• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP MySql Przesyłanie danych między plikami - disabled

Object Storage Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2017 w PHP przez Miki Bywalec (2,480 p.)

Witam,

Piszę kod który ma działać na zasadzie konta bankowego w grze. Wyciąga dane z bazy, następnie wyświetlam echem, użytkownik wybiera "konto" i dane są przekazywane do kolejnego pliku. Wszystko do tego momentu działa.

Chcę zabezpieczyć dane, które są pokazywane użytkownikowi aby nie mógł ich edytować i mam problem z użyciem disabled ponieważ po jego dodaniu do kodu dane nie są przesyłane. Bez disabled wszystko działa. W innym kodzie go użyłem i normalnie przesyła w obrębie jednego pliku.

Proszę o pomoc ponieważ nie wiem jak to zrobić inaczej, a nie chcę całego kodu pakować do jednego pliku. Z góry dzięki za wskazówki i pomoc wink

 

Oto fragment kodu który sprawia mi problem

plik1.php

	<?php 
			
		...
		
		for ($i=0; $i<$ile_wierszy; $i++) {
	
			echo "<form action='test.php' method='post'>";
					
				echo "Wlasciciel: <input type='text' name='wlasciciel' value='$wlasciciel[$i]' disabled='disabled' /><br />";
				echo "Nr konta: <input type='text' name='nrkonta' value='$nrkonta[$i]' disabled='disabled' /><br />";
				echo "Saldo: <input type='text' name='saldo' value='$saldo[$i]' disabled='disabled' /><br />";	
				
					
				echo "<input type='submit' value='Wybierz konto' />";
			
			echo "</form>";			
			echo "<br><br>";
	
		}

		...
		
	?>

 

test.php

<?php

	$wlasciciel = $_POST['wlasciciel'];
	$nrkonta = $_POST['nrkonta'];
	$saldo = $_POST['saldo'];
	
	echo "Wlasciciel: ".$wlasciciel."<br>";
	echo "Nr konta: ".$nrkonta."<br>";
	echo "Saldo: ".$saldo."<br>";

?>

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Możesz użyć tego http://codepen.io/jaca121212/pen/apJyaq

tutaj input jest ukryty i bez problemu zadziała z przesłaniem danych. na ekranie możesz w tagu p czy span wyświetlić informacje o pobranej treści z bazy.
komentarz 20 stycznia 2017 przez Miki Bywalec (2,480 p.)
Albo coś zrobiłem źle bo podany przez Ciebie kod nie działa tak jak bym chciał. Nie wyświetla mi tak samo jak przy użyciu disabled, a poza tym mogę w pole wpisać tekst z ręki a chodziło o zablokowanie edycji pola.

 

Dzięki za pomoc ale już sobie poradziłem i użyłem readonly="readonly" i mam efekt o który mi chodziło ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 758 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2017 w JavaScript przez Tymek Baran Użytkownik (520 p.)
–3 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 15 października 2016 w PHP przez Krzysztof15 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,635 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2017 w PHP przez The Pittdroid Początkujący (390 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...