• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ISTP i programowanie?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
595 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez fajftas Nowicjusz (130 p.)
Witam! Wykonałem test osobowości MBTI opublikowany przez Pana Zelenta na jego Youtubie (muszę przyznać, że mocno się wkręciłem w ten temat). Początkowo wydawało mi się że jestem INTP, jednak teraz mam 100℅ pewności, że jestem ISTP, mimo że rozkład N/S może być zbliżony.

Do sedna- studiuje informatykę, w tym semestrze będę pisał swoją pracę magisterską. Co nieco "liznąłem" języka Java, jednak zawsze czułem że muszę zbyt dużo się uczyć i przyswoić zbyt wiele teorii, niewymiernej do realnych, namacalnych efektów mojej pracy (mój typ osobowości to wykonawca-mechanik, jestem dobry w "hands-on jobs"). Stąd moje pytanie - w jakim języku i czy w ogóle powinienem zajmować się dalej programowaniem (jeśli nie będę robił tego z pasji to nie osiągnę sukcesu "na siłę"), a jeśli tak to jakie jezyki polecacie, pytanie kieruję szczególnie do zebranych na tym forum ISTP-ków.

 

Z góry dzięki za wszelkie porady i komentarze :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 stycznia 2017 przez niezalogowany
Przecież to nie ma nic do rzeczy o_O. Jeżeli chcesz programować i sprawia ci to przyjemność to programuj, jeżeli nie, to nie.

Nie przypisuj zajęcia, czy języka do grupy w której się znalazłeś za sprawą jakiegoś quizu / testu
komentarz 16 stycznia 2017 przez fajftas Nowicjusz (130 p.)
Sęk w tym że takie testy mają właśnie służyć wyborowi ścieżki kariery, sprawia mi to przyjemność o ile daje to wymierne, praktyczne, "namacalne" efekty. Wiem że John Carmack, czy twórca Twitter (zapomniałem nazwiska :D) są ISTP, także wiem że DA SIĘ. Tylko czy frontend, czy też tworzenie gier czy jeszcze coś innego, jest tym czego szukam?
+1 głos
odpowiedź 16 stycznia 2017 przez niezalogowany

Odpowiadając na pytanie:

Stąd moje pytanie - w jakim języku i czy w ogóle powinienem zajmować się dalej programowaniem (jeśli nie będę robił tego z pasji to nie osiągnę sukcesu "na siłę")

Zajmij się C++ i klep kod z pasji. Albo w dowolnym innym języku, tylko przestaw sobie przy nim wartość logiczną zmiennej pasja na true. Albo jeszcze inaczej - rozwijaj się w kierunku, który ci odpowiada i cię satysfakcjonuje. 

Studiujesz - nie mogłeś pójść na praktyki, żeby sprawdzić, jaki konkretnie zawód ci odpowiada? Przecież tego typu ofert pracy jest miliard. Na podstawie jednego testu online próbujesz określić swoją osobowość i dalszy kierunek rozwoju, ba - nawet pytasz ludzi na forum, kim powinieneś zostać - według mnie to nie jest dobry kierunek (a właściwie zapytałbym what the...).

komentarz 16 stycznia 2017 przez fajftas Nowicjusz (130 p.)
Nie mam komfortu "bycia na garnuszku u mamusi" i sam muszę na siebie zarabiać, stąd nie mogę ot tak iść sobie na praktyki i próbować bo przecież jest ich MILIARD. Nie mam również komfortu ciągłych zmian języka i próbowania nauki różnych bo mam swoje lata i już czas na wybór drogi kariery. Także wydaje mi się że luźne niezobowiązujące pytanie w internecie to nie taka zła sprawa, co nie?
0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
planowanie życia na podstawie jakiegoś testu........... litości.. jak ci zrobię test i wyjdzie ci, że jesteś dobrym złodziejem to zostaniesz zawodowym złodziejem?

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 618 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 572 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 4,792 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...