• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sumowanie wybranych odpowiedzi (Android)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
99 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2017 w Java przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
edycja 18 stycznia 2017 przez Kubs
Witajcie,

mam 10 pytań i pod nimi 10 razy występują trzy odpowiedzi  1)tekst... 2)tekst.. 3)tekst.. Docelowo chce je zsumować i wyświetlić tekst 'Gratulacje' lub 'Spróbuj ponownie'. Zdarza się jednak, że kilkukrotnie poprawna odpowiedź występuje np. pod 1). Jak w kodzie rozdzielić tą kwestie, żeby zsumował kilka odpowiedzi z nr 1) gdzie każdy z tych numerów 1) odnosi się do różnych pytań? W razie niejasności spróbuje doprecyzować :)

Dziękuję i pozdrawiam
komentarz 18 stycznia 2017 przez niezalogowany
Kod...

Można to zrobić na wiele sposobów, jak mamy pomóc w Twoim skoro nie wiemy jak to realizujesz?
komentarz 18 stycznia 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witaj shead VIP,

jestem poczatkującym i szukam jakichś wskazówek ..myślałem nad 'if' ale chyba lepiej będzie użyć 'while'. W każdym razie wybacz. Spróbuje coś napisać jutro i podeśle do oceny. Tylko proszę o wyrozumiałość :)
komentarz 19 stycznia 2017 przez niezalogowany

VIP już nie jest częścią nicku, to ranga ;)

Oczywiście, że użyj while, nie wiem jakim tutem idziesz, ale jęzeli sprawnie już używasz klas to warto zastanowić się nad czymś w stylu:

public class Question {
  public String q; // question
  public String ans[3]; // answers
  public int correct = -1; // index of correct answer
};

Question q[10]; // 10 questions

/* Sample question:
 * q.q = "Ile to jest 2+2?"
 * q.ans[] = {"2", "zero", "c z t e r y"};
 * q.correct = 2;
 * 
 */

int correct = 0; // correct answers

for(int i=0; i<10; ++i)
{
  /* pseudo IO functions */
  print(q[i].q); // print question
  for(int j=0; j<3; ++j)
    print(j + " " q[i].ans[j]); // print answers
  print("Enter correct answer: ");
  int idx = -1;
  scan(idx); // get input from console

  if(idx == q[i].correct)
  {
    print("Correct! +1 point");
    ++correct;
  }
  else
    print("Wrong answer :(");
}

print("Your score: " + correct);

 

komentarz 19 stycznia 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)

Dziękuję :),

twoja propozycja kodu jest w większości dla mnie totalną magią :) np. nie wiem co to 'correct = -1' i dalej po pierwszym 'for' aż do końca również.

Oprócz tutoriali na you tube, do snu czytam 'Podstawy Javy':)  Pomału dojdę do tego co przedstawiłeś i ewentualnie dopytam..

Pozdrawiam 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 287 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2016 w Android, Swift, Symbian przez xKamil00x Początkujący (300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 293 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2017 w Java przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2019 w SQL, bazy danych przez Shimeo7 Obywatel (1,910 p.)

92,563 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...