pozdrawiam! :)

0 głosów
odpowiedź 1 czerwca 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Jest to własna robota autora, nie jest to żaden CMS. Gdy wejdziesz w źródło strony widać, że jest tam użyty Bootstrap, jQuery i inne tego typu biblioteki. Pewnie do backendu jest użyty jakiś pehap i tyle, albo w ogóle nie ma tam użytego niczego do backendu :D

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 3,534 wizyt
pytanie zadane 11 września 2018 w Offtop przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 431 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2019 w Offtop przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 698 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2019 w Offtop przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...