• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymiana części dla lepszej wydajności

Object Storage Arubacloud
0 głosów
257 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Paweł Kieryk Początkujący (450 p.)
edycja 24 stycznia 2017 przez Paweł Kieryk
Witajcie, od czasu kiedy zakupiłem sobie drugi monitor do prace odczuwam spadek wydajnosci mojego PC, czy podczas korzystania z Chrome, czy korzystania z photoshopa (większe projekty to masakra).

 

Monitory posiadam 2x 23/24 cale 1920x1080.

Karta graficzna: GTS 450 1GB

Procesor: Phenom II X4 B50 (podkręcony na 3.4)

Ram: DDR3 8GB

Dysk: HDD

Zasilacz: beQuiet 500W

 

Piszę z zapytaniem jaki sprzęt dokupić, aby lepiej mi się pracowało. Pracuję jako front-end developer, piszę stronki, obsługuję photoshopa, illustratora itp.

Zastanawiam się nad kupnem SSD + jakiejś grafiki. Części używane wchodzą w grę jak najbardziej.

Na całość chciałbym wydać max 600zł.

 

Polecicie coś?

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Dołożenie dysku SSD na system bardzo przyspieszy pracę.
Prawdopodobnie wystarczy 128 GB.

Wydaje mi się, że karta graficzna nie jest problemem, mam staruszka  8600 GT i daje radę z dwoma monitorami.
komentarz 24 stycznia 2017 przez Paweł Kieryk Początkujący (450 p.)
Jaki dysk SSD polecasz? 128GB wystarczy.
komentarz 24 stycznia 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Tak, SSD daje fantastyczne odczucie przyspieszenia systemu, jednak trzeba miec na uwadze ze to przede wszystkim poprawia prace z plikami tzn. projekty beda sie szybciej wczytywaly do programu (sam program bedzie sie szybciej wczytywal do ramu), ale samej pracy programu (procz pracy na plikach, zapis/wczytywanie) nie bardzo przyspieszy (np. w grach SSD nie da wiecej fpsow).

Moze jak pracujesz z tymi projektami to zbadaj sobie ile jest ramu zajete, jakie obciazenie procka, dysku.

Mozesz miec tez zasyfiony system roznymi niechcianymi aplikacjami, które zjadaja zasoby systemu przez co spowalnia to prace w "innych miejscach".

Sprawdz sobie tez twardziela czy nie pada (zamulanie systemu moze byc oznaka zuzycia dysku)
komentarz 24 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A kolega się bardzo myli, mój kolega sobie kupił dysk ssd, i w samej grze "CS:GO" skoczyło mu o około 70 fpsów. Może to magia co on zrobił, ale dysk tu jednak mu coś pomógł. Albo po prostu, to dzięki temu że otworzył obudowę i podłączył jakiś magiczny kabelek który był odłączony
1
komentarz 24 stycznia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

(np. w grach SSD nie da wiecej fpsow)

O ile dysk rzeczywiście nie ma bezpośredniego przełożenia na czas generacji klatki obrazu, to w grach z dynamicznym doczytywaniem terenu może zniwelować spadki wydajności przy wczytywaniu (reprezentatywną produkcją, gdzie mechanizm wczytywania terenu psuł płynność rozgrywki jest Gothic 3).

A kolega się bardzo myli, mój kolega sobie kupił dysk ssd, i w samej grze "CS:GO" skoczyło mu o około 70 fpsów. Może to magia co on zrobił, ale dysk tu jednak mu coś pomógł. Albo po prostu, to dzięki temu że otworzył obudowę i podłączył jakiś magiczny kabelek który był odłączony

Bzdury, albo kolega miał odłączone chłodzenie przez co wydajność wcześniej była fatalna.

komentarz 24 stycznia 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

O ile dysk rzeczywiście nie ma bezpośredniego przełożenia na czas generacji klatki obrazu,

Tak, dokladnie to mialem na mysli. 

komentarz 24 stycznia 2017 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Jak sprawdzisz czy twoja płyta główna obsługuje Sata III to będziesz wiedział czy warto szukać droższego dysku.

Jeśli działa tylko SATA II to możesz kupić najtańszy.

https://www.morele.net/komputery/laptopy/dyski-ssd-518/,,,,,,,p,0,,15254O890931.893729/1/
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2017 przez seba Dyskutant (8,900 p.)
Karta graficzna 1GB hahaha a no i ha, do photoshopa do 2GB jak chcesz robić porządną grafike
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2017 przez MałyAleWariat Bywalec (2,830 p.)
Ja Ci mogę polecić ssd z Samsunga, tylko z tego względu, że ani jeden nie wrócił na serwis.
0 głosów
odpowiedź 4 marca 2017 przez Dominic Nowicjusz (160 p.)

Możesz kupić ten dysk SSD: KLIK oraz zostaje Ci na kartę graficzną 420 zł więc trzeba będzie trochę dopłacić i masz tą kartę: KLIK.

0 głosów
odpowiedź 4 marca 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Dysk SSD 128GB kupisz za 160zł, resztę na kartę graficzną.

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 108 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Paweł Kieryk Początkujący (450 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 179 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 195 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Noxer Nowicjusz (120 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...