• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zgłaszanie małych wyłudzeń

Object Storage Arubacloud
+1 głos
193 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Offtop przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
zamknięte 22 stycznia 2017 przez Adrian1999
Witam, mam do was pytanie otóż to zamówiłem ostatnio u jednego człowieka 20 przedmiotów w jakiejś tam liczbie, dopowiem że zamawiałem dwa razy płatność oczywiście z góry zapłacone super. Mam taki problem że przy obu zamówieniach zostałem oszukany, a za każdym razem gdy wystąpił problem pisałem do tych ludzi a oni nie odpisywali, są to małe sumy 6,90 / 3zł, aczkolwiek przy kolejnym zamawianiu tego produktu traci się te 6,90 + przesyłkę a oni są te 6,90 na + za nic tak na serio. Czy można gdzieś zgłosić takiego rodzaju przekręty czy jedyne co mogę zrobić to wystawić gorszą opinię na allegro. Nie wiedziałem gdzie szukać na informacji na ten temat, postanowiłem zapytać się tutaj, bo jakby nie patrzeć prawo w internecie
komentarz zamknięcia: sprawa została zakończona

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2017 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Według mojej opinii, najlepszym rozwiązaniem byłaby próba skontaktowania sie z pozostałymi uczestnikami aukcji oraz próba złożenia wniosku zbiorowego. (jednak jest to czasochłonne, i raczej przy kwotach rzedu kilku złotych inni uczestnicy nie beda za tym pomysłem).

Ale oczywiście możesz samotnie dowodzić swoich praw, warto przeczytać Art. 286 kk § 1 oraz 3.

Nastepna sprawa jest to że jeśli jest to Allegro, warto sie z nimi skontakowac aby wiecej osob nie padlo ofiarą tego oszusta.
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2017 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
zgłośc oszustwo na policji.
komentarz 17 stycznia 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Takie malutkie oszustkwa za 6.90 / 3 zł? mam wydany rachunek, ale nie mam przedmiotów jak mam udowodnić im to? Myślę że takie zgłoszenie nic mi nie da, a zgłoszenie do jakiejś odpowiedniej siedziby chociaż im problemów może stworzyć i bardziej zaangażować w pracę, bo zdaje mi się że nadzorowali by bardziej wysyłki wtedy
1
komentarz 17 stycznia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Oszustwo jest ścigane z urzędu bez względu na kwotę.
komentarz 17 stycznia 2017 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Kwota jest uwzględniana. 2 lata temu latałem 3 razy na policję w te i wewte jak zostałem oszukany na allegro na kwotę 600 zł. Z tym że to ja byłem sprzedającym. Policjant który mnie "obsługiwał" powiedział że 300 mniej i już bym się mógł nie załapać pod możliwość złożenia zawiadomienia o kradzieży.
komentarz 17 stycznia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Kradzież czy oszustwo, bo coś ci się miesza...
komentarz 17 stycznia 2017 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Oszustwo, które polegało na kradzieży. Dostałem idealne odwzorowanie potwierdzenia przelewu i wysłałem towar bez sprawdzenia salda konta PayU na Allegro. Oczywiście po 3 miesiącach okazało się że "Serwis Allegro nie dysponuje żadnymi informacjami na temat kupujących i udzielenie pomocy policji jest niemożliwe". ;)
0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2017 przez Robotyk Początkujący (320 p.)
Zgłoś najlepiej na policje takie cwaniaczki z miodem w uszach powinni być karani za każdą złotówkę.

Podobne pytania

+6 głosów
3 odpowiedzi 152 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2016 w Sprawy forum przez Benek Szeryf (90,870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2017 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 773 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...