• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka dla początkującego (C++). Symfonia, a Szkoła Programowania.

VPS Starter Arubacloud
–3 głosów
478 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w C i C++ przez plilla Nowicjusz (120 p.)
edycja 20 stycznia 2017 przez plilla

Witam, dopiero zacząłem uczyć się programowania (tutoriale P. Mirosława Zelenta). Chcę w niedługim czasie poszerzyć, czy też uzupełnić swoją zdobytą wiedzę odpowiednią pozycją z literatury. Sporo przeczytałem o zestawieniu ze sobą dwóch pozycji: "Symfoni C++ Standard" z 2010 r. oraz "Języka C++. Szkoła programowania. Wydania VI. ".

Czy nowe wydanie symfoni jest rzeczywiście nadal niezaktualizowane i archaiczne? Jak dziś wypada przy bardziej profesjonalnej "Szkole programowania" S. Prata, biorąc pod uwagę najnowsze wydania obu książek?

Jako pierwszej książki szukam polskojęzycznej, w późniejszym czasie zabiorę się za anglojęzyczną.

Jakie są plusy/minusy obu pozycji? Którą polecilibyście początkującemu :) ? Dzięki za pomoc!

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Symfonia jest odradzana, Szkoła Programowania ponoć zresztą też, za to wiele ludzi poleca książki Stroustrupa (autora języka C++):

komentarz 20 stycznia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Pokazesz gdzie ksiazka Prata jest odradzana, szczerze mowiac nie widzialem zlej opini o niej.
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Żadnej z książek jeszcze nie czytałem ale zamierzam przeczytac Szkołę Porgramowania Wydanie VI. Myślę, że jest lepsza od Symfonii bo z tego co wiem omawia szerszy zakres materiału. Przeczytaj jeszcze kurs na cpp0x.pl.
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez Szymon Polaczy Obywatel (1,660 p.)
Kupujac ksiazke nie uczysz sie tylko jak cos zapisac. Uczysz sie tego od strony zrozumienia. Wiec jezeli w przyszlosci wejdzie cos nowego to ty bedziesz miec tak:

"Acha wczesniej zapisywalem to tak a teraz tak"
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Bardzo dużo było podobnych pytań na forum:

http://forum.pasja-informatyki.pl/search?q=Symfonia

To znalazłem po wpisaniu w wyszukiwarkę (forumową) "Prata":

http://forum.pasja-informatyki.pl/25478/symfonia-c-j-grebosz-vs-c-szkola-programowania-s-prata?show=25478#q25478

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 19 października 2023 w Java przez Gremi Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 473 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2019 w PHP przez kacperinjo Nowicjusz (180 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...