• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Randomowy url image'u - JavaScript

Object Storage Arubacloud
0 głosów
119 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w JavaScript przez AlanP Nowicjusz (240 p.)
Witam, robię prosty projekt w którym mam 8 divów, w których chcę wyświetlać za każdym kliknięciem randomowy obrazek(przy użyciu JQuery). Zrobiłem więc array o nazwie "unique_random_numbers"  zawierający 8 liczb w randomowej kolejności od 1-8, pliki nazwałem img1,img2,img3 itp i teraz chcę po kliknięciu zmieniać background image diva na randomowy obrazek. Pomyślałem, że zrobię to po prostu tak:

$('.button').click(function(){
     $('.mini1').css('background-image', 'url("img + uniquerandomimage[0] + ".png" )');

});

, ale jak można się domyślić jest problem z wprowadzeniem tego urla, aby zawierał on liczbę z tego arraya. Pewnie robię jakiś błąd jeżeli chodzi o składnie. Próbowałem zarówno cudzysłowia, "pojedynczego cudzysłowia", wstawiania urla do zmiennej, a także użycia kompletnie innej funkcji JQuery, czyli "append", gdzie podajemy src zamiast url, ale też nie mogłem sobie z tym poradzić.
Z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość, bo pewnie jest to jakiś głupi błąd.
Pozdrawiam!
komentarz 19 stycznia 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
//css('background-image', 'url("img + uniquerandomimage[0] + ".png" )');
css('background-image', `url(img${uniquerandomimage[0]}.png)`);
css('background-image', 'url(img' + uniquerandomimage[0] + '.png)');

 

2
komentarz 19 stycznia 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Nie łatwiej jest to po prostu zrobić randem?
komentarz 19 stycznia 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
oczywiście, że jest :P

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2017 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
wybrane 19 stycznia 2017 przez AlanP
 
Najlepsza
var url = 'url(img' + niquerandomimage[0] + '.png';

$('.mini1').css('background-image', url);
komentarz 19 stycznia 2017 przez AlanP Nowicjusz (240 p.)
Działa, serdecznie dziękuję!!!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 231 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 613 wizyt
pytanie zadane 3 września 2016 w JavaScript przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2016 w JavaScript przez CodeBlocksCPP Obywatel (1,010 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,544 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...