• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Buzzer wariuje, płyta główna czy raczej racja buzzera ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
734 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Witam, dostałem komputer od znajomych fajna płyta główna

M2N8-VMX

zasilacz 500w, Dual channel DDR2, no stary komputer ale jak na tamte czasy dość przyzwoity sprzęt, no to podłączyłem go do prądu, dołączając własny sprzęt czyli tam kartę graficzną swoją starą którą kiedyś używałem, w sierpniu ją wymieniłem. No to podłączyłem to na początku bios wariuje że brak parzystości kości Ram, no to wyjąłem kości ram, potem wariuje że problem z kartą graficzną, no to poprawiłem kartę graficzną ale nic nie było z nią. Widziałem też na karcie graficznej wiatrak się kręcił strasznie wolno, o ile można to kręceniem nazwać. Bardziej oddziaływanie grawitacyjne, moje pytanie jest takie. To jest wina płyty głównej czy raczej zasilacza? Kondensatory nie są napuchnięty, zasilanie dysku, jest, jedynie nie zasila karty graficznej. A z tego co wiem karta graficzna popsuta, przeważnie psuje się logicznie, czyli fizycznie jest wszystko okej i albo wiatrak wcale nie powinien się kręcić albo kręcić bardzo dobrze. Jak myślicie? Podpinałem 2 zasilacze do tej płyty głównej, oba taki sam wynik 400W i 500 W

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez niezalogowany
Co to znaczy, że "GPU psuje się logicznie"? Błędy logiczne wynikają z uszkodzeń fizycznych (nie biorąc pod uwagę softwareu oczywiście). Fizycznie może popsuć się sporo elementów, więc mogą być różne konsekwencje tych uszkodzeń. Raz karta będzie np. wyświetlać artefakty, a innym razem będzie kompletnie martwa.

Odłącz najpierw wszystko, zostaw tylko zasilanie, CPU z radiatorem, jedną kość RAM w pierwszym slocie i oczywiście zostaw głośnik systemowy. Powinieneś usłyszeć albo sekwencję oznaczającą brak GPU, albo 1 beep oznaczający przejście POST. Ewentualnie podepnij inną kartę graficzną.

Na marginesie, uszkodzony kondensator też nie zawsze musi być spuchnięty. Elektrolity zwyczajnie się starzeją, mogą mieć zaniżoną pojemność, zawyżoną wartość ESR, albo nawet stanowić zwarcie w układzie.
komentarz 21 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Chcę ten komputer złożyć by funkcjonował, ogólnie ma fajne podzespoły kurcze, dual channel ddr 2, procesor się jakiś fajny kupi, kartę graficzną mam GT 520, dobrze się sprawowała. No kurcze komputer byłby bardzo fajny jakby tylko działała płyta główna, ogólnie działa to tak że składam sobie jakiś komputer by był z internetem fajnie okej. Bo w mieście potrzebuje czegoś by uczyć się programować, to znajomi przyszli mówią "Adi, mamy komputer, możemy Ci dać stary leży nic z nim nie robimy", i tak zamierzałem złożyć komputer z starych używanych części z allegro,ale skoro widzę że mam fajną płytę główną to myślę że czemu nie przyoszczędzić grosza. I zacząłem diagnozować, faktem jest to że bez doświadczenia sporo błędów popełniam co i czytacie, ale zdaje mi się że jakąś wiedzę mam na temat tego co robię :D
komentarz 21 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Ważne byś się nie zniechęcał.Jeśli coś robisz pisz bardziej "czytelnie" rzeczowo.

Wykonałem to i to

monitor wskazuje to i to

baterię zmierzyłem itd.

I nie bój się sprzętu,to tylko złom przy którym podczas nauki może pójść "coś nie tak" nie znam elektronika,serwisanta który w czasie swojej "kariery" czegoś nie puścił z dymem ;)

To ale nie zwalnia od logicznego myślenia,wyciągania wniosków i myśleniu o podstawach bezpieczeństwa "w domu i zagrodzie"Chodzi mi o Twoje pomiary kabla zasilającego,gęsiej skórki dostałem :)

Znowu pozgredziłem

Do usłyszenia :)
komentarz 21 stycznia 2017 przez niezalogowany
Próbuj dalej, a potencjalnie uszkodzone podzespoły odkładaj do kartonu. Może za rok, kiedy będziesz miał większą wiedzę, wrócisz z ciekawości do tego sprzętu i zrobisz jakąś oczywistą rzecz, na którą my teraz nie wpadliśmy i sprzęt wstanie.

 

I jak wyżej, nie bój się majstrować przy starym, praktycznie nic nie wartym sprzęcie. Ja potrafiłem eksperymentować przy włączonym komputerze, bo np. byłem ciekawy, co się stanie, jak wyciągnę RAM podczas pracy komputera. ;f
komentarz 23 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Niestety, aczkolwiek chyba muszę powiedzieć że oficjalnie płyta główna jest uszkodzona, po wymianie podzespołów niemalże wszystkich monitor nadal nie reagował :( ( jest to monitor którego używam przy mojej codziennej pracy. Więc funkcjonuje, bo nawet teraz go używam ) R.I.P marzenia
1
komentarz 24 stycznia 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.

Tak też bywa.

Wiesz,czasy są jakie są i ludzie liczą kasę,jeśli będziesz kiedyś przechodził obok serwisu.Zaytaj ile będzie kosztowało potwierdzenie uszkodzenia płyty.

Nie wątpię w to,że dołożyłeś starań by wszystko sprawdzić,istnieje jednak to ale...może coś pominąłem?Rozumiesz o co chodzi.

Inna opcja.Płytę podzespoły do niej,odłóż w bezpieczny kąt i wróć do "zabawy,nauki" po czasie.Czas często pomaga,spoglądasz na problem z innej perspektywy.Zauważasz coś,co wcześniej się pomijało podczas diagnozowania problemu.

Pozdrawiam :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 237 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 96 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...