• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy komputery w VLAN mogą korzystać z internetu?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
284 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Marecki Obywatel (1,690 p.)

Witam,

czy komputery w sieci VLAN mogą również korzystać z internetu? czy tylko między sobą się mogą komunikować?

Czy jeśli w tym zadaniu -> VLAN podłączymy internet do routera to będzie on dostępny we wszystkich komputerach VLAN?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Nie pamiętam dokładnie jak to było, ale jestem pewny że mogą. Jeżeli masz np.: dwa pomieszczenia, gdzie jest np.: 25 komputerów, to można oprzeć na VLANie. Dzięki temu wszystko masz pod jedną siecią(i w sieci), a komputery nie mogą się ze sobą komunikować - to jedno z założeń VLAN ogólnie. Z tym dostępem do sieci trzeba jednak kombinować, pamiętaj że są dwa tryby działania portu w VLANie.
komentarz 16 stycznia 2017 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
A tak jak jest w tym przykładzie (link wyżej) jeśli do routera podepniemy neta to będzie śmigać, tak?
komentarz 16 stycznia 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Nie jestem pewny, ale chyba nie. Zawsze można sprawdzić w CISCO PACKET TRACER, tam można zasymulować tą sytuację ;)
komentarz 16 stycznia 2017 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
Jaka wersja tego programu przeznaczona jest dla win 10 ? Bo ściągnąłem chyba 6.2 z chomika i nie odpaliłem go w win 10
komentarz 16 stycznia 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Poszukaj na CISCO NETACAD, tam powinna być wersja kompatybilna.
komentarz 16 stycznia 2017 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
mam coś takiego http://www.packettracernetwork.com/download/download-packet-tracer.html i kurcze jak to ściągnąć
komentarz 16 stycznia 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)

Czytaj dokładnie :P

The software can be downloaded from the Packet Tracer resource page on Cisco Networking AcademyTM website. Log in to Cisco Netacad.com learning website and select Resources > Packet Tracer in the menu to access the download page.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 82 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 59 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 506 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez malvator Użytkownik (720 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...