• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czysty kod - frontend

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,488 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rayden Użytkownik (610 p.)
Witam,

czy istnieje książka, która przedstawia jak powinien wyglądać czysty kod HTML, CSS, JavaScript (wraz z rozszerzeniem JQuery) itd. ? Nazewnictwo w CSS, odstępy, gdzie wkleić kod JS, jak skonstruować poprawną strukturę dokumentu i różne tego typu "drobnostki", które chciałbym jak najszybciej dopracować (ponieważ mam świadomość, że to czego uczę się sam i jak mi się wydaje, że jest dobrze, niekoniecznie musi takie być). Jeśli nie istnieją takie książki, to ktoś może wie o jakichś stronach z poradnikami (po angielsku oczywiście też będą dobre, bo to dodatkowo uczy języka ^^).

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2017 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Przejrzyj Code Review stron, jakie tutaj były już oceniane. Wiele 'błędów' się powtarza, rzucają się w oczy.

Do Css może metodologia BEM. Może inna.

Kod Js w większości wypadków będziesz podpinał przed zamykający znacznik </body>
komentarz 19 stycznia 2017 przez Rayden Użytkownik (610 p.)
Oh, Code Review może być dobrym pomysłem. Dzięki ^^
komentarz 19 stycznia 2017 przez niezalogowany
Również polecam - skarbnica wiedzy
0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)

Jeśli już masz jako-taką wiedzę o programowaniu i posiadasz solidne fundamenty, to polecam książkę autorstwa jednego z naszych moderatorów.

komentarz 19 stycznia 2017 przez Rayden Użytkownik (610 p.)
Hmm, szczerze to z JS'a nie czuję się mocny i nie wiem, czy książka Comandeer'a będzie dla mnie dobrym wyborem :D Raczej chodziło mi o coś po środku -> chyba, że tytuł "JavaScript. Programowanie Zaawansowane" mówi tyle, że JS jest silnym językiem, dzięki któremu możemy dużo zdziałać.

PS: po opisie książka bardzo mnie jednak zaciekawiła :)
0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Jeżeli chodzi o JS,  to jest seria książek umieszczonych w sieci You don't know JS.  Tam jest bardzo dokładnie opisany język. Poza tym książka JavaScript Wzorce i JavaScript Mocne Strony też mówią o tym jak pisać kod. Jeśli chodzi o sam proces programowania to książka Commandeera nie ma sobie równych, tam również znajdziesz sporo konwencji pisania dobrego kodu.  Co do HTML i CSS warto myślę czytać dokumentację z MDN. Nie znam na tyle dobrej książki poruszające ten temat. Pozdrawiam
komentarz 19 stycznia 2017 przez Rayden Użytkownik (610 p.)
Oh, drugi komentarz odnośnie książki Comandeera. Czy mogłabyś mi trochę tą książkę opisać, jeśli ją przeczytałaś? I jeżeli ktoś nie ma za dużej wiedzy z JS'a to, czy będzie w stanie ogarnąć kody zawarte w tej książce?
komentarz 19 stycznia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Książka Commandeera na pewno nie jest najlepszym wyborem jako jedyna pozycja,  gdy nie znasz składni języka.  Ona mówi o konwencja stosowanych podczas pisania,  testowaniu aplikacji,  narzędziach do dokumentacji, systemie kontroli wersji itp. Seria you don't know JS,  przeprowadza przez samą składnię języka i różne kruczki z nim związane. Dlatego zaleciłabym you don't know JS przynajmniej po kawałku najpierw,  a książkę Commandeera po jakimś czasie.
0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Tutaj można cos znaleźć ciekawego:

YouTube - kodu.je

Ponadto jeśli chodzi o JS'a to w sumie z książki Czysty Kod możesz wiele wynieść (pomimo ze tam jest Java, JS w zasadzie też obiektowy)

http://helion.pl/ksiazki/czysty-kod-podrecznik-dobrego-programisty-robert-c-martin,czykov.htm

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 673 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 378 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Memories Obywatel (1,410 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 327 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2017 w PHP przez Sławek Obywatel (1,270 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,555 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...