• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z kontem Microsoft

Object Storage Arubacloud
0 głosów
152 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Informatyk73 Nowicjusz (180 p.)
Witam,

Używam laptopa na którym do wczoraj były 2 konta jedno było administratora a do drugiego dostęp miałem ja, do wczoraj nigdy nie musiałem wpisywać hasła, lecz wszedłem w sklep na laptopie i musiałem się zalogować na konto Microsoft więc się zalogowałem i wywaliło mnie całkowicie z konta do którego miałem wcześniej dostęp  a nie znam hasła (myślałem że te konto jest bez hasła). Pytanie mam takie czy jak rozłączę konto które dodałem to czy pojawi się wcześniejsze konto czy nie będę miał dostępu do żadnego?
komentarz 20 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Pisz do supportu MS, może odpiszą :D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez bibibibin Początkujący (360 p.)

Odpal komuter z zewnętrznego dysku USB/DVD w trybie obsługi wiersza poleceń. Tam zamień program ułatwień dostępu na wiersz poleceń. Uruchom system ponownie (już normalnie). Teraz na ekranie logowania użytkownika kliknij w ikonę ułatwień . Powinna Ci się uruchomić konsola wiesza poleceń w uprawnieniami użytkownika "SYSTEM". Teraz robisz co chcesz z innymi użytkownikami/hasłami/grupami.

 

Podaje polecenia:

cd C:\Windows\System32\
copy Utilman.exe Utilman.exe.bak
copy cmd.exe Utilman.exe

A po ponownym odpaleniu systemu:

net user
#Wyświetli nazwy użytkowników
net user nazwa_użytkownika *
#da możliwość ustawienia nowego hasła (nie pyta o stare)

Jeśli nie chcesz zmieniać hasła konta administratora użyj tych poleceń:

net localgroup
#wyświetli grupy lokalne (konieczne gdyż nazwy grup (sic! WHY ?!) nie są wielojęzykowe a co
#za tym idzie w polskiej wersji systemu grupa administratorów to Administratorzy a w systemie 
#angielskim Administrators) wybierz grupę Administratorów
net localgroup grupa_administratorów nazwa_twojego_konta /add

WItam w gronie Administratorów ;)

komentarz 23 stycznia 2017 przez Informatyk73 Nowicjusz (180 p.)
Mam tylko jedno pytanie jak przygotować taki dysk zewnętrzny?
komentarz 25 stycznia 2017 przez bibibibin Początkujący (360 p.)
Wystarczy płyta instalacyjna Windowsa (wersja jest bez znaczenia). Jeśli nie masz to ściągnij pirata i wgraj go na pendrive'a za pomocą Win32 Imager lub Rufusa

 

Ew. skorzystaj z Hirensa. Tu masz link z instrukcjami ;)

http://www.dobreprogramy.pl/sevsnape/Robimy-plyte-lub-pendrive-z-Hirensem-Hirens-dla-kazdego-1,63447.html

Informatyku ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 502 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 189 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Informatyk73 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 351 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez Jarecki2142 Nowicjusz (120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...