• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Menu wyboru switch i w każdym pkt inne zadanie c++

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,607 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Barteck125 Obywatel (1,120 p.)
Cześć, mam pytanie odnośnie c++. Powiedzmy ze mam 3-4 zadania i np każde z nich jest dość rozbudowane bo zawiera klasy polimorfizm itp... Tutaj jest moje pytanie czy jest opcja stworzenia menu za pomocą switch, takie że np po wyborze nr 1, wyświetli mi sie działanie programu nr 1. Jeśli jest taka opcja to czy cały kod programu zawiera się w tym punkcie switch czy poza nim? Dziękuje za odp

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 stycznia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
wybrane 19 stycznia 2017 przez Barteck125
 
Najlepsza

Wrzucasz kod poszczególnych zadań do funkcji i wywołujesz je za pomocą switcha, możesz go nawet dać w pętli, żeby nie trzeba było włączać za każdym razem programu.

#include <iostream>

using namespace std;

int option;

void zadanie1()
{
  //kod zadania
}

void zadanie2()
{
  //kod zadania
}

void zadanie3()
{
  //kod zadania
}

int main()
{
  while(1)
  {
    cin>>option;
    switch(option)
    {
        case 1:
            zadanie1();
        break;
        case 2:
            zadanie2();
        break;
        case 3:
            zadanie3();
        break;
    }
  }
  return 0;
}

Możesz wpisać cały kod w switchu, ale tak jest wygodniej i czytelniej

komentarz 19 stycznia 2017 przez Barteck125 Obywatel (1,120 p.)
wielkie dzięki ! :) Stworzenie na początku funkcji z wywołaniem zadań to jest to czego szukałem. Bardzo dobry pomysł. Dziękuje Ci za pomoc i poświęcony czas. Temat do zamknięcia.
komentarz 19 stycznia 2017 przez Barteck125 Obywatel (1,120 p.)
mam jeszcze tylko takie pytanie. W jaki sposób wklejać kody z zadaniami powiedzmy jak mam klasy funkcje main itp. to co wkleić a co pominąć ? dla przykładu zadanie z klasami.
komentarz 19 stycznia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Zastępujesz main tymi nowymi funkcjami i tyle.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,078 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2019 w C i C++ przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,789 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2016 w C i C++ przez Arturo332 Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 406 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2016 w C i C++ przez Damian Sobieski Początkujący (440 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...