• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

windows 10, format dysku hdd

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
edycja 18 stycznia 2017 przez TBacker87

wie ktoś co to za karta graficzna?

Bo nie wiem czy da rade z windowsem 10 a na nową na razie nie stać mnie i muszę korzystać z tej

Słyszałem ,że windowsy mają określoną ilość obsługiwanego ramu, jak jest w tym przypadku?

Czy jest jakaś opcja, żeby być posiadaczem windows 10 za mniej niż 400 zł?

Czy dam radę zrobić format dysku w domowych warunkach?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2017 przez niezalogowany
wybrane 18 stycznia 2017 przez TBacker87
 
Najlepsza

Ta karta to prawdopodobnie Radeon HD4650 od Msi. Prawdopodobnie. Z tyłu powinna być naklejka z numerem modelu karty, a jeśli jej nie ma, to włóż kartę do komputera i odczytaj model używając np. GPU-Z. Karta jednak jak najbardziej poradzi sobie z Windowsem 10, nawet jeśli to nieco starszy model. 

Każdy system operacyjny ma ograniczoną ilość obsługiwanej pamięci RAM; informacje ile pamięci operacyjnej obsłuży dany system znajdziesz tutaj: https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/windows/desktop/aa366778(v=vs.85).aspx

Dla Windows 10 Home x64 jest to 128 GB, a wątpię, abyś miał więcej RAMu. (-:

Żeby korzystać z Windows 10 nie musisz mieć licencji; nawet nie podając klucza aktywacyjnego jest to pełnoprawny system, jedynymi ograniczeniami jest brak możliwości personalizacji. 

Do sformatowania dysku potrzebujesz jedynie pendrivea lub płyty CD (jeśli nie posiadasz ani jednego, ani drugiego, to poczytaj o instalacji z HDD) oraz komputera z zainstalowanym już systemem operacyjnym. No i oczywiście minimum wiedzy z zakresu obsługi komputera. 

0 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2017 przez niezalogowany
edycja 18 stycznia 2017

Czy nowszy komputer poradzi sobie z obsługą windowsa xp ?

Chyba chciałeś napisać Windowsa 10, a nie XP

https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-10-specifications

komentarz 18 stycznia 2017 przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
źle zadałem to pytanie
komentarz 18 stycznia 2017 przez niezalogowany
Tzn jak miało to pytanie brzmieć?
komentarz 18 stycznia 2017 przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
Ominąłem to o co mi chodziło, a mianowicie mam starą kartę graficzną jak widać na zdjęciu wyżej i nie wiem czy ona sobie poradzi z windowsem 10 czy jedynym wyjściem jest xp na dysku który chciałem formatować
komentarz 18 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Chyba mylisz 2 pojęcia. Systemu operacyjnego nie zapisuje się na karcie graficznej (w sumie nic nie zapisuje się na karcie, bo karta posiada tylko pamięć RAM), tylko na dysku.
komentarz 18 stycznia 2017 przez niezalogowany

wie ktoś co to za karta graficzna?

MSI? :P Dokładne informacje powinny być także zapisane w sofcie, więc możesz próbować je wyciągnąć z systemu ;)

Bo nie wiem czy da rade z windowsem 10 a na nową na razie nie stać mnie i muszę korzystać z tej 

W ciemno mówię, że raczej tak, do renderowania pulpitu nie potrzebujesz dużej mocy obliczeniowej, ale bez odkrycia co to za karta to ciężko powiedzieć, może chociaż wiesz z którego jest roku? W Wymaganiach czytamy: 

Karta graficzna:

DirectX 9 lub nowsza ze sterownikiem WDDM 1.0

Bardziej bym się martwił o ilość RAM'u oraz o dysk (Windows10 nieszczególnie lubi HDD)

 

Słyszałem ,że windowsy mają określoną ilość obsługiwanego ramu, jak jest w tym przypadku? 

To akurat jest uwarunkowane "bitowością" systemu, wersje 32bit mają ograniczenie do 4GB RAM

Czy jest jakaś opcja, żeby być posiadaczem windows 10 za mniej niż 400 zł? 

Być studentem i dostać za darmo :P Poza tym, jeżeli nie znajdziesz u oficjalnych dystrubutorów w tej cenie to raczej nie. Mogłeś dostać "za darmo" w ramach darmowej aktualizacji, ale ona skończyła się już jakiś czas temu

Czy dam radę zrobić format dysku w domowych warunkach?

Oczywiście, że tak ;)

komentarz 18 stycznia 2017 przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
CzikaCarry nie pomyliłem się, po prostu nie wiedziałem jak to wytłumaczyć ale tls01 zrozumiał minie i wytłumaczył. Dzięki za chęć pomocy i przepraszam za to, jak to napisałem.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 341 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez krzysiek77711 Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 821 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,983 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...