• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przeglądarka na linuksa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,695 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Witam, chciałem się dowiedzieć jaką przeglądarkę polecacie na system GNU/Linux? Pytanie bierze się stąd, iż od jakiegoś czasu przycina mi się firefox przez dużą ilość otwartych kart lub flasha. Może także macie podobne doświadczenia. Wiem że podobne posty już były na tym forum jednak konkretnie chodzi mi o opinie linuksiarzy, ponieważ zauważyłem, że czasami są znaczne różnice w wydajności przeglądarki działającej na Windowsie niż na np. Ubuntu. Dodam, że dawniej używałem Opery, chrome/chromium, jednak strasznie dużo pobierały RAMu, gdy się ma otwartych > 50 kart. Nie wiem czy się ostatnio coś zmieniło szczególnie w operze jak przeszła na inny silnik. Ostatnio testowałem Vivaldi jednak miała problem z migotaniem.

Podsumowując szukam przeglądarki, która nie miałaby problemów z flashem (niestety muszę z niego korzystać), posiada rozszerzenia oraz nie zabiera ogromnej ilości RAMu, gdy ma się dużą ilość kart otwartych lub w tle.
komentarz 16 stycznia 2017 przez niezalogowany
Było wręcz identyczne pytanie:

http://forum.pasja-informatyki.pl/203566/jaka-malo-wymagajaca-przegladarka-na-lubuntu-14-04-32-bit

btw powiedzenie że korzystasz z Linuxa to trochę mało, jakie distro?
komentarz 16 stycznia 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Widziałem ten post jednak tam ludzie polecali lekkie przeglądarki, które np. nie mają rozszerzeń. Ja mam 8 GB RAMu od niedawna mam problemy z wydajnością więc mógłbym używać przeglądarki która nie pasowałaby do konfiguracji sprzętowej podanej w tamtym poście.

komentarz 16 stycznia 2017 przez niezalogowany
Teraz doczytałem że potrzebujesz tyle kart otwartych, jedyne rozwiązanie to dokupienie ramu...
komentarz 16 stycznia 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Trochę sprostuję, że jednocześnie nie mam wczytanych, aż tylu kart, większość jest "nieaktywna/ w tle". Zazwyczaj firefox pobierał mi do 4GB RAMu (mam 8). Mam pytanie czy w np. Chrome przy odpaleniu kart z poprzedniej sesji  można mieć je w tle?
1
komentarz 16 stycznia 2017 przez niezalogowany
Chrome ogólnie nie pozwala na wznawianie poprzedniej sesji, workaround na to to zapisywanie wszystkich otwartych kart do zakładek albo plugin

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2017 przez niezalogowany
Nie ma cudów, przy >50 kartach każda przeglądarka będzie zjadać "terabajty" RAMu. Zwłaszcza, jeśli korzystasz z Flasha.

Swoją drogą - naprawdę nie możesz zoptymalizować swojej pracy i musisz mieć otwarte kilkadziesiąt kart jednocześnie? Brzmi to niedorzecznie.
komentarz 16 stycznia 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
edycja 16 stycznia 2017 przez miro
Wiem, że brzmi to niedorzecznie, jeszcze 2 lata temu sam tak myślałem. Obecnie jak pracuję nad kilkoma sprawami to z dużej ilości stron muszę korzystać. Trochę sprostuję, że jednocześnie nie mam wczytanych, aż tylu kart, większość jest "nieaktywna/ w tle". Jeszcze ok 2 miesięcy temu miewałem otwartych ok 20 kart i ok 80 w tle i nie było tragedii (firefox pobierał mi do 4GB RAMu). Dopiero po którejś aktualizacji flasha lub przeglądarki, często wiesza mi się flash i przycina przeglądarka.
0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
>Dodam, że dawniej używałem Opery, chrome/chromium, jednak strasznie dużo pobierały RAMu, gdy się ma otwartych > 50 kart.

 

używanie przegladarki: robisz to źle
komentarz 16 stycznia 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Nie tylko ja tak korzystam z przeglądarki. Jak już wcześniej napisałem od niedawna mam problem z wydajnością, dlatego chciałem się dowiedzieć czy są lepsze alternatywy od firefoxa.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,446 wizyt
–3 głosów
0 odpowiedzi 282 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 184 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)

92,416 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,984 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...