• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

kolizja w SFML

Object Storage Arubacloud
0 głosów
214 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w C i C++ przez BeSSeSSt Obywatel (1,190 p.)

Gra "arkanoid". biorę się za niszczenie bloków. Oto mój kod wykrywający kolizje z blokiem1 a piłką:

 bool zderzenie1
            {
                if (pilka.getGlobalBounds().intersects(blok1.getGlobalBounds()))
                {
                    return true;
                }
                else return false;
           }

Proszę o pomoc.

komentarz 17 stycznia 2017 przez BeSSeSSt Obywatel (1,190 p.)

Błąd brzmi tak:

'pilka' was not declared in this scope

'blok1' was not declared in this scope

Mimo, że wcześniej wszystko działało.

komentarz 17 stycznia 2017 przez niezalogowany
Ale jak dokładnie wygląda deklaracja tej funkcji (jak przypuszczam), bo obecnie nie ma to jak działać?

Działało "wcześniej", tzn kiedy?
komentarz 17 stycznia 2017 przez BeSSeSSt Obywatel (1,190 p.)
wcześcniej, że przed dodaniem wykryć kolizji (piłka normalnie odbijała się od ścian), a jeśli chodzi o odbicie od bloku przed zniszczeniem go to jest (żeby nie było że samym takim kodem próbuje odbić).
komentarz 17 stycznia 2017 przez BeSSeSSt Obywatel (1,190 p.)
Dobrze, już wiem gdzie błąd (nie podałem parametrów) tyle że nie wiem, jaki to typ (sprite). jak mam przekazać parametry skoro nie wiem jaki to typ :D

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
wybrane 17 stycznia 2017 przez BeSSeSSt
 
Najlepsza
Błąd polega na tym że pilka i blok1 nie są zadeklarowane w tej "funkcji" ani przekazane.

bool zderzenie1

{

 

}

 To ma być fukcja? Chyba zapomniałeś przekazać parametrów
1
komentarz 17 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jeśli chcesz być jedynym posiadaczem kodu, to musisz się liczyć z bardzo ograniczonym stopniem pomocy. Na etapie nauki (i nie tylko) sugerowałbym Ci Open Source.
3
komentarz 17 stycznia 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Poza tym, po co bierzesz się za SFML, jeżeli nawet nie umiesz definiować funkcji.
komentarz 17 stycznia 2017 przez BeSSeSSt Obywatel (1,190 p.)
No raz zapomniałem zdefiniować funkcji i nie wiem jak zdefiniować sprite, a ten mówi że nie powinienem się brać. No to zdefiniuj to, jak umiesz definiować!
komentarz 17 stycznia 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Nie żeby coś, ale Klasa Sprite jest już zdefiniowana.
2
komentarz 17 stycznia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ech, kolega ma rację. Najpierw przepracuj solidnie podstawy C++. I nie mówię tego bynajmniej ze złośliwości, ale dobrze radzę. Zdaje sobie sprawę, że ciągnie Cię do szybkiego zdobywania efektów - chyba każdy coś takiego miał. Z tego co widzę, to masz kłopot z samodzielnym znalezieniem błędu w kodzie - solidne ogarnięcie podstaw pozwoli Ci radzić sobie z takimi problemami. Uwierz mi, błąd kompilacji to najmniejszy problem, który najprościej ogarnąć ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 583 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w C i C++ przez Jakub Chomicz 1 Użytkownik (840 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 649 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2019 w C i C++ przez Milo Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 242 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2018 w C i C++ przez seba1711g Początkujący (350 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...