• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

pendrive bootowalny c++

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
182 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w C i C++ przez blllaze Nowicjusz (160 p.)
otwarte ponownie 17 stycznia 2017 przez blllaze

Chcę stworzyć program w którym użytkownik podaję ścieżkę do pendrive’a a program przygotowuje go czyli wykonuje polecenia diskpart'a (np. list disk, clean, itd.) trochę o tym szukałem i do czegoś takiego użyć najlepiej ShellExecute() stworzyłem coś takiego:

#include <iostream>
#include <time.h>
#include <cstdlib>
#include <cstdio>
#include <string>
#define _WIN32_WINNT 0x0500
#include <windows.h>
#include <cmath>
#include <shellapi.h>


using namespace std;

int main()
{

    ShellExecute(Handle, "open", "C:\Windows\System32\diskpart.exe", NULL, NULL, SW_SHOWNORMAL);

    return 0;
}

ale wywala błąd taki jaki widać. Dodałem różne biblioteki, bo myślałem że to przez to taki błąd jednak dalej jest to samo. Szukałem o tej funkcji i podawali żeby wpisać to albo HWND zamiast handle. Moje pytanie to oczywiście jak się tego pozbyć a może innnej funkcji użyć. Dodałem (na zdjęciu nie widać) <shellapi.h> ale też nie pomogło.

komentarz 16 stycznia 2017 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Proszę nie wrzucać kodu źródłowego w postaci obrazka (to łamanie regulaminu forum). Jeśli chodzi o diskpart, myślę, że trzeba wypisać mu coś na jego stdin (w c++ to std::cin).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 stycznia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/bb762153(v=vs.85).aspx

Parameters

hwnd [in, optional]

Type: HWND

A handle to the parent window used for displaying a UI or error messages. This value can be NULL if the operation is not associated with a window.

Czyli możesz podać po prostu NULL, bo operacja otwierania pliku nie jest związana z oknem (mam nadzieje, bo cholera wie z tym WinAPI). 

A co do błędu... No nigdzie nie zadeklarowałeś żadnego Handle, więc...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 10,887 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,603 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 241 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...